Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisgyereketek mikor kezdett...

Kisgyereketek mikor kezdett el beszélni, de nem szavakban hanem már mondatokban esetleg folyékonyan? Enyém két éves de még csak szavakat mond!

Figyelt kérdés

2014. aug. 1. 10:16
 1/7 anonim ***** válasza:

szeritnem változó, az enyém is kettő és csak pár szót mond. Nem izgatom miatta magam, mert végülis beszél, vagyis néha van egy-egy újabb szó, szófoszlány :)

De valóban vannak akik ilyenkor már akár két három szavas mondatokat mondanak, ragoznak.

Nem tudom a tiéd bölcsis-e már, de én arra gondoltam, majd a bölcsibe jobban elered a nyelve :) ott a gondozónők nem értik majd annyira mint én, hogy mit szeretne.

Amúgy engem is cseszegetnek néha és furcsán néznek, de mit csináljak???? Azon kívül, hogy jól hall, mert tuti, mindent megért, amit kérünk max nem akarja és akkor tiltakozik, beszélünk hozzá, más nem hiszem, hogy lehet tenni.

2014. aug. 1. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
16hónaposan tőmondatokban beszélt,21 hónapos korától folyékonyan beszél a kisfiam.
2014. aug. 1. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
26 hónapos lesz a fiam, már 3-4 szavas mondatokat mond és nemrégen kezdett el ragozni. Már nem azt mondja, hogy "apa autó" mint még 1 hónappal ezelőtt is például, hanem, hogy "ott van apa autója". Nagyon változó ez, teljesen rendben van a fiad beszédfejlődése.
2014. aug. 1. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
2 éves kislányom 3-4 szavas mondatokat mond és meglepően jól ragoz. Nálatok sem lesz gond sztem.
2014. aug. 1. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
3. vagyok. Azt elfelejtettem, hogy a fiam 2 hónapja jár családi napközibe. Rengeteget számít nála, azóta indult be igazán a beszéde.
2014. aug. 1. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
22 hónaposan jött el az, hogy effektíve mondatokat használt, azelőtt inkább tőmondatokat, ilyesmiket, hogy kér víz, ad maci, hoz pohár, stb. 22 hónapos korától toldalékokat és igeidőket is helyesen használ, több versszakos mondókákat mond. Ő is akkor lódult meg, amikor délelőttönként elkezdtünk családi napközikbe járni, pedig azelőtt is az egész napunk olvasgatásból és beszélgetésből állt. Rengeteget jelent szerintem a csana, az ottani anyukáknak is ez volt a tapasztalatuk.
2014. aug. 1. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
á értem szóval az én válaszom haszontalan csak mert a fiam hamar elkezdett beszélni,érdekes logika....
2014. aug. 1. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!