Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Antibiotikum mindenáron,...

Antibiotikum mindenáron, mindenre? 27hós?

Figyelt kérdés

A fiam májusban kezdte a bölcsődét. 2 hetente jártuk a gyerekorvost 4x kapott antibiotikumot 2,5 hónap alatt.akkor elegem lett mert nem hiszem mindenre antibiotikumot kell adni.Rombolni a gyermek szervezetét!Július eleje körül újra beteg lett:csúnyán köhögött,náthás volt.azt mondtam nem viszem el mert csak antibiotikumot írna fel.bár nem 2-3 nap alatt lett jobban hanem több mint egy hét alatt de anti nélkül is meggyógyult.másfél hónapja jár bölcsödébe és nem volt beteg.ez már nagy szó!de 2 napja kimelegedett és beleivott a hideg vízbe és begyulladt a torka.Megint vacilláltam hogy elvigyem.lázas volt 1 napig másnap már nem csak fájlalta a torkát.inni ivott csak enni nem mert mondta hogy fáj az ételtöl.úgy döntöttem elviszem háta csillapitani tudják a torka fájdalmát.De a doktornő egyből:---húúú de piros a torka augmentin.

Már előtte utána olvastam hogy a torok gyulladásnál egyetlen egy esetben kell antibiotikumot adni ha Streptoccoccus fertőzés áll fent de az 3 éves kor alatt szinte soha nem fordul elő! (csak kenet alapján tudják ezt eldönteni) na így most teljesen elbizonytalanodtam.

Ti mit tennétek a helyemben ?beadnátok? kérlek ezt a cikket olvassátok el!Köszönöm!

[link]



2014. aug. 13. 13:35
 1/9 anonim ***** válasza:

Nekem rengeteget volt beteg a gyerek,gyakorlatilag minden második,harmadik héten,de egy év alatt összesen kétszer kapott antibiotikumot,akkor pedig helyettesítő orvos volt.Nem mertem neki NEM beadni,de tény,hogy ugyanúgy meggyógyult antibiotikum nélkül is,mint vele.

A mi orvosunk nem szeret antibiotikumot adni csak ha nagyon muszáj,mondjuk tőle ezért sokan elmennek,mert nem helyeslik,de másoktól meg azt hallom,hogy minden alkalommal írja fel a doki az antibiotikumot,már csak úgy rutinból,na ez sem jó,nagyon nem...nem tudom mit tennék,valószínüleg keresnék másik gyerek orvost.Merre laktok?

2014. aug. 13. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
orvost valtanek, ha lehet. ez egy szemleletmod,sajnos. en sem ertek cele egyet. teny, h van orvos, akitol nem lehet kijonni anyibioyikumok nelkul, mig masok fokozatokban gondolkodnak. eloszor alternativ megoldast javasolnak es inkabb par nappal kesobbre visszarendelim a gyereket, h romlott-e, javult-e. utobbival ertek egyet, ilysn szemleletu dpkit keresnek
2014. aug. 13. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Orvosváltás! Én ezért váltottam sokkal hamarabb...mikor harmadszorra írt fel ugy hogy semmi baja nem volt a gyereknek!! Annyit mondtam h picit köhécsel (vagy ilyesmi,már rég volt)de láza sem volt!! Erre a doki h igen piros a torka és már irta fel az antibiotikumot. Azt már ki se váltottam, cseréltem orvost,(másik kerületben ugyanis bárhová viheted) ő mondjuk homeopata,a másik véglet:-). De tündéri sokkal jobban bízom benne!
2014. aug. 13. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

maximálisan egyetértek eled!

Én is így voltam a fiammal mikor bekerült bölcsibe a mi dokink is előszerettel írta a Ab-t.Gyakorlatilag ha mondtam a dokinak,hogy lázas már írta is!

Egy idő után elegem lett mert én azt gondolom,hogy az AB-mal csak nyírjuk a gyerek immunrendszerét,a szervezetét!

