Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 5-6 év körüli kisgyereketek...

5-6 év körüli kisgyereketek verte már be úgy a fejét, hogy nem pukli, hanem "horpadás" lett a fején utána?

Figyelt kérdés
A fiam 5,5 fél éves, eddigi életében már 3x verte be úgy a fejét, hogy azt hittem, betörik, de egy kis síráson kívül semmi egyéb nem történt. Viszont kettő után lett a fején "horpadás". Nálatok előfordult ilyen? Normális dolog?
2014. aug. 17. 10:17
 1/4 anonim ***** válasza:
maradando horpadas? vagy a baleset utan eloszor horpadas jelentkezett? Nem volt ilyenkor rosszul, vagy aluszekonyabb? A horpadas a borben van vagy a csont van eldeformalodva?
2014. aug. 17. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Az egyik az olyan, hogy 2 éve volt, de ha nagyon keresem és nyugton van a gyerkőc, megtalálom a helyét. A másik két napos, ott eléggé lehet érezni. Sajnos nem tudom, hogy csont vagy bőr, nem érzem a különbséget. Megnéztem az agyrázkódás tüneteit azonnal, semmi olyasmit nem tapasztaltam nála.
2014. aug. 17. 11:21
 3/4 anonim válasza:

Én 15 éves vagyok, 2-7 éves korom között 10x vertem be úgy a fejem hogy ebből 6-nál be is tört, 3x bevarrták a fejem is, az összesnek látszik a nyoma vagyis a heg, 4x meg úgy hogy a nem tört be csak megdagadt, de ebből 2 helyen még mindig megvan ''dagadva'' vagyis nem múlt el.


Vagyis nem volt izgalmas a szüleimnek a gyermekkorom, de valahogy túlélték. :)

2014. aug. 17. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
4 éves fiam esett egyszer úgy, hogy őrült futásból a homlokán landolt. Semmi más testrészét nem ütött meg, csak a homlokán lett egy nagy kék folt, apró kavicsok beleragadva stb. És én is úgy láttam, mintha be lenne horpadva, de utólag visszagondolva szerintem az nem igazán történhet meg, hanem inkább az ütés körülötti rész duzzadt meg, maga az ütés helye nem, ezért tűnhet úgy, hogy be van horpadva. Nekünk pár óra alatt "kisimult" a homloka, de a kék-zöld folt sokáig látszott.
2014. aug. 18. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!