Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért akadnak ki egyes anyák,...

Miért akadnak ki egyes anyák, akiknek jó tanácsként adják, hogy nevelje a gyerekét?

Figyelt kérdés

Láttam egy esetet, a gyerek a homokozóba hajigálta a homokot a többi gyerekre, és rászóltak az anyukára, hogy ne engedje, meg tanítsa már meg, hogy ne dobáljon másra homokot, bele megy a szemébe, meg piszkos lehet, meg bármi.


És elkezdett sipákolni az anyuka, hogy "Te ne szólj bele, hogy én hogy nevelem a gyerekem b....! Kinek képzeled te magad, hogy bele ugatsz abba, hogy az én gyerekemnek mit engedek, mit nem?..."


Szörnyű volt!


Mi a bajuk az ilyen anyáknak? Nincs ki mind a 4 kerekük?



2014. júl. 28. 10:40
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Sok esetben nem érdekli őket. Azt csinál amit akar a gyerek csak legyen el és őt hagyja békén.

Máskor pedig még ha tudja is, mert tudja, hogy igaza van másnak, és rossz a gyerek, már csak azért sem hagyja azt, hogy másnak legyen igaza. Meg mi az, hogy más mondja meg mit csináljon a gyerekkel, ez azoknak úgy tűnhet mint anya megbukott és ő meg a tökéletes anyuka. Én legalábbis ezekre tudok gondolni mikor ilyen van. :)

2014. júl. 28. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem azért támad, mert szorult helyzetben érzi magát, és azt hiszi, ha ő hangosabban ordít, akkor neki lesz igaza. Szerintem is tök bunkó dolog hagyni a játszón, hogy a gyerek azt csináljon amit akar. Ha meg rászól az ember, akkor meg még ő a szemét.

Szerintem illene mindenkinek a saját gyerekét felügyelni, de legalábbis odafigyelni rá, ha a többi gyereket bántja, dobálja, stb.

Szerintem az ilyeneknek kb. 0 az IQ-juk.

2014. júl. 28. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

az emberek nem szeretik, ha kioktatják őket. ha valakinek nincs annyi esze, hogy rászóljon a gyerekére - magától, hogy ne dobálja a homokot, akkor nem is lehet azon csodálkozni, hogy így reagál mások ilyen jellegű kérésére.


ilyenkor az sem feltétlen jó, ha magára a gyerekre szól rá valaki, mert az ilyen anya még lehet, hogy még inkább felbőszül.


amúgy nagy az isten állatatkertje. egyszer egy hisztérikus kislány jelenetén döbbentünk le a játszótéren mi, anyukák, aztán valamit mondhatott az egyik anyuka a bajsza alatt, amit a hisztérika anyja - hisztérikusan kikért magának. aztán kirángatta a kis hisztérikáját, üvöltve-süvöltve, mi meg csak lestünk. meg kommentáltuk: miért ne hisztizne a kislány, mikor az anyja egy balhézós hüjepi-csa. pont ezt látja szegény gyerek.


én a neveletlen gyerek-szülő párosokat próbálom kerülni. szerencsére nagy a játszótér, ha ilyenbe botlok bele, elviszem a gyereket arrébb... ha állandó vendég, akkor keresek más lehetőséget (más időpontot, más játszóteret) - nekem megéri a nyugalmat így, nem érzem meghátrálásnak.


amúgy előbb utóbb mástól is megkapják majd a kritikát, nyugi. (az élet rendre és egyensúlyra törekszik, minden rossz tett magában hordozza a büntetését. ki lesznek közösítve a hüly.ék mindig szerencsére) :)

2014. júl. 28. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Legalább tudjuk, kire ütött/kitől tanulta.
2017. nov. 20. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!