Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Okozott valakinek nagyobb...

Okozott valakinek nagyobb gyermekénél komolyabb gondot a kistestvér érkezése?

Figyelt kérdés
3éves lesz a lányom augusztusban.júni végén született a kisöccse de azóta teljesen ki van fordulva magából.rá sem ismerek és már-már ijesztő amit művel.eddig is nagyon akaratos és hisztis volt de az amit mostanában művel az kibírhatatlan!!Komolyan mondom hogy embert próbáló.az elmúlt 3év sem volt vele semmi és az is nehéz volt,de ez az egy hónap....nincsenek is rá szavak.Állandóan hisztizik,de úgy belemerül,hogy teljesen elvörösödik alig kap levegőt és épp hogy csak nem hány az ordítástól.az meg hogy milyen hangon örjöng...Tényleg mindenért hisztizik és semmi nem jó neki és ez megy egész nap.a kistesót alig hagyja pihenni,nem zavarja hogy az örjöngésével felkelti..reggeltől estig megy a műsor,zeng a ház...Én próbáltam szépen és csúnyán kérni,de egyszerűen semmi nem használ... Magára nem lehet hagyni alváskor mert ha felébred és nem vagyunk ott kiborul,nem is akárhogyan.szobatisztaság folyamatban van,de ott is vannak most akadások mert azt mondja hogy nem pisil a bilibe mert ő is kisbaba..-de ez talán most kezd jól alakulni.Nem is ez aggaszt annyira,hanem a hiszti.Ez normális hogy ennyire és ilyen formában csinálja ezt??Mit tegyek??teljesen tanácstalan vagyok :-(
2014. júl. 23. 14:14
 1/5 anonim ***** válasza:
Nálunk is ilyen volt a helyzet. Teljesen kétségbe voltam esve, bborzasztó dolgokat mondott. Úgy éreztem, hogy tönkretettem az életét, pedig minden szabadidőmet vele töltöttem.aztán kb a 3-4. hónap után javult a helyzet.kitartást!
2014. júl. 23. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Velünk ugyanez volt, pedig a fiam már majdnem 4 éves volt.

Hónapról hónapra fokozatosan javult a helyzet, és idővel magára talált.

Nagyon nehéz ez az időszak, szedj magnéziumot, mert birkatürelemre lesz szükséged! :)

2014. júl. 23. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nálunk év van a két fiúnk közt és a Nagy nehezen fogadta a Kicsit. Imádja,de nehezen dolgozta fel,hogy nincs egyedül. Etetni kellett,bepisilt,hiszti áradat és még sorolhatnám. Most már lassan 6 hós a kicsi és úgy néz ki rendeződnek a dolgok. Néha még mindig megy a féltékenykedés,meg az etess engem is,ha az Öcsit is eteted :) Szóval adj időt neki,tölts minnél több időt vele...
2014. júl. 23. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
92%

Tudod valahol olvastam,hogy mikor kistesója születik a nagynak akkor az olyan mintha a férjed hazahozna egy nap egy másik feleséget és közölné veled,hogy drágám itt az új feleségem mától itt fog velünk lakni és őt is úgyanúgy szeretem..jaa és SOHA többet nem fog már elmenni!

Na te mit éreznél???

Hát kb a te elsőszülötted is most hasonlóan érez!

nagyon sok sok kitartást!

Az hogy etetned kell őt is vagy visszaesés van szobatisztaságban teljesen normális dolog!Ezeknek nem olvastál utánna mikor terhes voltál a kicsivel?,vagy senki nem mondta??mert ezek hidd el teljesen normális és nem meglepő dolgok egy nagytesótól ha kistesója születik!

legyél vele nagyon türelmes,ha van aki átvegye a kicsit még csak egy fél órára is akkor menj el a naggyal egyet fagyizni,sétálni vagy bármi csak lényeg hogy rá figyelj!Hidd el akkor nem lesz már olyan rossz neki mert most ő azt hiszi őt már nem szereteitek!

Türelem,lesz ez jobb is!

2014. júl. 23. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha már a saját épségét veszélyezteti (ahogy mondod, hányásig fajul, nem kap levegőt, stb.), akkor, nagyon kegyetlen, de be kell nyomni a hideg zuhany alá. Velem is csinálták kis koromban, nem lettem tőle lelki sérült, de örülök, hogy megtették, mert ki tudja, mi történt volna.


Tényleg szedj magnéziumot, vagy valami hasonlót, mert ha nem őrzöd meg a hidegvéredet, csak rosszabb lesz. Ha te is elkezdesz ordibálni, tényleg elszabadul a pokol.


Egy darabig még biztos rossz lesz, próbálj meg egyszerre foglalkozni vele meg a kicsivel, játszáskor, ilyesmi. A Szuperdada féle büntimódszert itt nem tudom teljes szívvel ajánlani, hiszen itt arra lenne szükség, hogy ne érezze azt, hogy rosszabul bántok vele és kevésbé érdeklel titeket, mint a másik gyerek.

2014. júl. 24. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!