Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 7 és 9 éveseink állandóan...

7 és 9 éveseink állandóan nyavalyognak, piszkálják egymást, szinte semmit nem segítenek, ki kell szolgálni őket. Hogy lehetne kissé "megnevelni " őket?

Figyelt kérdés

Ha segíteni kell, itt fáj, ott fáj, csak nyávogás van, ha mégis segítenek, munka közben meg lehetne őket műteni. A nagyobbiknak nyárára fel lett adva magyarból-matekból lecke, és nem képes megcsinálni, csak, ha állandóan nyaggatom, akkor csinál belőle valamennyit. Bezzeg a tévé jöhet minden mennyiségben.

A nagy állandóan piszkálja a kicsit, a kicsi meg állandóan hisztizik. Mindig elégedetlenkednek, drága dolgokra vágynak, meg menni nyaralni, nem elégszenek meg pár napos szerény kirándulással. Kicsi koruktól próbáltuk munkára nevelni őket, mi is állandóan dolgozunk, nem henyélünk, mégis itt állunk, hogy nem működnek együtt velünk. Nem élünk luxusban, de sok mindent megkapnak. Tanácsot kérnék, hogy lehetne ezen a helyzeten változtatni? Ha valakinek kérdése van, szívesen válaszolok. Köszönöm a válaszokat.



2014. júl. 25. 22:09
 1/7 anonim ***** válasza:

" szinte semmit nem segítenek, ki kell szolgálni őket."


És miért szolgáljátok ki őket? Nekem az öt éves magának tölt vizet, magának terít, és segít amiben csak tud. Határozottság és következetesség kérdése az egész.

2014. júl. 25. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Pl ma ebédeltünk, és mondta a nagyobbik, hogy kér vizet. Megkértem rá, hogy hozzon magának, és a többieknek is. Megtette, megköszöntük. De magától eszébe nem jutna!! Hozzak kenyeret, vágjam fel a húst, adjak törlőruhát, mindig csak a kérések, kérések, maguktól nem jut eszükbe soha, hogy ők maguk is meg tudnák csinálni. Lehet, hogy az is baj, hogy inkább megcsinálom helyettük, negyed annyi idő alatt megvan, minthogy őket megkérjem rá.
2014. júl. 25. 22:21
 3/7 anonim ***** válasza:
Első vagyok... :) Ja, csak ennyi hogy maguktól nem jut eszükbe? :) Ez az ő korukban teljesen normális. Azt hittem nem is teszik meg. De ha kérésre segítenek, akkor szerintem nincs semmi gond. :)
2014. júl. 25. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Milyen egy iskola az, ahol nyárra leckét adnak! A nyár a regenerálódásé. Ez független az otthoni segítségtől. A csipcsup marakodásaikat, nyafogásokat hagyd rájuk, ez az ő magánügyük, legfeljebb akkor szólj rájuk, ha hangosak és zavarnak. Az természetes, hogy nyaralni akarnak, te is akarsz. Az is természetes, hogy ők értékes tárgyakat akarnak, hiszen ha másokét látják, ők is kedvet kapnak. Vedd egy kicsit lazábban a dolgokat, ne izgasd magad apróságokon. A házkörüli tennivalókat meg ki kell jelölni, és számon kell kérni.
2014. júl. 25. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
1-1 "ügy", konfliktus, eset valóban csip-csup. De összességében nézve, reggeltől estig összeadódik. És kezd megtelni az a bizonyos hócipő.
2014. júl. 25. 23:12
 6/7 anonim ***** válasza:
Lazíts, nem kell komolyan venni, nem kell beleavatkozni. Magaddal szúrsz ki.
2014. júl. 25. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
71%

Lol. A leírás alapján azt hittem, tipikus kényes kis pcsák, akiket jól meg kéne reguláznom.


A közbeni kommentjeid után ne haragudj, úgy gondolom, hogy inkább te vagy az. Tehát neked az a bajod, hogy a gyerek megcsinál mindent, de nem magától, hanem meg kell kérni rá?


Mintha az anyámat hallanám...

"- Miért nem vitted ki a szemetet?

- Mert nem mondtad, hogy ki kell.

- Magadtól is láthattad volna!

- 2 napja semmit nem dobtam a kukába.

- Attól még gondolhattál volna rá, hogy megnézd!"


"- Miért nem gyomláltad ki hátul a kertet?

- Mert nem mondtad, hogy meg kéne csinálni.

- Tudhattad volna! Mi az, hogy megeszed, ami onnan jön, de nem segítesz benne semmit?

- Egy. Kb. 2 hete nem ettem onnan semmit, mert érdekes, mindig elfogy minden gyümölcs, mire odajutnék, hogy egyek. Kettő, napok óta nem voltam a hátsó kertben.

- Ne feleselj! Gondolnod kellett volna rá, hogy ennyi idő alatt megint gazos lesz!"


Ne haragudj, de te ugyanilyen vagy, finomított verzióban. Jól gondold át, hogy csinálod, mert ez (nem csak ez, de ez is) elég nagy szakadékot mélyített anyám és köztem.

2014. júl. 26. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!