Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akadt egy problémám 9 éves...

Akadt egy problémám 9 éves kislányommal! Kamasznak gondolja magát! Hogyan téríthetném észre? Kifejtem:

Figyelt kérdés
Flegma velem, ha felelősségre vonom, huzogattja a száját, és sokszor bezárkózik a szobájába,azt mondja hogy hagyjam békén, mert most nagyon bánatos.Pedig semmi oka nincs rá!És ha bemegyek, csapkod, kiabál! Játszani nem akar, ellenben kéri hogy készítsek neki facebok profilt! De olyan gyerek még! És a legborzasztobb két dolga; sminkelni és fiúzni akar! Valaki segítsen, nem tudok màr mit tenni,férjem kint dolgozik Németországban, ritkán jön, ebböl semmit sem észlel! Valaki kérem hogy segítsen, esetleg hasonló cipőben járó anyukák!

2014. aug. 19. 11:47
1 2
 1/11 anonim válasza:
Ez van nem sok mindent tudsz csinalni max beszelni vele es mielott elszakadna a lánc rögzited a helyére hamarabb lett nemileg erett mint agyban egy zoldnem örülnék:)
2014. aug. 19. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
nem annak gondolja magát, hanem az is.. már hamarabb kamaszodnak a gyerekek mint a mi időnkben... most kell nagyon következetesnek lenned és nem megengedni neki mindent,mert később már nagyon nehéz lesz, szinte lehetetlen... sajnos az a baj, hogy ezt látja... lányok sminkelik magukat, fiúznak, facebook-oznak... mintha ettől lenne valaki menő... gondolom úgy érzi neki borzalmas élete van, hogy ezt nem teheti meg :) az a baj hogy "aki tiltással nevel, hazudni tanít" talán a legjobb lenne : leülni vele, megbeszélni, hogy oké csinálsz neki facebook-ot, de! naponta max 2-szer fél órát lehet ott... (vagy egybe 1 órát ezt már te döntöd el) ha nem tartja be akkor törölni fogod... (jelszót én ennyi idősnek magam találnék ki, ő ne tudja) de persze nem nézegetném a levelezését... csak így felügyelni tudnám mikor lép be, smink: csak és kizárólag iskolán kívül, szempillaspirál esetleg szemceruza, de itt be is fejezve... tehát picit engedni neki, hogy lássa nem vagy az ellensége, de határvonalat szigorúan meghúzni és azt be is tartatni... ha nem tartja be, akkor bünti... amit már előre megmondasz neki, tehát tisztába legyen vele, ha nem tartja be a szabályokat mire számíthat... ne legyen meglepetés neki... következetesség... következetesség... következetesség... kitartás! :)
2014. aug. 19. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Nekem is voltak hasonló gondjaim a lányommal, de hamar leküzdöttük ezeket az akadályokat. Nagyon sok időt töltöttem vele. Sokat sétáltunk, beszélgettünk, . Még a mai napig is megmaradt ez a programunk, és hát elmondhatom, hogy nagyon nagyon jó kapcsolat alakult ki közöttünk. Én vagyok a legjobb barátnője, nekem mondd el minden titkát, igaz ő is a legjobb barátnőm...nem egy idegennek tárulkozunk ki.

