Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A kisfiam állandóan grimaszol....

A kisfiam állandóan grimaszol. Hogyan tudnám leszoktatni?

Figyelt kérdés
5 éves. A kis barátjával egymást erősítik ebben. Eddig csak akkor csinálta, amikor a barátjával játszott, most már mindenkivel úgy beszél, h közben vágja az arcokat.
2014. júl. 5. 14:32
 1/7 anonim válasza:
amikor én kicsi voltam és grimaszoltam nekem azt mondták ne csináljam mert úgy maradok :) azt hiszem egy idő után el is hittem :D és nem csináltam
2014. júl. 5. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha ezer százalékig biztos vagy benne, hogy tényleg szándékos idétlenkedésről van szó, mondd meg neki 1-szer, hogy szerinted nem vicces, és ne csinálja, ha veled beszél. A továbbiakban pedig ne törődj vele, ha nincs semmi hatása, abba fogja hagyni. Persze ehhez mindenki másnak is így kell viselkednie. Esetleg ha olyan együttlét közben vág neked nem tetsző pofákat, ami neki fontosabb, ott is hagyhatod, bár szerintem ez is fölösleges.

DE: lehet, hogy a gyereked nem szándékosan grimaszol, hanem tickkel, és csak neked tűnt úgy, hogy a barátjától vette át. Esetleg a barát utánozta az ő fura grimaszait, ami kívülről már kölcsönös játéknak tűnt. Ebben az esetben bármilyen figyelmeztetés, büntetés nagyon káros. Ha pár hét alatt nem marad magától abba a dolog, forduljatok neurológus szakorvoshoz. Tudnod kell, hogy a tickkelést igy le tudja állítani a gyerek egy időre, ha nagyon akarja, utána viszont felerősödve jelenik meg a tünet, mintegy "bepótolva" az addigiakat.

2014. júl. 5. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
első vagyok 2. úristen a gyerekek szoktak grimaszolni erre is találták ki azt a mondást amit az előbb mondtam szerintem azért az anyuka meg tudja különböztetni a tikkelést a grimaszolástól :)
2014. júl. 5. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

A kisfiam nem csinálta, amikor összebarátkozott a másik kisfiúval, én is észrevettem, h furán beszél, és állandóan nyelvet nyujtogat, s pofákat vág.

Egy az egyben utánozza.


(Volt már ilyen, mert más barátait is utánozza mindig)


A kisfiam egyke, és nagyon tud ragaszkodni a másik gyerekhez.

(Nem rég valamire megjegyezte, h anya ezt nem tudhatod,mert a barátom mindent jobban tud)

2014. júl. 5. 20:49
 5/7 anonim ***** válasza:

Pedig a 2. bizony nem írt hülyeséget!

Pont úgy van, ahogy írja.

Ez is egyfajta tikkelés lehet.

2014. júl. 6. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Mi az a tikkelés?
2014. júl. 6. 15:41
 7/7 anonim ***** válasza:

[link]

Az enyém a vállát rángatta. Most 25 hónapos, néha még előfordul.

2014. júl. 6. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!