Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen gyakran kap édességet...

Milyen gyakran kap édességet kisgyereketek? Miket adtok neki?

Figyelt kérdés

2014. júl. 23. 23:10
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
3.5 éves valamit mindennap eszik. Puding, nyalóka, tejszelet, olvadósrágó amiket szeret.
2014. júl. 23. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Enyém turórudi függő. 19 hónapos.
2014. júl. 23. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Változó, van hogy 2-3 napig nem kér, es van hogy 1 nap 2x kap 1db gumicukrot (abból tudja hogy egyszerre egyet szabad :)

De Kinder csoki, tej szelet, baba piskóta, süti , dörmi mackó hetente többször van, akar minden nap :)

2014. júl. 23. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

5 éves.

Van spájzunk, amiben van két polc, amin csak édesség van.

Csoki vagy 10 féle, különféle cukorkák (pez-gumi cukor, kemény cukor...)

Nyalóka, olvadós rágó, Kinder tojás, kekszek, nápolyik...

Chipsek, ropi, sós kekszek...

Bán hogy egy hétig nem eszik semmit, van hogy egy nap többféléből.

Nem korlátozom, ha megkíván valami 'finomat' kinyitja a spájzt, s kiveszi. Pont az ő magasságában van minden.

Mivel eléri, ott van ha kell, n eszi magát degeszre, mint barátnőm fia, aki ha jön hozzánk, csak tömi magát, amivel csak lehet, mert otthon sincs, el n mozdúl a tál mellől, nehogy valaki valamit is megegyen

2014. júl. 23. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Hú, akkor bennem lesz a hiba...:)

Én sokallottam, hogy minden nap kapjon olyan igazi édességet, ami csoki, vagy cukor, vagy nyalóka, stb. A túrórudival, tejdesszerttel, pudinggal valamiért jobban engedek, azt nem látom igazi édességnek. De akkor ezek szerint naponta kapnak a ti gyerekeitek is. Mondjuk a mennyiség sem mindegy persze.

Köszönöm a válaszokat! :)

2014. júl. 24. 00:08
 6/14 anonim ***** válasza:
Pedig a pudig és társai pont olyan cukorosak mint a többi.
2014. júl. 24. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
15 hónapos,nem kap minden nap. hónap elején hozott apa egy 7 szeletes kinder csokit, abból még van 3,meg ugyan ennek a csokinak a maxi méretű változatából kettőt,abból is van még egy. műzliszeletet kapott még 3-at a hónapban eddig,illetve két doboz gyümölcslevet (2dl). itthon gyakran sütök viszont (bukta,briós,kalács,palacsinta,kakaóscsiga,,,stb) azokat akkor eheti,amikor csak kér.
2014. júl. 24. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Valószínűleg szerencsés vagyok.

Az én kisfiam nem rajong az édességekért (TÉNYLEG nem:), az apja sem.

Így elég ritkán kap- akkor ha kér mindig- de ez tényleg ilyen 1,5-2 hetente egyszer van.


Most a nagy melegekben szokott kérni fagyit (abból is inkább a vizes-gyümölcsösebb ízeket szereti, a sorbet jellegűt pl. eper vagy citrom- az én pisztáciámtól már húzza a száját).

Süteményt szoktam sütni, abból szívesen eszik hetente mondjuk 2* (házi muffin vagy kakaóscsiga pl.)


Egy csomószor bepróbálkoztam már otthon főzött pudinggal, tejbegrízzel- nem szereti, nem akarja megenni.


A legnagyobb édességnek nálunk pl. a "beöntögetős" joghurt számít (ő hívja így): natúr joghurt, amihez valami műzlifélét vagy chocapik vagy ciniminis stb. teszünk vagy van, amint így lehet megvenni (ilyen két kamrás joghurt szerű), esetleg gyümölcsdarabokat vagy szárított gyümölcsöt.


Illetve most rákapott hétvégén reggelire a kakaós kalács+ házi málnalekvárra- na ez pl. édességszámba megy nála.


Én szeretem a túrórudit, néha a bolti dobozos pudingot, a nápolyit- általában egy falatot kér belőle és nem kell neki több.


A játszótéren mostanában 1-2szer kapott gumicukrot a kis barátaitól, aztán amikor mentünk boltba, ő is kért gumiférgeket meg effélét :)- a zacskó 3/4 része ott van a konyhapulton.


Otthon mindig van egy kevés gyümölcsjoghurt vagy túrórudi alkalmanként, mindig van szárított gyümölcs, édes keksz- de nem nagyon izgatja (én meg sajnos megeszem, ha már senkinek nem kell a családból:)

2014. júl. 24. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
És ti szülők mennyit esztek?!
2014. júl. 24. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

8. válaszoló vagyok (a szerencsés anyuka, akinek a férje és a gyereke sem édesszájú).


Hát rám marad minden készlet :)

Ezért okosan kell vásárolnom, mert nekem viszont nagy a csábítás.

Viszont a fiúk rám is pozitív hatással vannak, mert sokat változtak, jobbá váltak a szokásaim- pl. a kisfiamnak mindig figyelek a sok zöldségre-gyümölcsre- így ha én is inkább gyümölccsel elégítem ki az édes íz iránti éhségemet, akkor azért az sokkal jobb az egészségemnek, súlyomnak stb.

Joghurtot, (réteges gyümölcsjoghurtot) minden nap eszem, gyümölcsöt is, túrórudit max. hetente 1*, egyebeket (keksz, nápolyi, csoki) mondjuk hetente 1-2*.

Házi süteményeket, kalácsokat mi étkezésre fogyasztjuk, pl. reggelire, tízóraira vagy uzsonnára.

2014. júl. 24. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!