Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért nem tudnak játszani a...

Miért nem tudnak játszani a gyerekeim egymással?

Figyelt kérdés
A kisfiam 6 éves, a két kislány 4 és 2. Ha játszani próbálnak max. 5 perc. Vagy sírás, vagy baleset, vagy sértődés, harag a vége. "Normális" játékot (lego, kirakó, szinezés, babázás, autótologatás) szinte soha, önállóan sem játszanak. Mit rontottam el?

2014. júl. 24. 21:03
 1/10 anonim válasza:
semmit, a gyerekek igy mukodnek:)
2014. júl. 24. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nälunk a helyzet dettó ugyanez:-( Két lány 11 és 8 évesek.Sose tudtak együtt játszani anélkül, h ne sírás, veszekedés, hajtépés legyen a vége:-( Bár már néha van olyan is, h egészen 10 percig képesek játszani cirkusz nélkül
2014. júl. 24. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
71%
Magyarázd el nékik, hogy milyen szerencsések, hogy vannak egymásnak, adj példát nékik, olyan egyke gyerekről, akit ők is ismernek, hogy x y most éppen egyedül van és unatkozik,mert nincs tesója. Szeretne tesót, de nincs neki, ti meg itt vagytok egymásnak.
2014. júl. 24. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nékik: Nekik. Bocs de a telóm állandóan kijavítja, amit írok
2014. júl. 24. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez volt, mikor gyerekek voltunk. 3 évvel vagyok idősebb a húgomnál, ketten voltunk lányok, plusz egy unokahúgunk, aki a tesómmal egyidős (mellettünk laktak, így állandóan együtt voltunk mindhárman). Akárhányszor játszottunk, tuti, hogy valamelyikünk bőgött, visított, hisztizett, valaki megtépte a másikat stb :D Mindig volt min összeveszni, mit játszunk, én akarok azzal játszani, nekem van igazam stb. Anyám erre mindig azt mondta, hogy egészséges testvéri kapcsolat :D
2014. júl. 24. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Értem amit írtok. A fő baj az, hogy már szinte meg sem próbálják a normális együtt játékot. Egy kis kergetőzés, kardozás, (2 perc) de "sima" játék együtt, akár veszekedve... soha. :-(
2014. júl. 24. 22:03
 7/10 anonim ***** válasza:
De mi a nem normális játék? Mit szoktak csinálni, mikor játszanak?
2014. júl. 24. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

rohangálnak. mai játék pl.: a nagy az összes pizsamát megfogja, eldobja és ki bír többet összeszedni. Játék időtartama: 1 perc, mivel az első eldobás után a vesztes "nem ér!" felkiáltással üvöltve elrohan. játék vége.

normális játék: kirakós, vonatépítés, szerepjátékok, szinezés, autóval parkolás, könyvnézegetés. szerintem. ???

2014. júl. 24. 22:57
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Amit leírtál, az szerintem normális. Egyrészt, feltalálják magukat, találnak maguknak játékot, még ha az szerintünk nem is túlzottan érdekes, másrészt, a kicsiknek még tanulniuk kell azt, hogy veszíteni is tudni kell. Komolyan, ahogy leírtad a szitut, mintha magunkat láttam volna (én vagyok az a válaszoló, aki a húgával és az unokahúgával csinálta kb ugyanezt). Nem a te gyerekeid vannak rosszul összerakva, ilyenek. Versengenek egymással, a vesztes meg behisztizik, mert nem tetszik neki, hogy lenyomták.

A normális játékokkal kapcsolatban pedig ez olyan dolog, hogy egyrészt az uncsi, mert normális, másrészt te felnőttként látod, hogy az sokkal érdekesebb elfoglaltság lehetne, de ha őt nem köti le éppen az egy helyben ülős játék, akkor ziher, hogy nem tudod rávenni, hogy legózzin, színezzen stb.

2014. júl. 24. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A fiúk azok fiúk, a legtöbb amelyiket ismerek egy kis energiabomba, a kicsi meg kicsi még 2 évesen....

Még van esély,hogy később lenyugodnak és együtt játszanak.


Szerintem nem rontottál el semmit,nem minden a nevelésen múlik. Az enyémek pici koruk óta szépen eljátszanak közösen, ritkán van vita kb azóta hogy a kicsi oviba került. Már kisiskolások, sokat szerepjátékoznak, plüssöznek. De ez nekem csak mázli, nem tettem érte semmit, ilyen karakterek. Főleg a kicsi nagyon jó természet, a nagyobbnak mázlija van vele.

2014. júl. 24. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!