Utánnaolvasgattam dolgoknak és ha vírusos a betegség akkor arra az AB cart se ér..ergo fölöslegesen nyomatom a gyerekbe!Csak ha bakteriális fertőzésről beszélünk akkor kell(de itt sem minden esetben!!!)

Egy jóravaló doki az azt csinálja hogy kiírja az AB receptre és ha a gyermeknek 2-3 napig nem múlik a láza akkor anyuka váltsa ki az AB-t,addig meg csak lázcsillapítás,c-vitamin,sok sok folyadék,esetleg ha kell köptető és a legtöbb eseten mível vírusos a betegség le is zajlik AB nélkül a dolog

No keresgettem,kutatgattam,így találtam rá az FLP-s termékekre(Forever)

nem reklámozni akarom,nem is vagyok terjesztő de mióta ezeket adom gyerekeimnek azóta(kopp kopp)nem igazán betegek egy kis orrfolyás,kis köhécselésen kívül!Azóta(tavaly december eleje óta)nem voltak betegek!Ha egy kicsit köhécselnek beadok nekik fokhagyma kapszulás másnapra mintha elvágták volna!

Na szóval visszatérve a dokikra..neki az a biznisz ha te minél többet ott ülsz a beteg gyerekeddel és ő írhatja fel a többnél több gyógyszereket!Ő ezek után kapja a gyógyszeripartól a jutalékot!Nekik már nem a gyógyítás a céljuk hanem a pénz!

Az FLP-s szereken kívül más természetes dolgokat is használok gyógyításra(hagymából tea,mézből kakukfűből szirup köhögésre stb)

Én már nem hiszek a gyógyszereknek!

Végezetül egy kis olvasnivalÓ:

[link]


remélem tudtam segíteni

2014. aug. 13. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

2 választásod van, vagy orvost váltasz, vagy te gyógyítod a gyerekedet.


miénk is mindig felírja az antibiotikumot, hogy ne kelljen 2 naponta lemenni hozzá, de mindig a lelkemre köti, hogy csak akkor adjam be, ha 3 napnál tovább van magas láza!

eddig 1x szedett a közel 5 évesem antibiotikumot, amikor fülgyulladása volt, 40 fokos lázzal, akkor viszont mondta is, hogy ahogy hazaérünk kapja meg az első adagot!

itt olvastam, hogy van akinek a hörghurutra is antibiotikumot írnak. enyém allergiás, az elmúlt 2 évben 9x volt hörgőgyulladása, soha nem kapott rá... ventolinozunk olyankor, 3 napig, 4. napon semmi baja (koppkopp)

nagyon meg vagyok elégedve az orvosunkkal, neked is kívánom, hogy ilyen lelkiismeretes orvost találjatok aki valóban meggyógyítja, nem lerombolja az immunrendszerét!

2014. aug. 13. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

4-es vagyok!

egy sztorit elfelejtettem leíri!

van egy barátnőm akinek van egy autista gyanús kisfia!Már messziről megérzi ha a gyerekbe gyógyszert akarnak tömni!Visít,ordít,menekül..és még nem beszél nemtudják neki megmagyarázni,hogy akkor gyógyulsz meg ha ezt beveszed!

No egyik alkalommal elvitték a fent említett dokinkhoz(egy az orvosunk)és természetesen írta az AB-t,de hát mivel tudták hogy be se tudják adni a gyereknek így ki se váltották,csak folyadékot meg c-vitamint tudtak neki adni...egy hét múlva kontroll,a doki teljesen egészségesnek nyílvánította,ki is adta az igazolást,hogy mehet a gyerek oviba..erre anyuka letette az AB-m receptjét a doki asztalára,az meg csak pslogott!

Anyuka közölte hogy látja enélkül is meggyógyult a gyerek!A doki meg hebeget-habogott hogy visszafertőződhet stb anyuka meg mondta neki,hogy fél perce nyílvánította egészségesnek a gyereket.

