Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Antibiotikum szedés alatt ha...

Antibiotikum szedés alatt ha erős hasmenés jelentkezik, abba kell hagyni a gyógyszert?

Figyelt kérdés
Rajta van a tájékoztatón,hogy mellékhatás a hasmenés, és értesitsem a kezelőorvost,de az nincs,hogy abba kell-e hagyni.
2014. márc. 22. 18:38
 1/7 anonim ***** válasza:

Kap mellé probiotikumot?

Mert ha nem, akkor valószínűleg teljesen mindegy, hogy milyen antibiotikumot kapna, mert az összesnél ez mellékhatásként jelentkezhet. Még felnőtteknél is. Ugyanis az antibiotikum nemcsak a rossz, hanem a jó baktériumokat is írtja, így ha valaki mellé nem szed vagy ebben az esetben nem kap probiotikumot, akkor lehetnek ilyen mellékhatások.

Ha kap probiotikumot és mégis erős a hasmenése, tehát napi szinten 5-6-7-szer is van híg széklet, akkor viszont egyből vissza kell menni az orvoshoz, ilyenkor akár az ügyeletre és írnak ki másikat. Mert van olyan is, hogy bizonyos antibiotikumok nem megfelelőek az adott baba, gyerek számára és az vált ki erős hasmenést.

2014. márc. 22. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Tehát az antibiotikum kúrát semmiképpen nem szabad abbahagyni, de ha az erős hasmenést egy, konkrét antib. váltja ki, akkor azt az adott gyógyszert kell abbahagyni, de helyette kell kapnia a babának másikat.
2014. márc. 22. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Egyetértek az elsővel. Ha komoly a hasmenés és a probiotikumra sem enyhül, vissza kell menni az orvoshoz. Enyémnek a Curantól ment nagyon a hasa, de a probiotikum napok alatt rendbetette, így végig tudtuk szedni. Én is visszavittem az orvoshoz, ő mondta azt is, hogy a probiotikumot NEM az antibiotikummal egy időben kell beadni, hanem pár órával előbb-később. Ezt pl. én nem tudtam. Úgy csináltuk, hogy reggel és este kapta az antibiot, tízóraihoz és uzsonnához a Normaflore-t. Egy nap alatt rendbejött, napi egyszer volt, igaz, lágyabb széklete.

És emellett még lehet fogós ételeket adni.

2014. márc. 22. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekünk a dokinénink javasolta a következőt: Egy falat alma, utána az antibiotikum és újra egy falat alma. persze lehet két falat is :) A lényeg, hogy ez nálunk bevállt. Jó szívvel ajánlom próbáljátok ki ti is. És persze kell a probiotikum is mellé. De abbahagyni nem szabad a kúrát úgy tudom.
2014. márc. 22. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Kap probiotikumot is,egyébként tegnap kezdte szedni mindkettőt, orvos csak hétfőn lesz. Amúgy már 2x szedett másféle antibiot,-ot és nem kapott mellé probiotikumot,mégse ment a hasa. Szóval nem törvényszerű a hasmenés! Régen nem is volt probiotikum.
2014. márc. 22. 21:34
 6/7 A kérdező kommentje:
Ja, eddig 2 orvosunk se mondta soha,hogy kéne probiot-ot is adni az antibio.mellé, ezt is most én döntöttem el,hogy adok mellé, és nem egyszerre adom,utánanéztem,hogy kell adni,2-3 óra kihagyásssal.
2014. márc. 22. 21:36
 7/7 anonim ***** válasza:

"Szóval nem törvényszerű a hasmenés! Régen nem is volt probiotikum."

Így van, nem törvényszerű, de elég gyakori.

És persze, hogy régen nem volt probiotikum, de ezt is el kell adni a gyógyszergyártóknak, így azon sem lepődnék meg, ha ma már úgy állítanák elő az antibiotikumokat, hogy azok tuti, valamilyen erősebb negatív hatással legyenek a szedőjére és tényleg kelljen mellé probiotikum.

Itt vagyok én az élő példa. Huszonéves koromig soha nem volt gondom az antibiotikum mellett. Ma már, ha szedek és nem szedek vele egy időben probiotikumot, úgy kikészíti a gyomromat, hogy az csak na! A másik pedig, hogy régen soha nem volt mellette hüvelygombám, most már az is kialakul utána. Akkor el lehet gondolkozni, hogy vajon ez miért van...

De amúgy senkire nem kell hallgatnod és nyugodtan szedd le az ember fejét, hogy biztos mi vagyunk a hülyék, de akkor ne itt tegyél fel kérdéseket, hanem a kérdéseidet tedd fel az orvosnak!

2014. márc. 23. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!