Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan "büntettétek" a hisztiz...

Hogyan "büntettétek" a hisztizés miatt a lányaitokat?

Figyelt kérdés

A lányom nagyon túl ment azon a bizonyos vonalon a hiszti terén.

Eddig még kezelhető volt és felfogta, hogy mikor mit lehet csinálni, stb..

Az elmúlt pár napban eléggé elfajultak a dolgok. Konkrétan ár szerintem azért is hisztizik, ha levegőt kell vennie.

Egyedül tud többé - kevésbé öltözni (kivéve póló és zokni felvétel), de eljátssza, hogy nem bír semmit felvenni. Egyből sír, hisztizik, nyűglődik.

Konkrétan szerintem elvárná, hogy helyette pisiljünk, stb.


Most az a büntetése, hogy a szobájába kell mennie, de ott is képes egy egész délelőttöt végig hisztizni, sírni.

Valamint nem nézheti meg a kedvenc meséjét fürdés után, ami napi fél óra tv-t jelent.


Egyébként furcsa, mert ha elmegyünk valahová (vásárolni, sétálni, stb), akkor nincs semmi baja sosem.

Nem is értem a viselkedését néha.


2014. aug. 13. 19:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
14%

Sarokba állítás, ha ez sem hat, pofon.

Nálunk is ez van, mindenért nyafog, sose jó semmi....

Az a baj, sokszor már ő megy magától a sarokba, a kinevet.

Ha kap egy pofont, akkor 2-3 napig jó gyerek!

2014. aug. 13. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Azért nem pofoznám fel.
2014. aug. 13. 19:49
 3/13 anonim ***** válasza:
48%

Az első kommenten felháborodtam, de nem tehet róla, hogyha ezt tanulta a szüleitől, ő sem tud rendesen nevelni.


A kérdésed szerintem az utolsó mondatban nyer értelmet, kösd le a gyereked figyelmét! mászkáljatok, járjatok közösségbe, vidd el neki való programokra. pl. nem tudni ugyan, mennyi idős, de mondjuk egy 4 éves már tudja lájkolni a Dínókiállítást, vagy vidd el festményeket nézni, amik jó színesek (pl. Lautrec is tart még asszem), vagy bármi. Kösd le a figyelmét, mert unalomból nem jó neki semmi:)

2014. aug. 13. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
57%

szia

én is csodálkoztam az 1-es válaszolón...nehogy megpofozd.

több dolog jutott eszembe-nem irtad hány éves-gondolom 2körüli,amit a "borzalmas kétéves"-nek szoktak nevezni-(nem őt,hanem a korszakot)

1-túlélni ezt a korszkakot valahogy

2.nem odafigyelni(én sokszor elkezdtem énekelni,mikor hisztizett a kisfiam-ezen úgy ledöbbent..

3előre lefektetni a szabályokat-ha felveszed a pólót,a cipőben segitek-

4 játékos formában mondani neki(pl öltöző verseny)

5kialussza magát rendesen?nem fáradt?

6 te is próbálj egy nagy levegőt venni-és nem foglalkozni ezekkel

2014. aug. 13. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

3 eves. Dackorszak alatt is volt hiszti, de ez...mindenen tul tesz. Raadasul most epp fel mindentol, igy meg ez is kozre jatszik.

Minden hetvegen megyunk ingyenes, csaladi napkor muzeumba, mert imadja. Mindennap megyunk valahova + jatszoter.

Tehat a napjai tartalmasak, legalabbis en hulla vagyok mellette es a fel eves testvere miatt.

2014. aug. 13. 21:23
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez ilyen életkori sajátosság.

Legyél vele türelemmel.

Csak akkor halld meg, szolgáld ki, válaszolj neki, stb, ha normálisan kér. Ha hisztizik, akkor legyél süket.

Pár hónap és elhagyja ezt a jószokást :)

2014. aug. 13. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Szerintem ez főleg tesóféltékenység, addig is rá figyelsz, még hisztizik, tapasztalat..ilyenkor még annal is örülnek, ha anya veszekszik, mert az is figyelem. Adj neki időt, le fog csengeni. Ha már önálóbb lesz a tesó, többet is lehet vele játszani, szerintem jobb lesz, nálunk llegalább is így volt.
2014. aug. 13. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Furán hangzik, de a kislányod teljesen szokványosan viselkedik. A kistestvér érkezése a kiváltó ok. Hogy több figyelmet kapjon, elkezd úgy viselkedni, mint a kicsi. Sokan ilyenkor visszaesnek a beszédben, szobatisztaságban. Szerintem a büntetés nem használ, megint csak az jön le neki, hogy a kicsit jobban szereted, mint őt. Hangsúlyozó sokat,hogy ő már milyen ügyes nagylány, és próbálj meg minél több időt kettesben tölteni vele.
2014. aug. 13. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
A mi kislányunknak most kezdődött a hiszti-időszak. Egy éves, próbálgatja magát és a határokat, de azért szerencsére elég ritka a hiszti. Egyszerűen következetesen nem ér el semmit hisztivel. Hagyom, hadd tombolja ki magát, de nem jutalmazom figyelemmel. Leülök a közelében, hogy azért szemmel tartsam, és ha akar, odajöhet, bújhat, fogadom a közeledését, de nem kezdeményezek. Volt, hogy 2-3 percig is eltartott a hiszti, utána odajött, bújt és vége is lett. Ha nagyon beleéli magát esetleg vízzel kínálom, hogy igyon, de igyekszem, hogy ne lássa, a hiszti hatással van rám. Nem könnyű, de eddig egész jól haladunk. :)
2014. aug. 14. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

mehet az ágyára hisztizni és akkor otthagyom kimegyek a szobábol ,illetve ha nem akkar egyedl felöltözni de tudna akkor megemlitem neki hogy ha az óvodában tudta itthon is tudja vagy megkérem mutasa meg milyen ügyesen tud felöltözni igy végül magátol felöltözik.

kedves kérdező pont ilyen az én 4 éves lányom is .néha .

2014. aug. 14. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!