Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 4 éves kislányomnak napok óta...

4 éves kislányomnak napok óta viszket a nunija. Először azt hittem, hogy pisilés után nem törli meg eléggé, de ha segítek neki, utána akkor is viszket neki. Mi okozhatja ezt?

Figyelt kérdés
2008. aug. 5. 23:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy összeszedett egy kis gombát. Elég az hozzá, hogy valami olyan helyre üljön le. Vidd el bőrgyógyászhoz, ír fel valamilyen kenőcsöt és hipp-hopp el fog múlni neki.
2008. aug. 5. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Én is gondoltam erre. Bár nem látszik rajta semmi "elváltozás", talán egy kicsit pirosabb.
2008. aug. 5. 23:18
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
A gombanal is csak ennyi latszik, picit pirosabb (esetleg duzzadtabb) es viszket. Vidd el orvoshoz minel elobb, ez a nagy meleg csak ront a helyzeten, ha izzad, meg jobban viszket majd neki.
2008. aug. 5. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Valószínű gomba. De ha nem is viszed orvoshoz a gyógyszertérben kérj Canesten kenőcsőt. Az segíteni fog neki nagyon hamar. Én azért első körben a gyerekdokinak szólnék. Főleg ha néni.
2008. aug. 5. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Háziorvos vagy a bőrgyógyász lenne a jobb?
2008. aug. 5. 23:23
 6/11 anonim ***** válasza:
89%

Nem tudom, lehet-e a borgyogyaszhoz beutalo nelkul menni, ha lehe,t oda vidd.

Ha nem lehet, elobb haziorvos.

2008. aug. 6. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Az ötéves kislányom is hasonló tüneteket produkált. pisilés közben még sírt is.

Persze, azonnal orvos, ahol kiderült, nem szedett össze semmit, csupán a nagy melegben a nunija beizzadt és melegkiütése által csípett a pisi.

Egy kis levegőzéssel, kamillás borogatással a pirosodás két napig megmaradt, de már nem csípett és nem viszketett neki.

2008. aug. 6. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat.

Voltunk a háziorvosnál, aki szerint először ki kellene zárni a bélférget, hiszen a mostani strandolós időszakban ez elég gyakori (sajnos nincs mindenki tisztában a fertőzés veszéllyel). Ezért holnap székletmintát kell vinnünk tenyésztésre.

Majd leirom az eredményeket, hátha valakinek a jövőben hasonló problémája lesz.

2008. aug. 6. 14:23
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Az én kislányom is volt már bélférges.Azt mondták kislányoknál azért veszélyesebb,mert bizony a férgek a végbélből nagyon szívesen átmásznak a hüvelybe és mindenféle fertőzést visznek be.Szerencsére erre nem került sor.Naponta gyakran néztem a fenekét és mindig kiszedtem,ha megláttam.Persze gyógyszert is kapott.

Szerintem azt már észrevettétek volna.Kislányom még sírt is ,annyira irritálta a fenekét.De persze a tenyésztés a biztosabb.Én is kíváncsi vagyok az eredményre.

2008. aug. 6. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát szerintem a bélférget észrevetted volna neki. Nem?

Meg amúgy jártok strandra vagy olyan helyre ahol ezt könnyebben össze lehet szedni? Vagy ezt otthon is el lehet kapni? Hogy?

Hát mindegy a tenyésztés biztos eredményt fog adni.

De az is jó amit az egyik hozzászóló írt, hogy sokat szellőzzön és kamillás lefürdés, vagy borogatás, napi többszöri lefürdés. Ártani biztos nem fog az sem.

Kívánom, hogy ez utóbbi legyen csak a baj.

Írd majd meg mit lett!

Még arra gondoltam hogy nem lehet hogy meztelen fenékkel leült vhova, homokozó, föld stb és esetleg ott szedett össze vmit? A kicsik nem gondolnak ilyesmire.

2008. aug. 10. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!