Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 4 eves kisgyereketek talal ki...

4 eves kisgyereketek talal ki torteneteket, rendjen van ez igy?

Figyelt kérdés
Kisfiam 4 eves es nem tudom mire gondoljak mert barmit mondunk vagy meselunk az vele is megtortent csak eppen mashogy. Pl. Meselem a ferjemnek , hogy XY vett lakokocsit, mire a kisfiam: "Mi is voltunk a nagyival meg a tataval lakokocsival minden fele." Egyik nagyszulonek sincs lakokocsija termeszetesen de meg autojuk sem. Masik Pl. Meglattunk az uton egy regi autot es a ferjem mosolyogva mondta, hogy o is regen vezetett pont egy ilyen autot. Mire a kisfiam: " Nekem is volt ilyen autom es meg 3 Ferrarim amit vezettem regen." Ez nap mint nap elofordul es tobbszzor: Mar sutott tortat, dolgozott szakacskent, jart autoszerelo garazsba sot korberepulte a foldet es megidomitotta az oroszlant is. Nem tudom, hogy ez rendjen van-e 4 eves kisgyereknel vagy ti ilyenkor mit szoktatok neki mondani? Mert mi csak vegighallgatjuk az eszmeletlen torteneteket.
2014. máj. 12. 10:34
 1/7 anonim ***** válasza:

De hát ez rendben van így. Hatalmas a fantáziájuk, és mindent befogadnak még, tehát amit hallanak akárhonnan, azt kombinálják mással, és már kész is a csodatörténet!

Ez szerintem így ahogy van, tuti!


Lányom pedig a Fogyikával jár oviba, aki egy hörcsög és szokott állítólag hányni. :):):)

Ez is egy ilyen mese, összeszedte valahonnan és előszeretettel meséli mindenkinek. Az emberek meg csak néznek, én meg csak magyarázok, de ez így van jól. :)

2014. máj. 12. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Lányomnak egy bátyja volt aki amerikába lakik és van neki repülője meg amikor haza látogat mindenhova elmennek stb stb mindenkinek mesélte és úgy adta elő mintha tényleg teljesen valóságos lenne. Olyan 2-3 hónapig ment ez,aztán elfelejtette a dolgot. Hát a fantázia........ :D
2014. máj. 12. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Persze, hogy rendben van, életkori sajátosság. Meg kell hallgatni és kész. Nem kell és nem is szabad szembesíteni vele, hogy épp "hazudik", mert ő ezt gondolatban megéli, és ezt támogatni kell. Így egészséges.
2014. máj. 12. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Koszonom szepen a valaszokat. A horcsogon nem birom abbahagyni a nevetest. :) Eszmeletlen, hogy miket ki nem talalnak.

A kertunkbe mar volt krokodil is aki a meleghazan elt, meg valami furcsa nevu nagymama az o nagymamaja akirol nem is hallottunk.

Oh, nallunk is meseli ezeket eloszeretettel mindenkinek. :)

2014. máj. 12. 10:57
 5/7 A kérdező kommentje:
De teljesen megnyugodtan a valaszok lattan. Koszonom nektek. Nem mondjuk neki, hogy hazudik termeszetesen. Sot azert is irtam ki kerdest mert kivancsi voltam, hogy masoknal is elofordul-e es ki, hogyan reagal? Mi is mindig meghallgatjuk ot.
2014. máj. 12. 10:59
 6/7 anonim ***** válasza:

enyémnek van egy képzeletbeli barátja, aki már felnőtt és építkezésen dolgozik.

teljesen hihetően meséli másoknak, hogy őt nem oviba hordják anyáék míg dolgoznak, hanem a barátjához akivel házakat épít és a tégla hordásban nagyon elfárad délutánra, mert nagyon későn megyünk csak érte (halkan jelzem, hogy 4után pár perccel már ott is vagyok az oviban).


néha már megsajnálom :D

2014. máj. 12. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
6-os valaszado, ez nagyon aranyos. :)
2014. máj. 12. 14:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!