Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti visszaadnátok a pelenkát,...

Ti visszaadnátok a pelenkát, vagy kockáztatnátok?

Figyelt kérdés

Kislányom, aki jövő hónapban lesz három éves, most lett úgy-ahogy szobatiszta és ágytiszta.

Elég hosszú várakozás előzte meg mindezt, amíg idáig eljutottunk, ahol most tartunk.

Szépen szól, ha pisilni kell, vissza tudja tartani, amíg a vécéig eljutunk, ügyesen pisil is a vécébe. Éjjel sincs soha baleset.

Ugyanakkor máshova (bilibe, vagy idegen helyen) képtelen pisilni. Gyakoroltunk már, de nem megy. Próbáltam már gyakorolni vele, hogy úgy tartom a vécé felett, mint ahgy a nyilvános vécék felett szokás a gyerekeket, de úgy nem jön ki a pisi. Bilibe nem hajlandó, és a fűbe pisilés se megy neki.

Ha elmegyünk itthonról, már bekockáztatom, hogy nincs pelenka, még sosem volt baleset. De tudom, hogy indulás előtt pisil, és 2-3 órán belül hazaérünk, tehát semmi gond nem lehet. Orvosunk is azt ajánlotta, hogy ha egyszer elhatározom, hogy leveszem a pelenkát, akkor vegyem le véglegesen, és ne zavarjam meg szegényt azzal, hogy néha visszaadom, mert ezzel vissza tud esni, hogy egyszer van pelenka, egyszer meg nincs.

De holnap egész napos családi kirándulásra mennénk, és tanácstalan vagyok.

Vonattal megyünk, kb. másfél órát utazunk oda. Útba ejtünk egy plázát, egy cipőboltot és egy ruhaboltot is. Itt mind-mind kellemetlen, ha a kislány bepisil (mint említettem, szűkítő nélkül nem megy a pisilés).

ezután utazunk tovább, tömegközlekedéssel, majd egészen estig sétálunk a Duna parton, és este jövünk haza, szintén vonattal. Egész nap nem fogja bírni pisilés nélkül (nem is akarom, hogy tartogassa a pisit), így tuti a baleset.

Na jó, vinnék sok váltóruhát, de mégiscsak kellemetlen, ha ott kell a gyereket átöltöztetni, pláne, ha a cipőbe is belefolyik.


Ti mit tennétek?.


2014. aug. 11. 18:13
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Ha belefolyik,hát belefolyik,de tényleg! Ilyen szempontból nem érdekel,hogy ki mit lát és mi a kellemetlen!Annak lehet esetleg kellemetlen,aki nem érti meg!Én is ebben a cipőben járok,de egy fokkal könnyebb,mert fiúról van szó!

Lányom 2 évesen pikk-pakk szobatiszta lett,míg a fiam mindjárt 3 és MOST mondom azt,hogy szobatiszta lett!

Ehhez az kellett,hogy pelus nuku és többet vissza sosem,még éjszaka sem kell! Nem szabad,mert tényleg összezavarod és a dokinak is igaza van!

Először az udvaron pucérkodott és pisilt,ha kellett,aztán jött,hogy alsógatyát adtam rá és cserélgethettem óránként,mert folyton baleset volt. Féltem,,hogyha elindulunk itthonról,akkor baleset lesz,de csak váltóruhát pakoltam be,de sosem kellett használni. És ezt mind úgy,hogy júniusban kezdtük el!

Légy határozott és a pelust eltüntetni! :)

2014. aug. 11. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Ezzel az egésszel csak az a gond, hogy máshol nem akar pisilni, akkor az oviban ugyan hogy fog? Itt nem biztos hogy pont a kirándulás a baj... De igen, vegyél egy szép wc szűkítőt vidd magaddal a kirándulásra is. Persze vihetsz váltásruhát is de szerintem úgy már nem lesz gond. A vonat előtt pisiltesd meg, mert azért azok a vonatos wc-k.......
2014. aug. 12. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
pelenkát nem vissza adni ,és váltoruha és idulás előtt pisilés otthon . ha nagyon kell akkor tud majd pisilni sima wc ben is.
2014. aug. 12. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Szia! Már 1500ft-ért is lehet venni olcsóbb szűkítőt ami nem lépcsős csak rá kell tenni a wc-re. Én olyat vinnék magammal+egy pár váltóruhát ha baleset lenne.
2014. aug. 12. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszát (bár megkaptam, hogy életképtelen vagyok, és hülyén szoktattam a gyereket vécére, ezért külön köszönet. :) )

Túl vagyunk a kiránduláson, megúsztuk baleset és cseppmentesen. Kaptunk kölcsön egy sima kis szűkítőt egy ismerőstől, elvittem magammal. A kislányt többször elvittem pisilni, de nem sikerült neki, végig tartogatta hazáig, itthon pisilt csak.


Amúgy nem megy még óvodába, csak jövő szeptemberben (4 évesen), remélem addig kialakul majd, hogy képes lesz idegen helyen is pisilni. Bár, ha belegondolok, én felnőtt fejjel se nagyon tudok, szóval megértem őt is.

2014. aug. 13. 16:59
 16/16 anonim ***** válasza:

"(bár megkaptam, hogy életképtelen vagyok, és hülyén szoktattam a gyereket vécére, ezért külön köszönet. :) ) "


Ezt en irtam. Szivesen. Latod, csak hasznalt, hiszen valahogy meg tudta oldani. Nem sertegetni akartalak amugy vele.

Orulok, hogy sikerult.

2014. aug. 13. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!