Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 6 évesen a kisfiúknak mennyire...

6 évesen a kisfiúknak mennyire kell magasnak lenniük? És mennyi kell, hogy legyen a testsúlyuk?

Figyelt kérdés

Mi csak 110 cm-ek vagyunk és 19 kg.

Normális ez? Nem vagyunk kevesek?

Eszik rendesen, de szinte egész nap mozog, csupa izom :-D

Én csak 160 cm vagyok, apa 180 cm.


2014. júl. 21. 15:21
 1/9 anonim ***** válasza:

ha te is 110cm vagy, nem csoda, hogy ő is ennyi... :D

azt hittem ez a T/1 elmúlik babakor után :D


6 éves fiú:

107-127cm

17-27kg

2014. júl. 21. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszi a gyors választ :-D

Az igazság az, hogy a múlt héten találkoztunk egy ovistársával, aki a nyári szünetben 1 fejjel nagyobb lett az én fiamnál. Kicsit megijedtem, hogy mi miért nem növünk ekkorát.

2014. júl. 21. 15:38
 3/9 anonim ***** válasza:

Mind magasságban, mind pedig súlyban átlag alatt van a fiad.

Az átlagos 6 éves fiúk magassága 116 cm körül, súlyuk 20-21 kg körül van.

És belegondolva, hogy az én fiam, aki még nincs 4 éves sem és teljesen átlagosnak mondható, picit magasabb csak a kortársainál (de nem az összesnél) és egyáltalán nem mondható ducinak, inkább vékonykának, ő 104 cm és 17 kg.:) Szóval így nekiindulva tényleg nem valami nagy a fiad.:)

De! Minden gyerek más, minden gyerek más ütemben fejlődik és más genetikával rendelkezik.

És lehet hogy átlag alatti a fiatok súly és magasság tekintetében, de ez nem jelenti azt, hogy ne ugorhatna meg bármikor mind a súlya, mind pedig a magassága. Szerintem ha minden rendben van az egészségével és eszik rendesen, akkor nincs gond.:)

2014. júl. 21. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

első vagyok :)

3., azért ennyire nem kicsi, a 107cm a min. szóval benne van a görbében még :)


enyém 4 éves, 116cm és a védőnő 2 éve nem tudja rábiggyeszteni a görbére mert hát ennyi nem lehet a nagykönyv szerint. ő majd akkor fog stagnálni mikor a tied majd ugrik egy nagyot... :)

2014. júl. 21. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Kicsit megijedtem a 3. válasznál.

Eszünk mi rendesen, és minden évben növekedünk is, csak nem olyan nagyot.

2014. júl. 21. 16:21
 6/9 anonim ***** válasza:
A lányom is 6 éves,az ő csoportjában is van van egy ilyen kisebb fiúcska,de ott a szülők is alacsonyak mindketten.Viszont náluk a lányok között van kiemelkedően magas(128 cm kg-ra elég kevés,ezt nem is tudom pontosan)A lánykám teljesen átlagos (122cm,és 26kg)
2014. júl. 21. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

6éves fiam 124cm és 22kg volt a státuszon.

Kicsit alacsony a fiad, de lehet, hogy később fog jobban megnyúlni.

Átlag 6éves magasság a 116cm (mint a 6éves ruhaméret) a 110cm az átlag 5éves magasság. De ez nem jelent semmilyen hátrányt, nem kell aggódni.

2014. júl. 21. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
itt nézd meg [link]
2014. júl. 22. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
kicsi de a táblázat szerint jó .semmi gond nincs vele .
2014. júl. 22. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!