Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3 éves kislányomnak fejtetején...

3 éves kislányomnak fejtetején koszmó van, vigyem bőrgyógyászhoz?

Figyelt kérdés
Belefér ez még a babkori koszmóba? pár hete folyamatosan jelen van, pedig babé sampont használunk, igaz már csak heti 1szer mosom a haját... mit tanácsoltok? mossuk gyakrabban? vagy kell rá esetleg valami más szer? nem vastagon van, de egy 2-3 cm-es körben...
2014. aug. 3. 15:23
 1/9 anonim ***** válasza:
CaoNatur sampont használunk azt mindennap lehet de én heti 3x mosom nincs koszmó.Bőrgyógyászhoz elviheted esetleg ír fel speciális dolgot de ez hajlam nem gyógyítható csak kezelhető
2014. aug. 3. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Elsőre a babáknál bevallt módszert próbálnám: olajat rakenni, bekendozni és törölközővel ledorzsolni. Ha nem segít, bőrgyógyász. Nyáron szerintem sűrűbben is moshatod a haját. Én 2x-3x szoktam/hét.
2014. aug. 3. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nálunk beba márkájú jött be nem olcsó de jó kifejezetten koszmóra való gyógyszertárba kapni
2014. aug. 3. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
elírtam nem beba hanem babe
2014. aug. 3. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Az én lányomnak is volt 3-4 éves kora körül,nekem a dokink azt mondta a nagy meleg miatt van,beizzad ott is.(neki is nyáron jött elő).Igen lehet,hogy most többször kellenne mosni a haját.Mi a hagyományos babaolajos módszert választottuk,második alkalomra teljesen el is tűnt.
2014. aug. 3. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A fiamnál is elő szokott jönni (4 éves), mikor nagy melegek vannak és éppen már nő a haja vagy nagyobb már neki, mert egyébként nagyon rövid. Ilyenkor be szoktam kenni hajmosás előtt babaolajjal, jól megdörgölöm a fejbőrét, aztán lemosom samponnal, ezt megcsinálom még 2-3 alkalommal pár naponta hajmosáskor és el is múlik teljesen.

De használhatsz Babe sampont is, bár drága, de az kifejezetten erre van.

2014. aug. 3. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szia! Nálunk ugyanez volt a kétéves kislányomnál. Hiába csináltam bármit vele mindig előjött neki! Elvittük bőrgyógyászhoz, azt mondta hogy azért van mert elég izzadós és mindjárt a feje az ami vizes ha izzad. Irt neki egy oldatot amivel minden nap le kellett kenni a fejbőrt ahol volt koszmó. Locoid Crelo a neve az oldatnak de vényköteles. Valamint azt mondta a doktornő csak a Babe koszmo elleni sampont használjuk neki mert a többi sampon csak ront a helyzeten. Azt is mondta a bőrgyógyász, hogy csak heti egyszer szabad a haját megmosni. Eleinte minden nap kentük az oldattal aztán csak 2-3 alkalommal egy hèten. Szerencsére 1 hónap használat után teljesen eltűnt neki..mostmár fél éve hogy nem hasznàljuk az oldatot de a koszmonak jele sincs. Igaz a Babe samponnal mosom azóta is a haját. Nem olcsó de fél éve vettünk egyet és még mindig van egy kevés belőle. Szerintem mutasd meg bőrgyógyásznak...mi két hónapot szenvedtünk mindenféle babaolajjal meg hasonlokkal és semmi nem hasznàlt!
2014. aug. 4. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat, születése óta babé sampont használunk, de valamiért most nem használ, persze lehet nélküle sokkal nagyobb területen lenne kosztmó...
2014. aug. 10. 12:35
 9/9 anonim ***** válasza:
Próbáld ki a Caonatur-t sokkal olcsóbb s nem kell ebből se sok.Nekem a gyógyszerész ajánlotta
2014. aug. 11. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!