Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » S. O. S-ben valami tipp, vagy...

S. O. S-ben valami tipp, vagy segitséget szeretnék kérni!? A Kislányom nem kakil, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Igazábol mostmár kezdek tényleg kétségbe esni a kislábyom 3 és fél éves,eddig is bölcsibe járt,sőr most kezdi az ovit!

Kb 3hete kezdödött hogy nem akar kakilni,biztosan tudom hogy pszchiés éredetü lehet de nemtudok rájönni mi történhett!

Nagy kinok árán kakilt de az ujbol a bilibe,elötte szükitön a wc-n rendben kakilt,most sehogy sem akar!

Beszéltem a gyermekorvosunkkal aki Laevelocat ajánlott illetve ha három napig nincs széklete glicerines kupot!

Eddig nem vált be,és kupoznom kell három naponta amitöl lesz széklete!De ezt nem nagyon akarom mert hozzászokik!

Olvastam hogy mindennap probálkozzunk,ezt megtettem tegnap is és ma is de azonkivül hogy másfél orát ült a bilin semmi nem történt!

Mit tehetek amitöl "ujbol" lesz széklete,lázmérözni nem akarom,és sokszor pl ha pisil rögtön leugrik gondolom ilyenkor kellene neki de nem akar!

Most az utobbi két alkalommal kirepedt a kisböre és vérzett!

Leirni nemtudom amit érzek és nagyon sajnálom ahogy szenved a kicsim ami fura hogy a széklete nem kemény de valamiért mégsem akar kakilni!

Aki tud kérem adjon tippet mert ugy érzem tehetetlen vagyok!


2014. aug. 14. 21:10
 1/8 anonim válasza:

én nem tudok ebbem segíteni, de az én kistesom csak pelenkaba volt hajlando kakilni es ha raraktuk a wcre vagy a bilire akkor hisztizett h pelenkat akar. ő is 3 és fél eves. aztan raultettuk a wcre jatszottunk vele es amikor mar nagyon kellett neki muszaly volt bele kakilnia.de gondolom neked az a problemad hogy nem kakil. hat lehet hogy a kuptol fog. :) probalj olyam eteleket adni neki ami meghajtja a kis ppcakjat( yoghurt stb.) :)

ha viszont az hogy nem szeretne kakilni akkor az oviban biztos latni fogja hogy a tobbiek is kakilnak akkor ő is hajlando lessz.

2014. aug. 14. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Etesd meg vele minden nap 1-2 nagy őszi barackot! Minden nap 1 aktívia, vagy valami élőflórás joghurt.

Itasd sokat, az se baj ha szörpöt iszik, csak igyon sokat!

Ne adj neki rizst, krumplit, inkább tészta , főzelékek vagy főtt zöldsèg köretként. Így laza lesz a széklete, ezek a kajak meg is hajtják.

Nálunk is volt ilyen, bekapcsoltam egy mesét, tv-elé a bili, s ott kakilt úgy hogy kimentem.

Nekem mindegy volt, csak kakiljon!

Így lassan vissza szokott!

2014. aug. 14. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

4 és fél évesem is csinál még mindig ilyet

ilyenkor elviszem szaladgálni, játszani, és akkor hirtelen nem tudja tartani és kakil

sok folyadék, gyümölcs ahogy írták előttem is

2014. aug. 14. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ahogy Te is írtad pszichés eredetű lehet a dolog -hiszen a széklete nem kemény- (ezt te írtad)....

valahogy ki kellene derítened, hogy történt e valami a bölcsiben akkor tájt? akár egy társa kinevette, miközben kakilt....stb.

Vigyázott rá akkoriban valaki? - rábíztad szomszédra, bébiszitterre? van nagyobb testvére?

Ezeket azért kérdem, mert sokszor előfordul- hogy abózus áldozatai hirtelen ilyen dolgokat művelnek..

2014. aug. 14. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem lehet,hogy végbél repedés miatt nem mer kakálni? Az nagyon fájdalmas tud lenni. A kisfiamnál is volt. Lazítani kell a székletet,nálunk a 100%-os narancslé vált be. Lényeges a napi széklet (nálunk a tündérke is tolja) :D

Kakálás előtt is vastagon krémezem, utána fürdés,majd Bepanten plus.

2014. aug. 15. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nálunk is volt/van ilyen. A dokink írt fel egy lidocainos krémet. Amikor látom, hogy kell neki, akkor bekenem a kis fenekét, és simán el is lazítja neki annyira, hogy tudjon kakilni.

Mellette persze sok folyadék és gyümölcs.

2014. aug. 15. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Igazábol az okot én sem tudon,de semmi változás nem történt az életünkben,azt leszámitva hogy a bölcsibe összevont csoportban volt ami szerintem megviselte,én probáltam kérdezgetni azt mondta hogy rá kiabáltak a bölcsibe hogy nem kakilhat,bár ezt erösen kétlem!

Lévén hogy mind a három gyermekem ide járt és nem feltételeznék ilyesmit roluk!

De ma "csoda" történt,amikor ma mentem a picimért a bölcsibe mondták hogy kakilt én annyira ujongtam hogy szerintem a gondozonő hülyének nézett!

Ez a Laeveloctol lehetett,ez inditotta be esetleg nek?

Mindeninek köszönöm az eddigi válaszokat!

2014. aug. 15. 22:13
 8/8 anonim ***** válasza:
Ilyen nálunk is volt és gyakorlatilag mindent leírtak elöttem.Annyival kiegészíteném hogy nekünk az ügyeleten azt mondtam meleg vízbe ültessük mert az ellazítja az izmokat. Nekünk bevált.
2014. aug. 19. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!