Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisfiatok mikor kezdett el...

Kisfiatok mikor kezdett el beszélni rendesen rövid mondatokban?

Figyelt kérdés
Az én kisfiam 15hónapos és pl.az autónak azt mondja hogy ótó :) vagy dodó,a nem szót azt tisztán mondja :)ezen kívül mondja,hogy "ott" meg egy pár hasonló szót..
2014. aug. 7. 14:49
 1/9 anonim ***** válasza:
26 hónapos a fiam, most már 3-4-5 szavas mondatokat mond és ragoz, de igazán csak 2 hónapja, mióta csanába jár indult be a beszéde. De mondjuk a túrórudit még mindig dudónak hívja :). A te fiad tökéletesen időben van.
2014. aug. 7. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
2 évesen már rendes mondatokban beszélt.Most 28 hónapos és szépen ragoz, igazábó ugyan úgy beszél mint mi.Annyi hogy az R betűt még nem mondja mindig szépen tisztán.Van hogy sikerül ha megkérem hogy szépen mondja újra.1 éves korában elég sok szót mondott.
2014. aug. 7. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

2 eves a picim meg csak Max két szót rak össze pl.baba nem ! mese nem ! ki homok ...stb

Ő két nyelvű baba , (nemet - magyar ) a labda az Balla . Bal-németül , labda -magyarul ebből lett a Balla :)

es ilyenek ez normális . A Ti korotokban az enyém csak NYÖGÖTT ES MUTOGATOTT : )

2014. aug. 7. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
20 hónaposan már 3 szabad mondatokban beszélt. Szinte hamarabb beszélt mint járt.
2014. aug. 7. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
ja ...meg annyi talán hogy az egyik gyerek hamar beszel , a másik hamar el indul ,ez nagyon változó . Nincs szüksége rá, meg értjük őket fel szavakból is ? akor nem siet vele :) .A fiam mint írtam alig alig beszel 2 evesen max.2 szót rak össze , de 17 hónaposan szoba tiszta lett éjszaka nappal .....
2014. aug. 7. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
2.válaszoló vagyok.Igen így van ahogy írja itt valaki, hogy az egyik előbb indul el, a másik előbb beszél, vagy ki miben fejlődik hamarabb pl szobatisztaság.Az én fiam hiába beszél szépen és ért meg mindent, átrohan az úttesten hiába beszéltük meg 100 X.Meg a szobatisztasággal is van mit fejlődjön.Az étkezésről ne is beszéljünk! A játszón is láttam hogy van aki alig beszél 2 évesen, de olyan ügyesen magabiztosan mászik a mászókákon, hogy megdöbbentő.
2014. aug. 7. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
13 hónaposan mindenre azt mondja hogy "anya" :)
2014. aug. 7. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
19 honaposan mar hosszu, osszetett mondatokban beszelt. Egyetertek, ki ebben, ki abban ugyesebb/van elorebb. O most pl 2,5 eves es nem ugral paros labbal, nem szereti a sebesseget, nem jo az egyensulyerzeke es eleg lassan oldodik, nem az a konnyen baratkozos tipus pl. Ja es nem szobatiszta :)
2014. aug. 7. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szerintem a kisfiad teljesen jól áll a beszéddel :) Az én nagyobbikam 14-15 hósan is kb. itt tartott, utána a kistesó születésekor mindent abbahagyott, és 19 hósan kezdte újra, viszont akkor nagyon belelendült, 22 hósan már rendesen, rövid mondatokban beszélt. A picúrom meg már 11 hósan elkedzett 1-2 dolgot mondani, persze babásan, pl. nnnnta a hinta meg ilyenek.
2014. aug. 8. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!