Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Bébiszitterként hogyan fegyelm...

Bébiszitterként hogyan fegyelmezhetnék 3-7 éves gyerekeket?

Figyelt kérdés

A gond az, hogy hiába mondja anyuka, hogy rám hallgatni kell, mert rá sem hallgatnak, általában a gyerekek, akikre vigyáznom kéne, nagyon neveletlenek. Pl megüti a testvérét, akkor beküldöm a szobába, de hiába, mert nem megy be/kijön. Vag megvan, h 8-hor alvás, de még nem fáradtak. kiszaladgálnak a szobából, énekelnek az ágyban, szóval nem alszanak. Nem az, hogy zavarna, de ugye az a "szabály" hogy ilyenkor aludniuk kell. Anyuka se tudja elérni, tehát nem én vagyok extra béne, de azért lehet esetleg csinálni valamit, hogy jobban szótfogadjanak?

Amiért leginkább kiírom a kérdést, tegnap egy 7 éves kisfiú nagyon megijesztett. A ház udvarán játszottunk a 3 éves húgával, megsértődött valamin, és elszaladt a ház ögé, ahol nem láttam, de úgy, hogy nem tudtam megállíttani. Nem esett baja, de hiába mondtam, hogy jöjjön vissza (pedig határozott voltam, nem ijedős vagy ijesztő) nem hallgatott rám, kb fél óráig direkt úgy játszott, hogy ne legyen szem előtt.



2014. aug. 15. 11:18
 1/9 anonim ***** válasza:

ezt nézd végig, ő egy anyuka ikrekkel :)


https://www.youtube.com/watch?v=p6WfKsxvIB4

2014. aug. 15. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Anyuka valamiert hiteltelenne valt a 7 eves szemeben. Ez nem a te hibad.

Tizensok ev babysitteles utan elmondhatom, van gyakorlatom. Lehet durva, de en inkabb keresnek masik munkalehetoseget magamnak. Sajnos nem lesz jobb, hacsak valami irdatlan turelemmel meg nem szelidited a gyereket, de utana feleloseggel fogsz tartozni erte, mert szamitani fog rad - ami a reszerol ertheto is! Ha nincs ehez idod es turelmed, akkor az idegeidet fogja elevenen szetcincalni a gyerek - mert valoszinu nem kersz tole ember feletti dolgokat, de eddig barmit kertek tole nyilvanvaloan nem volt kotelezo...vagy atvertek, vagy megvettek( a szulok).

A szulok azok akiknek meg kellene ezt oldani, nem te.

Nekem is volt hasonlo munkam, 2 es fel honap utan belattam, hogy nincs az a penz, hogy elturjem egy 6 eves kislany szemetkedeseit. Bajba kerultem miatta stb. Utolag bocsanatot kert az anyja, de tudod mit?! Kenje a hajara a kiscsaj boldog volt, hogy belemarthatott a #$%^-ba. Aztan meg lesett, hogy felmondtam.

Ma mar en is anyuka vagyok. Ismerem mind a ket oldalt. Nem konnyu.

2014. aug. 15. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
én au parként beálltam közéjük a sorba játszótársnak, így simán lekenyreztem őket, a nagyobbik 6 volt, a kicsi 9 hónpos. és aztán a nagy bevallotta, hogy szerelmes belém :D
2014. aug. 15. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Igen, tanácsolták már, hogy menjek le a szintjükre, legyek egy közülük, s akkor nem lesz gond. Persze játszom velük (majdnem folyamatosan, miközben vigyzok rájuk - valamilyen szinten ez is a feladat része, jól is szórakozom :D ) de ha teljesen a pajtásuk leszek, attól még nem fognak rám hallgatni pl hogy ne szaladj ki az autó elé. Egy gyerekkel még működik, de mikor kettő-három szétszalad, és mind mást szeretne?

Köszönöm a tanácsokat, jöhet még ötlet, tapasztalat :)

2014. aug. 15. 11:41
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

nekem működött

tengerparton játszottunk a 9 hónapos pelenkás csak úgy kotort elfelé amikor terítettem a plédet, a nagyobbik úgy ment be a vízbe, hogy már csak egy pontot láttam, én meg elkaptam a kicsi grabancát, a nagyobbiknak sipákoltam, hogy jöjjön vissza, mert várépítéshez kell és nélküle nem megy. azonnal szaladt és a vár körül elvoltunk, utána nyakamba mászott mindkettő én kiterülve és mit látok az égen?a szülők érkeztek és felém hajoltak, hogy mostmár átveszik, van szabadidőm.

2014. aug. 15. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

amúgy sok múlik a szlőkön, emlékszem arra is, amikor két lányra felügyeltem, az egyik kisiskolás, másik óvodás, éjszakai fekvéshez mindent kitaláltak, hogy ne kelljen aludni, éhesek, szomjasak, a végén együtt tv-ztem velük és utána szó nélkül mentek ágyba és csodálkoztak hogyhogy megengedtem a tv-t ilyenkor, de legalább működött.


a szülőket azért írom, mert reggel vittem volna akicsit oviba, és az istetnnek sem akart felkelni, igénybe kellett vennem szülői segítséget, beszóltam a hálójukba, hogy a kicsi nem akar jönni, erre az anyuka? nem baj, gyere bújj ide kislányom alszunk, ma nincs bölcsi akkor. hát így következő reggel is csak a hiszti volt...

2014. aug. 15. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
*az esti elalvást lehetne valami esti meséhez is kötni
2014. aug. 15. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Ó, mindig van estimese, 2 is. Előtte fogmosás, azzal nincs baj, mert tudják, hogy utána jön a mese. De amikor feküdniük kéne a mese után, akkor keződik a randalírozás.
2014. aug. 15. 20:34
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
ehhez fegyelem kellene, határozott, szigorú hang nem ártott volna, ha a szülők nevelik is őket..
2014. aug. 15. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!