Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen játékot vegyek másfél...

Milyen játékot vegyek másfél éves kislányomnak?

Figyelt kérdés
Most lesz a névnapja, szeretném valami új játékkal meglepni. Tudom, hogy még nem fogja fel, mi a névnap, de szereti letépni a csomagolópapírt :) meg az újdonságoknak mindig örül. Mit vegyek neki, ami fejleszti? Tud járni, de még nem beszél. Gondoltam valami kis mondókás, verses vagy képes könyvre, mert a meglévőket már unja. Mit ajánlotok, a tiétek miket szeret nézegetni? Vagy valami kinti játékot vegyek? Hinta, medence van. Homokozót, valami kis járgányt (pl. lábbal hajtós kismotor), vagy mit javasoltok? Nektek mi vált be, mivel szeret játszani?

2014. júl. 23. 11:59
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia! Mi a másfél éves kisfiunknak ilyet vettünk: [link]

Nem csak a kézügyességet fejleszti azzal, hogy oda kell tudni lógatni a mágnest hanem még a figurák megfelelő visszahelyezése is külön feladat. Imád vele játszani. De ez gyerekfüggő is. Elvileg már tudod, hogy milyen fajta játékok kötik le de ha pl én nem vagyok biztos akkor úgy szoktam neki vásárolni, hogy ő is lássa a játékot mert lehet, hogy nekem tetszik az adott darab de ő hozzá sem fog nyúlni. Bár akkor lemarad a csomagolópapír bontogatás izgalma de legalább használni fogja amit kapott :-)

2014. júl. 23. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az én kislányom 16 hónapos múlt,leírom,hogy ő miket szeret,hátha megtetszik valami,linkelem is az oldalt,ahol vettem (persze amit még tudok).


Ezt a csattogós lepkét nagyon szereti tologatni,kint és bent egyaránt használja: [link]


Nemrég kapott ilyen tornyot,sokáig elvan vele,leszedi a karikákat majd vissza.A műanyaggal ellentétben ennél akkor is fel tudja tenni,ha nem jó sorrendet választ [link]


Mostanában elkezdett műanyag építőkockákkal játszani,én megépítem az alapot,ő pedig tornyokat készít,persze kicsit görbe,de büszke magára:)


Mesekönyvekből nagy kedvencei a böngészők (tavaszi és az őszi van meg [link] tudom,hogy korai,de kapott micimackós állatos enciklopédiát,ammiben nagyon szép színes képek vannak,azt is sokat nézegetjük közösen.

[link]


A kártya is mostanában kezdte érdekelni,állatkölykös,kirakom neki a képeket és ha kérem,megmutatja,melyik állat melyik,de van,hogy csak adogatja nekem,én pedig visszaadom.Szóval ebben a korban a kártya is jó ötlet szép képekkel vagy a fa memóriajáték.Azt sem memóriázásra használjuk,csak nézegeti az állatokat és ha van kedve,akkor 4-5 lapból kiválasztja az egyformát.


Szereti még a babákat és a kockakirakót is (nekem kell kirakni,ő adogatja).


Kinti játékok közül a homokozó érdekli,a triciklihez még kicsi,a kismotor sem első számú kedvenc,de lehet,hogy a tied szívesen hajtaná:)Szóval szerintem a homokozó is jó ötlet,ha van elég hely.

2014. júl. 23. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

utolsó vagyok,könyvek közül még ezek a kedvencek,igaz,nem mondókás


[link]


[link]


[link]

2014. júl. 23. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az én fiam ennyi idősen kapta a fa vonatot, amihez sínek, mozdonyok vannak. Létezik olyanban is ahol vannak figurák és bele tudod ültetni a mozdonyba, vagy állatokat beletenni, Brionak van ilyen. Drága, de imádja. Használtan vettem fele annyiért :)

Ugráló lovacska, bika, rénszarvas, nagyon jó játék ennyi idősen is már. Ezt fel lehet fújni és ráülve ugrálhat rajta. Kb 2000-3000ft körül van.

kismotor már jó lehet érdemes azt is venni mindenképpen.

Akár gyúrmázhattok is nemsokára, pl só liszt gyurmával én play doht vettem, ebből elég akár 2-3 szín, meg sodrófa, múanyag kiszúró figurák.

2014. júl. 23. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
De jó ötleteket adtatok! Köszi szépen a válaszokat. Ment a zöld kéz mindenkinek.
2014. júl. 23. 22:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!