Ott is hagyták a dokit,váltottak!

No ez után az eset után állítólag visszább is vett az AB írásából a doki,csak hallottam mert mint említettem minekünk mostanába hála az égnek nem kellett hozzá mennünk!



Bocsánat egy kicsit hosszú lett!

2014. aug. 13. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Dokit úgy tudok váltani ha másik városba megyek mert olyan kis város hogy 1 doktor van!gondoltam rá hogy kenetet vetetek másik városba 50km-re de magánrendelésen ma már biztos nem fogadnak .kórházba mehetnék de szerintem az antibiotikum elleneségemmel nem leszek jó a szemükbe.nemtudom mit csináljak.megvan duzzadva a mandulája láza már nincs de félek nehogy szövödményt okozzak ha nem adom be .de mi van akkor ha virus eredetű és beadom akkor feleslegesen romboltam a szevezetét!
2014. aug. 13. 14:57
 8/9 anonim ***** válasza:

"kórházba mehetnék de szerintem az antibiotikum elleneségemmel nem leszek jó a szemükbe."


mi is kisvárosban lakunk, a megyeszékhely 25 km, ott a kórház. 9 hónapos fiam belázasodott, 39.6-tal le a városi rendelőbe, doktornénink azonnal erős antibiotikumot írt fel. fenntartásaim voltak, de nagyon pici baba, első gyerek, nincs rutinom, tapasztalatom a dologban, nem mertem felülbírálni.elkezdtem adni, közben alig evett, majd később alig ivott, beesett kutaccsal, kiszáradás veszéllyel másfél napon belül kórházba kerültünk. vizelet és vérvétel következett, azonnal leállították az antibiotikumról, mivel nem volt bakteriális felülfertőződés, "csak" a vírusos eredet. közben több orvos is, többször finoman megjegyezte, h ez az általános, sajnos. "területen", ahogy ők hívják, lendületből felírják az antibiotikumot, amit ők nem győznek leállítani, mert teljesen indokolatlanul rombol a szervezetben (az se jó, ha félbehagyják a kúrát, de még mindig jobb a végigszedésnél. a legjobb persze az lenne, ha nem is kapna...)


szóval, ezen ne aggódj, egy kórházban nem feltétlenül uaz a hozzáállás és nem feltétlenül gondolják úgy, h te felülbírálod az orvost

2014. aug. 13. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nekünk csak szükség esetén ír fel a gyerekorvosunk antibiotikumot.

Mégpedig akkor, ha 3 napnál tovább tart a láz. Ugyanis a 3 napig tartó lázat okozhatja vírus is, amire meg nem jó az antib., hisz az baktériumölő hatással bír és nem vírusölő hatással. Tartós, vagyis 3 napnál tovább tartó lázat meg vírus nem okoz, azt baktérium szokott okozni.

A másik, ha orrváladék van, tehát náthás és az nem átlátszó vagy fehéres, hanem sárga vagy zöld. A sárgás, zöldes orrváladék ugyanis szintén baktériumra utal, ott meg már mehet az antibiotikum. De amíg fehér, addig csak orrspray-t fújni, orrszívást kell csinálnom.

Szóval nálunk ez a két eset van megfázásnál, amikor antibiotikumot ír fel az orvos.

Egy gyulladt torokra meg gyulladáscsökkentőt, általában Cataflam cseppet ír fel, mert az erősebb, de ha enyhébb torokgyulladásról van szó, akkor azt mondja, hogy adjak neki Panadolt vagy Nurofent, illetve Tantum verde spray-t használjak.

Szóval nagyon nem jó, ha mindenért antibiotikumot kap a gyerek. Egyrészt, mert kikészíti a gyomrát teljesen, másrészt mert előbb-utóbb nem fog hatni az adott antib., amikor tényleg szükség lenne rá!

2014. aug. 13. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!