17 éves lány anyukája

2014. aug. 19. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat, megpróbálkozok akkor ezekkel,csak annyira megijedtem.Bár sminkeléssel nem tudom mi legyen...Mindegy, elsőnek a ti tanácsaitok, remélem be fognak válni!
2014. aug. 19. 12:29
 5/11 anonim ***** válasza:
49%
Azért basszus nehogy már a 9 éves facebookozzon meg sminkelje magát,csak mert jaj ha nem hagyom csinálja,ez már régen rossz. Beszélgess vele sokat észérvekkel magyarázd miért nem jó egy kislánynak (mert az) a smink, a facebook, a fiúzás sem mindegy milyen mértékű,nekem p volt ovis szerelmem 4. ig tartott
2014. aug. 19. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
Én 15 éves fiú vagyok, tudom, azt gondolja most, hogy én még csak zöldfülű vagyok, nekem is itt van még a tojáshéj a fenekemen. Ha akarja hallgat rám, ha nem, nem. A lányok kamaszodása általában a 9., és a 12. életévük között kezdődik el, szóval normális, hogy az Ön lányát elkezdik érdekelni a fiúk, a smink, meg a facebook. Egy picit korán érő, de nem kezdett el túlságosan korán kamaszodni. Az én húgom is 9 éves, mint az Ön lánya. A húgom is folyton azzal rágta anyukám, és a nővérem fülét, hogy csináljanak neki egy facebook profilt. A nővérem csinált is neki, de előtte felvilágosították, elmondták neki a fontos dolgokat, mint például hogy csak olyanokat jelöljön vissza, akiket ismer, meg persze neki is bekorlátozták, hogy naponta mennyit lehet fent. Én is szoktam neki segíteni elmagyarázni azokat a dolgokat, amiket ő nem ért. Ön is világosítsa fel a lányát, magyarázza el neki a facebook veszélyeit, hogy mit szabad, és mit nem. Ennyi hasznosat tudtam csak Önnek mondani, remélem hasznára válik majd! :)
2014. aug. 19. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
2014. aug. 19. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
Jó estét!Az én férjem is Amerikában dolgozott, mikor még kicsi volt a gyerekünk.Én jól tudom milyen egyedül nevelni egy gyereket.Nálunk is felléptek ilyesmi problémák, mikor 12-13 éves volt.Tudtam, hogy ez betudható a kamaszkornak, és nagyon rossz anyának éreztem magam, mert én úgy gondoltam minden tőlem telhetőt megtettem, de mégsem voltam elég jó. Bár nem ismerlek, tudom, és gondolom te is minden tőled telhetőt megteszel, hogy jó anya légy. Minden bizonnyal az is vagy, de a gyereket kordában kell tartani nehogy a fejünkre nőjön! A gyerekek már kicsit előbb kamaszodnak! Gyermek pszichológus vagyok, ha netán bármilyen problémád akadna, nyugodtan írj privát üzenetet! Sok sikert!
2014. aug. 19. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
54%
Én a sminkelést nem engedném.kicsit sem! Aztán majd hajfestés,műköröm hogy ne durcázzon? Játékból otthon néha ok,közös program anyával hogy cicomázósat játszunk,de utcára nem.Én pl menstruációhoz kötném és reménykednék hogy 13éves koráig nem jön meg.Sok együtt töltött idő oldja majd a rossz kedvét,kitartás!
2014. aug. 20. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nem vagyok szülő, de leírnám, mennyire frászt kaptunk, amikor a 8 éves öcsém hazahozta a "barátnőjét". Aztán láttuk, hogy milyen aranyosak a kis szerelmesek, és még randizni is elvittem őket az uszodába, öcsi hazakísérte a lányt, ilyenek... Aztán elmúlt, de azóta is jó barátok.

Nekem is volt "fiúm" 10 éves koromban, én nem voltam szerelmes, csak jól esett, hogy valaki rajongott értem.

Nekem anyukám ennyi idősen egy szájfényt (átlátszót) és szempillaspirált engedélyezett, és otthon játszhattam néhány sminkszerével, szerintem jó ötlet volt, mert most, hogy már "gátlástalanul" sminkelhetek, nem festem magamat bohócnak, mint néhány lány, akinek nem mutatták meg, hogy kell. Megjegyzem, ha az anyuka is sminkeli magát, akkor a gyerek természetesen hasonlítani akar.


Meg az is lehet, hogy csúfolják a többiek, amiért ő nem csináljatja. Létre fogja hozni azt a profilt, ha nem otthon, akkor sutyiban egy könyvtárban, az anyuka háta mögött.

2014. aug. 20. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!