Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Diagnosztizált hiperaktivitásr...

Diagnosztizált hiperaktivitásról kell tájékoztatni a majdani elsős tanítónénit?

Figyelt kérdés

Gyermekpszichiáter azt mondta ne szóljak előre nehogy megbélyegeződjön a gyerek... Két tesztet is csinált vele és elég súlyos a helyzet, már jócskán túlkoros az iskolakezdéshez, de a várakozás sem hozta meg azt, hogy nyugodtabb legyen.

Együttműködik, igyekszik, de nagyon izgága szigénykém.

A gyógyszerrel várunk 2 hónapig és csak végső esetben Ritalin.Omega 3- at tartalmazó kapszulát vettem ma.

A pszichiáter szerint egészen biztosan szükséges lesz a gyógyszer előbb- utóbb.

Én pedig úgy érzem, hogy a gyerek érdekében kötelességem tájékoztatni a majdani tanítónénit már a konkrét iskolakezdés előtt.

Szerintetek?


2014. aug. 4. 18:44
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Nekem még nincs gyerekem, de én biztos szólnék, sőt, olyan iskolát választanék, ahol ez nem gond, mert a gyereknek is az a legjobb, ha megkapja a szükséges segítséget. Szerintem nincs olyan tanár, aki ne venné észre, hogy valamiiben más, mint a több szás másik gyerek, akiket már tanított. Akkor meg nem lehet a szemébe hazudni, hogy jaaa neeem, nem úgy van.
2014. aug. 4. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
A beiratkozásnál jeleztem az igazgatónak, azt mondta, hogy természetesen vállalják, de a tanítónénivel csak szülőin találkoztam.
2014. aug. 4. 18:54
 3/17 anonim ***** válasza:

1. A tanítónő elég hamar kiszúrná. Adj esélyt neki, hogy eleve úgy készüljön hozzá a gyermek tanításához, hogy tudja a problémát. A gyereked érdeke is ez, hisz így adott szitukban nem azt várja el tőle, amit a többi gyerektől.

2. Erkölcsi kötelességed is tájékoztatni, nem is értem, hogy mondhatott ilyet a szakember.

2014. aug. 4. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, még annyit, hogy bizonyos számú problémás gyerektől kötelessége az iskolának ped.asszisztenst is adni a tanító mellé. Szóval nagyon nem mindegy.
2014. aug. 4. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Esküszöm!!! hogy azt mondta ne szóljak előre... direkt többször rákérdeztem... :-( pedig semmi jóval nem biztatott a kisfiammal kapcsolatban.


Vegyem fel akkor az iskola előtt a kapcsolatot a tanítónénivel igaz?

2014. aug. 4. 21:54
 6/17 anonim ***** válasza:
igen szolj neki ,mert több türelem kell vay külön ember ey ilyen gyerekhez.
2014. aug. 5. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Én értem, hogy miért mondta, de rosszul gondolja. A gyerekről nagyon hamar ki fog derülni, hogy mi a helyzet és sokkal rosszabb lesz neki az, ha a tanítónéninek kell találgatni, ahelyett, hogy fel tudna készülni a problémák kezelésére. Szóval, szerintem mondd meg, te gondolod jól.

Gyógypedagógus

2014. aug. 5. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Egy súlyosan ADHD-s gyereket egy tapasztalt tanítónő kb 5 perc alatt észrevesz. Mindenképpen szólni kell, mert csak olyan pedagogushoz szabad vinni, aki ért hozzá! A pszichiáter nem értem, hogy mondhatott ekkora blödseget.
2014. aug. 5. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Beiratkozásnál mikor elmondtam a figyelemzavart kérdezte az igazgatónő, hogy melyik tanítónénihez szeretném járatni és együtt döntöttünk az ötvenes éveiben járó, határozott, tapasztalt tanítónéni mellett.
2014. aug. 5. 14:12
 10/17 anonim ***** válasza:

50 éves, tapasztalt, s valószínű, hogy fogalma sincs a hiperaktívitásról, mivel régen nem tanították. Tapasztalatom szerint az idősebb tanítónőknek sokkal kevesebb már a türelmük, s teljesen más a felfogásuk a "problémás" gyerekekről. Én biztos nem választanék idősebb kollégát ilyen esetben!!!

Tanító, gyógypedagógus (aki Szakértői Bizottságban dolgozik).

2014. aug. 5. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!