Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tennétek? Visszaadnátok...

Mit tennétek? Visszaadnátok vagy megtartanátok?

Figyelt kérdés
A játszótéren találtam egy teljesen új, bontatalan csomagolású gyerekeknek való dvd-t. Kb. 15 perce jöttünk haza, azóta a kisfiam elaludt. Arra gondoltam, hogyha felkel, akkor visszamegyünk és kiírom papírra, hogy találtunk egy dvd-t, jelentkezzen aki elhagyta. Te is így tennél vagy megtartanád.
2011. máj. 25. 13:17
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
15%
megtartanám
2011. máj. 25. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 *Calli* ***** válasza:
90%

Nem tartanám meg!

Múltkor elhagytuk a vadiúj sapinkat a játszón és nekem is jólesett, hogy nem nyúlták le...

2011. máj. 25. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
87%
elmész kiirod hogy nálad van, ha nem jelentkeznek akkor a tiéd.
2011. máj. 25. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
82%

Én próbálnám megkeresni a tulajdonosát. Persze a DVD címét nem írnám ki, mert azzal tudnám ellenőrizni, hogy tényleg az jön érte, aki elhagyta.


Én a pénztárcámat hagytam el egyszer a játszótéren nem kevés készpénzzel, iratokkal, bankkártyával - és felhívott a megtaláló (áldom az eszem, hogy tartok benne egy cetlit az adataimmal). Nekem az annyira jól esett, hogy én is biztos mindent megtennék, hogy visszajuttassak egy talált tárgyat a gazdájához.

2011. máj. 25. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
32%

Helyzet függő vagyis inkább környezet függő.

Ha olyan helyen laktok, ahol a közösség (játszótéri kismamák) összetartanak és segítik egymást, akkor mindenképpen visszaadnám. Egy percig se gondolkoznék azon, hogy felbontsam, használjam, eltegyem.


Viszont, ha olyan lenne a közösség, ahol 'véletlenül' elpakolja az egyik kismama a másik gyerek játékát, mert jobb és nekik olyan nincs, stb., akkor bizony megtartanám.


Sajnos sok helyen előfordul, hogy eltűnnek a dolgok. Aztán vagy visszakerül vagy nem :/

2011. máj. 25. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
Én is úgy gondoltam, hogy a címét nem írom ki. Aki elhagyta az úgyis tudja.
2011. máj. 25. 13:25
 7/25 anonim ***** válasza:
82%

múltkor a játszón felejtettük kisfiam kedvenc játékát. este visszamentünk érte de már nem volt ott. szívem szakadt meg érte, nagyon bosszantott, hogy hazavitték. pár nap múlva mentünk és ott volt, visszavitték! nagyon örültünk neki!

igen, visszaadnám :)

2011. máj. 25. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
82%

Természetesen megpróbálnám megkeresni az eredeti tulajdonost. Ha nem jelentkezik érte senki, megtartanám.

De biztos nagyon örülnék én is más örömének, hiszen egy gyerek"dologról" van szó. Lehet, hogy valakinek ajándékba szánták.

2011. máj. 25. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
82%

En visszaadnam ha jelentkezik a tulajdonos. A becsuletem ne egy dvd-n bukjon. :)

Ha nem jelentkezik akkor megtartanam elvegre megtettem ami tollem teheto.

2011. máj. 25. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
82%

Megpróbálnám visszaadni. Megírod, majd, hogy sikerült-e?

Kíváncsi vagyok...

2011. máj. 26. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!