Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » ötlet? Vagy tipp illetve...

Lala6 kérdése:

ötlet? Vagy tipp illetve segitséget kérnék mi a gond?

Figyelt kérdés
készitettem egy diy szűrőt 200-as pvc-böl a földtöl az aki tetejéig érö oldalpolcos nyitott szűrőt.Kb 4-hónapja üzemel lávakövel szivaccsal és agyag granulátummal.Hasznos térfogat kb 26-28l és egy eléggé tulnépesitett 200l-es akit szür egy 1000l/h belsövel amire még szeretnék szürést csinálni ilyen 5l-es tescos ioncserélt vizes flakonbol.De az a gondom a teszt szerint a jelegi állapotban 100mg/l a nitrátszint és nem megy lejjebb probáltam szat-ot is de semmiigazábol ekkora diy-nak kezdenie kellene valamit a nitráttal nem? Válaszokat elöre is köszönöm.

#állat #akvarisztika #nitrát #halak #diy szürö #vizkémia
2013. júl. 15. 17:16
1 2 3 4 5 6
 1/60 anonim ***** válasza:
vizet cserélni milyen időközönként szoktál?
2013. júl. 15. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/60 A kérdező kommentje:
Szia hable rég beszéltünk. :) Amugy heti 20% igazábol megprobálok mindent a nagykönyv szerint csinálni de nitrát sehogy nem megy le. Gondolom sokan mondanák sipo-kell de szerintem van anélkül is eredmény de nem tudom nálam miért nincs ekkora szűrő mellet pedig mintha lebegnének a halak olyan tiszta a viz.
2013. júl. 15. 18:03
 3/60 Pendulum92 ***** válasza:

A te szűrőd nem bontja le a nitrátot. Ahhoz anoxiás körülmények kellenek, ahol az oxigént a bacik a nitrából veszik, mert nincs a vízben.


Amúgy én ebből a célbol is tettem a szűrőmbe ( ugyanúgy oldalpolcos, 12 literes, 72 literes akváriumhoz) szobai növényeket. Kezdetben olyan 30-35 körül mozgott, most pontosan 8(ezt már spektrofotométerrel mértem, így tuti jó)


Próbáld ki azt, hogy(mivel tudom, hogy kevés a helyed), veszel jópár tő szobai futókát, mert ugye annak elég a tövének belógni a vízbe(a levelei távolabb vannak). Kb 7-8 már elég, és hagyod nőni szépen. Nekem is van egy tő nyíllevél, és egy tő szobai futóka, és szépen lement a nitrát.

2013. júl. 15. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/60 Pendulum92 ***** válasza:

De amúgy, ha van otthon a növényből, fel is vághatod kis darabokra, kigyökerezik gyorsan. Most hogy írtam neked, éehet én is ezt fogom tenni :D Enyém kb 2 méteres már.



Ha pedig a növény tulajdonosa(nálunk az édesanyám) problémázik, mond, hogy lehet őket vízben is nevelni, nőnek mint a gomba.

2013. júl. 15. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/60 A kérdező kommentje:
ŐŐŐ bocsi Pendulum de kinai amit irtál :D milyen növény ez pontosan mi a neve meg hogy néz ki és kajak rakjam bele a szűröbe? ez kicsit magas bocsi.
2013. júl. 15. 18:52
 6/60 anonim ***** válasza:

Valami nem kóser nekem, ha mondjuk 160 liter viz van az aksiban akkor ez 16000 mg azaz 16 gramm nitrátot jelentene, egy granulált nitrát tömege, a cukorhoz hasonló fajsúlyban és állagban, ez menyiségre 1 csapott evőkanál nitrátot jelentene, az irdatlan sok, a fele a menybe küldheti a halakat.


Lehet hogy teszt hibás, de feltételezzük most hogy jó.


20mg/literhez vagyis 3 gramm össz nitrát menyiséghez, ki kellene venni 13 grammot, az 130 liter vizet jelentene, ha valós a nitrát teszt eredménye.


Csinálj olyat hogy le engedsz 80 litert, ezzel kiveszel 8 grammot és több nap alatt töltöd vissza a vizet, közbe keveset etetsz, így marad benn 9 gramm a vízben, következő héten megint a felét le engeded azzal együtt -4.5 5 gramm nitrátot és megint lassan több nap alatt feltöltöd, a harmadik héten tudod levinni normál értékre szintén 50% vízcserével.


De szerintem 50mg/ liter felett hulhatnak a halak bár nem próbáltam soha 20mg alatt tartom.

2013. júl. 15. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/60 Pendulum92 ***** válasza:

Ez a szobai futóka: [link]



Egyszerűen bele van lógatva a gyökere a vízbe :D


[link]

[link]

2013. júl. 15. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/60 anonim ***** válasza:
Jav, ideig óráig elviselik a magas nitrát szintet de hosszú távon nem, a 16-8 gramm az persze 8, de menet közbe emelkedhet ezért írtam 9-et a kezdéshez.
2013. júl. 15. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/60 Platypus ***** válasza:

100 mg/litert még simán túlélnek a strapabíró halak. Hosszú távon tönkreteszi a szervezetüket, de rövid távon nem okoz látható tüneteket a híresen strapabíró tömeghalaknál.


200 liter víz szerintem még nem olyan sok, vízcserével is kordában lehet tartani a nitrátot. Mivel a 100mg/liter már nem egészséges,sőt az 50 is sok, nem ártana egy 70-80%-os vízcsere.

2013. júl. 15. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/60 A kérdező kommentje:
Tudom hogy 25mg már drasztikus idézőjelbe jol elvannak már szeptember óta benne vannak a halak néha egy kettő elpusztult.Éppen most néztem meg a csapivizet bemértem és 50mg/l nitrátot mutat a teszt.Higyjétek el probálkozom mindennel de egyszerűen nem megy le azért is irtam mit tegyek.
2013. júl. 15. 19:02
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!