Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti hány éves kortól hagytátok...

Ti hány éves kortól hagytátok a gyermeketeket otthon egyedül? Illetve, h. egyedül menjen iskolába és egyedül jöjjön haza?

Figyelt kérdés
Mondjuk nekem 3 gyerekem van 1 lány 10 éves és két fiú...9 és 8 éves , illetve van egy nagyon megbízható kutyánk.Ti egyedül mernétek hagyni ilyen idős gyerekeket otthon szülői felügyelet nélkül mondjuk este 6-ig?Ebéd , vacsora hűtőben , kiadva parancsban , h. leckét megcsinálni és tanulni , mert este még számonkérés.(Mind3 megbízható gyerek , takarítanak is maguk után rendesen , elég önállóak , de nem várok el tőlük túl sokat , csak , h. a szükségleteiket kitudják elégíteni (ivás , evés , tisztálkodás , stb)...Meg ugye a kutya is vigyázna rájuk (németjuhász 6 éves szuka , sose volt vele baj...)Inkább a suliba járás és hazajövetel zavar oda mégsem kísérgetheti őket a kutya...nem lehet kikötve fél napra...:SNagyszülőkre nem tudjuk bízni a gyerekeket , mert más városban élünk...

2014. aug. 6. 14:39
 1/7 anonim ***** válasza:
87%

4-ig iskolába utána 2 óra egyedül szerintem simán belefér.

Nem tudjuk milyen messze van a suli, nálunk 5 perc sincs így nálam ők már biztos egyedül járnának.

2014. aug. 6. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
84%

Engem annak idején ennyi idősen simán egyedül hagytak, sőt 10 évesen a tesómat is hoztam az oviból busszal, vagy gyalog. Reggel én vittem.

Te ismered őket. Szerintem a két nagyobbal nincs gond, a 8 éves lehet még kicsit hebrencs.

De előre bocsátom ezért itt meg fognak kövezni.

2014. aug. 6. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
91%

nagyon sok múlik az életkoron túl azon is, hogy az iskolából mennyi idő alatt, milyen útvonalon, milyen közlekedési eszközzel, hány átszállással tudnak hazajutni?

Milyen a lakóhelyetek általános közbiztonsága?


Budapesti édesanya vagyok, itt én (pedig kertvárosban lakunk, viszon nem a közelben járunk tanulni/dolgozni) nem engedném egyedül az alsó tagozatos gyerekeimet semmiképp.


Persze, az én gyerekkoromban kisvárosban x évvel ezelőtt ez még normális és általános volt, hogy 10-12 évesen egyedül közlekedtünk- mára a fővárosban egy alsósnak szerintem még necces.

2014. aug. 6. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Metróval kell menniük a suliba...és szerintem az aluljáró meg a metrózás is elég veszélyes lehet nekik egyedül...félek , h. valaki fellöki őket a mozgólépcsőn , vagy a saját kíváncsiságuk miatt vagy más miatt a metró alá csúsznak mikor nézik , h. jön-e a metró...(amúgy egyszer terhesen majdnem lezúgtam a mozgólépcső felénél ..annyira sietett egy idős hölgyemény..)nem szeretném , h. valamelyikőjükkel az ténylegesen meg is történjen...Igaz , villamossal meg busszal is tudnának menni...de úgy kb fél óra helyett lenne másfél...Az meg úgy húzós...kelés meg készülődés miatt...:SEgyébként a 8 éves majdnemhogy úgy hallgat a nővérére , mint rám(a 9 éves is)...talán azért , mert , már kiskora óta úgy kezeli őket , mint én...vagyis nagyjából...legalábbis olyan szempontból , h. tudja én mit engedik meg és mit nem...van olyan rendes , h. terelgeti őket néha helyettem is mikor nem vagyok ott...:)
2014. aug. 6. 14:54
 5/7 A kérdező kommentje:
Esetleg van olyan , aki fogadott fel gyerek mellé valakit , h. hozza vigye suliba?(Munkám miatt nem fogom tudni már megoldani ezt a feladatot , ugyanis 8 óra helyett 6 -ra kellesz bejárni este 6-ig...)Igaz a plusz fizetés babysiterre megy , de legalább nem szűnik meg a munkahelyem...:)
2014. aug. 6. 14:58
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez tényleg necces. Tényleg nincs rá mód, hogy valahogy megoldjátok a dolgot?


Melyik metróval kéne utazni... Például a földalatti vagy az M4 nincs egy szinten a 3-assal biztonság szempontjából.


Esetleg, ha tényleg nincs mód rá, hogy valaki elkísérje őket, akkor párszor "el kell próbálni a dolgot". Ez azt jelenti, hogy bizony csúcsidőben útnak indítani őket, és messziről figyelni, követni (persze úgy, hogy ők is tudjanak róla). És ezt jópárszor megcsinálni.


Mozgólépcsőn MINDIG álljanak jobb oldalra. Mindamellett, hogy kulturált emberek, ha nem sietnek, egyébként is jobbra állnak, úgy biztos nem fogják fellökni őket. És MINDIG kapaszkodjanak, fel-le lépéskor vigyázzanak (a 3-as mozgólépcsője baromi gyors.)


Melyik aluljárót kéne használniuk? Azért az sem mindegy, hogy Gyöngyösi utca, Örs vezér tere vagy Nyugati tér... gondolom, érzed a különbséget. Ne álljanak szóba senkivel, maradjanak együtt. Többet nem igazán lehet tenni.

2014. aug. 6. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
92%

keresni egy 13-14 ées diákot aki ugyanabba a suliba jár és a környéken lakik??Vele mennének reggel,du együtt és némi pénzt adnál neki neki meg az jó kis zsebpénz!

Azért már egy 13-14 évesben jobban meg lehet bízni!

Otthon meg nyugodtan lehetnek maguk 1-2 órát csak zárják a lakást!

2014. aug. 6. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!