Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Jól haladunk vagy mit rontunk...

Jól haladunk vagy mit rontunk el (szobatisztaság)? A többi lent

Figyelt kérdés
Kislányommal kb. másfél éves kora után kezdtük el gyakorolni a bilizést. Persze még csak úgy, hogy nagyjából tudom mikor kakil és akkortájt ráültettem. Eleinte nagyon ügyesen oda is végezte a dolgát. Aztán egy idő óta ez a folyamat megállt. Kb. 10 percig ül a bilin, nem történik semmi. Majd mikor ráadom a pelust rögtön bele is kakil. Hogyan folytassuk? Pár hét múlva lesz 2 éves.
2014. aug. 13. 14:35
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem nem érett meg rá, hagyd még, pár hét múlva próbálkozz. Nincs elkésve, nyugi.
2014. aug. 13. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem se érett még.

Ha te ülteted rá a bilire és úgy kakil, az nem szobatisztaság. Az a szobatisztaság, ha ő magától odasétál és ráül és kakál.

2014. aug. 13. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

ennek semmi köze a szobatisztasághoz, egyszerűen nem a pelusba végezte a dolgát, de ez a te érdemed, nem az övé.


szerintem legjobb lenne ha ezt az idomítás dolgot elfelejtenéd egy időre.

majd pár hónap múlva vedd le a pelust 1-1 hetekre nappalra. de ne ültesd a bilire, hanem kérd meg, hogy ha pisilnie kell, akkor oda pisiljen. ha ez sikerül, akkor alakul és leveheted végleg a pelust.

ha nem akkor add vissza és 2-3 hét múlva próbáld újra.

2014. aug. 13. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Már ne haragudj kérdező, de téged is úgy ültetnek a wc-re pl. mikor reggel felkelsz, mert tudják, hogy általában reggel, ébredés után pisilsz? Vagy érzed mikor kell pisilni és elmész a wc-re?

Mert az, amit te a lányoddal másfél éves kora óta csinálsz, annak az égvilágon semmi köze a szobatisztasághoz!

Majd akkor lesz az, ha ő felismeri az ingert és időben jelezni is tudja, hogy kell neki, majd ráül a bilire, elintézi a dolgát, majd pedig feláll, mert készen van. Ennyi!

Erre a te lányod még nem képes, vagyis nem érett a szobatisztaságra.

És igazából csinálhatod ezt te tovább, csak ne lepődj meg, ha még akár fél évig is ezt játsszátok.

Úgyis akkor lesz szobatiszta, amikor megérik rá, nem akkor, amikor te akarod, meg amikor ültetgeted a bilire.

És nincs sehol előírva az, hogy 2 évesen szobatisztának kell lenni. Szóval attól, mert mindjárt 2 éves, még nem kell szobatisztának lennie!

Sőt! A legtöbb gyerek, csak 2 éves kora után lesz az!

2014. aug. 13. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az én ismerettségi körömben 2,5- 3 éves korra lett szobatiszta minden gyerek. Ja, nekem is mondta anyám, anyósom, hogy mi már 1 évesen. Aha, erre 2 dolgot tudok mondani:

11.Az idő megszépít.

2. A textilpelus azért más volt.

Nekem mind a két gyerekem 2 hónappal 3 éves kora előtt lett az. Már a védőnő is mondta, hogy valamit rosszul csinálok, de mit? Nem szóltak, ha menni kellett, ha ráültettem órákig ültek rajta eredmény nélkül.

Egy barátnőm csinálta azt, hogy levette a gyerekről a pelenkát nyáron, és pucéran rohangált egész nyáron. Kb. áprilistól szeptemberig körbepiszkította a házat, egyszer sem ment el a wc-re. Most könyörgöm, ennek mi értelme van? Mert már 2,5 éves, szobatisztának kéne lennie! Hát hol van ez előírva? Nekem mind a két gyerekem 3 nap alatt a tél közepén lett szobatiszta. Sajnos nem szóltak. Állítólag van olyan gyerek, amelyik szól, hát nekem nem volt olyan szerencsém. Én azzal kísérleteztem, hogy levettem a pelust. 3 napot adtam nekik, ha 3. nap után még mindig bepisiltek, és nem szóltak előtte, akkor visszaadtam rájuk a pelust. Amikor érettek voltak rá, akkor a 2. bepisilés után már inkább előtte szóltak. Nekem ez a módszer jött be, ha lenne 3. gyerekem, akkor is így csinálnám. Persze van aki másképp csinálja, de szerintem a tied még nagyon kicsi ehhez.

2014. aug. 13. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Gondoltam én, hogy ez így nem jó, mert nem vezet eredményre. De persze sürgetni egyáltalán nem akarom, csak nekem sincs semmilyen tapasztalatom ezen a téren. Akkor most várunk egy-két hónapot és majd utána próbálkozunk megint.
2014. aug. 14. 14:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!