Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit kell tennie egy szülőnek,...

Mit kell tennie egy szülőnek, hogy a gyerekei jó testvérek legyenek?

Figyelt kérdés

Még nem tartok ott, hogy gyerekem legyen (18 vagyok), de ha lesz, szeretném, hogy olyan jól kijöjjön a testvéreivel, mint mi. Pedig eléggé zilált a család, anyu felől van egy félnővérem (24), aztán apuval való házasságból az öcsém (13), és anyu új házzasságából két kisöcsi (6-6). Ahhoz képest, hogy egyedül a 13 éves öcsém édes, mindenki jól van mindenkivel.

A kérdésem inkább normális, válás nélküli családra értem elsősorban.


2014. aug. 20. 07:24
 1/2 anonim ***** válasza:

Az nem rajtad fog múlni.

Ha már az egyik nem akar jó testvér lenni, a másik hiába az, lehetetlen.

2014. aug. 20. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szerintem igenis múlik az anyán!én a kezdetektől olvastam neki/vele testvérszületikes mesekönyveket,sokat meséltem milyen lesz ha már ketten lesznek,milyen jó lesz neki h lesz barátja,játszópajtása,milyen jó h ő már ilyen nagy és okos,jó példaképe lesz a hugának,bevontam a csecsemőgondozásba hogy érezze hogy fontos a segítsége,elmagyaráztam mindig mindent.2év van köztük. Mai napig tesztelem hogy adjuk-e oda a hugit valakinek hogy ő legyen egyedül,övé legyen minden játék,figyelem,ő legyen a középpontban,de kézzel lábbal tiltakozik ellene.Nem mondom hogy nincsenek hisztik,néha csapkodás,irigység vagy féltékenység de alapvetően imádják egymást,a Kicsi majmolja,imádja őt és szerintem van benne kezem.Úgy érzi kerekebb az élete,nem hiányosabb a tesója miatt.
2014. aug. 20. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!