Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyire onállo 5 és fél-6 év...

Mennyire onállo 5 és fél-6 év koruli gyereked? Gondolok itt a mosakodásra, fogmosásra, oltozkodésre, játékok elrakására, stb.

Figyelt kérdés
2014. aug. 10. 12:26
 1/10 anonim ***** válasza:
Teljesen önálló.Mindent maga csinál.
2014. aug. 10. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szintén, mint az elsőé. Hajat mosni viszont még nem tud egyedül, abban segítek.
2014. aug. 10. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Az én fiam most lesz 6. Képes lenne rá, mert ha érdeke fűződik hozzá, akkor simán felöltözik, de mióta megszületett a tesója, szinte visszafelé fejlődik. :( Fogat egyedül mos, de mosdatni mi szoktuk. Játékot csak iszonyat zsarolások, veszekedés után pakol. Az oviban viszont teljesen önálló, bár néha elfelejt átöltözni....
2014. aug. 10. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
5 éves a fiam és teljesen önálló. Van,hogy a zokni felhúzással küzd,de amúgy minden megy egyedül. Megfürdik, fogat mos, egyedül kitörli a fenekét, minden megy. Enni nagyrészt én adok neki, pl nem keni meg a kenyeret-erre gondolok, de szed a tányérba ételt ebédnél,ha úgy tartja kedve. Elpakolja a játékokat, megigazítja lefekvéskor az ágyneműjét. Bátran merem vállalni,nagyon ügyes! (le lehet pontozni,nem dicsekvés...)
2014. aug. 10. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Na de nem féltek, hogy pl. rosszul mossa meg a fogát vagy nem mosakodik meg rendesen? Kislányom 6 éves lesz, én mosdatom, de lehet már egyedul is menne, a fogát én mosom, ezt azt hiszem nem is hagynám rá, a játékokat csak ha erélyesen rászolok, akkor rakja el, sajnos elég lusta.
2014. aug. 10. 15:55
 6/10 anonim ***** válasza:
Ennyi idősen már tud egyedül fürödni és fogat mosni is. Irányítsd, de ő csinálja.
2014. aug. 10. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
49%

ne viccelj, már a 3 évesek is szépen mosnak fogat az oviban :) 6 éves meg tuti tudna, max te nem hagyod ezért nem is erőlteti magát. nem lusta ő, hanem azzá teszed :)

enyém 5 éves, egyedül fürdik, fogat mos, hajat mos, öltözéssel vannak gondok, szereti ha öltöztetem, persze csak akkor ha sietünk valahova, segítek neki, ha ráérünk akkor egyedül öltözik....

2014. aug. 10. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

1 hónap múlva lesz 5 éves a fiam.

3 éves korától egyedül mos fogat, kb. 1 éve egyedül fürdik és hajat mos. Öltözni is ritkán segítek neki, max. ha nagyon kell sietnünk, vagy ha gombos valami, azzal még nem boldogul, de a cipzárral igen.

Játékokat elpakolja, hiszen nálunk az az elv, hogy addig nem vehet elő új játékot, amíg az előzőt el nem rakja, így nincs is kupi a szobájában.

Ő porszívózza a szobáját (persze arra még rásegítek), port törölget.


Nálatok te rontod el a dolgokat, mert mindent ráhagysz és megcsinálsz helyette, pedig meg tudná csinálni ő is.

2014. aug. 11. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Hát azért fürdeni, fogat mosni engedhetnéd egyedül a lányodat. Gondolom nem szellemi fogyatékos, meg tudná ezt csinálni egyedül.

Amiket írsz, azokat mind egyedül csinálja a lányom, persze a pakolás miatt mindig rá kell szólnom.

Öltözködni vannak ruhák, amiben segíteni kell, amik ilyen bonyolult sok gombos nyári ruhák (amiktől én mellesleg agyvérzést kapok)

Fenekét ki tudja törölni egyedül, de finnyás, emiatt jobb szereti, ha én csinálom.

2014. aug. 11. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Na persze, a két éves fiam is mossa a fogát, nem arrol van szo, hogy nem tudják, csak nem ugy, ahogy rendesen kell, nem akarom, hogy elromoljanak a fogaik, nemrég voltunk fogorvosnál, nincs rossz foga a lányomnak és szép fehérek. A tobbirol elismerem, hogy igazatok van, megprobálom ráhagyni.
2014. aug. 12. 13:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!