Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nektek általában mennyibe...

Nektek általában mennyibe kerül az évszakváltás ruha, cipő szempontjából 5-6 éves gyereknél?

Figyelt kérdés
A Fiam öt éves,sokat nőtt tavasz óta,rengeteg új ruha kellett.Eddig már 36 ezret költöttem úgy,hogy téli cipője még nincs,meg még kell pár jégeralsó,és téli sapka.Mindent használtan vettem,bár az összes ruha márkás,alig használt darab,nem turis,hanem kolléganő kisfiának kinőtt rucijai.Tiszta horror.Ti is így vagytok ezzel?

2014. aug. 22. 22:23
 1/10 anonim ***** válasza:
34%
Enyém még csak 3,5 de nő mint a gomba. Olyan 60-70ezer körül lesz a cucca, de ez csak az őszi. Télit majd ha aktuális lesz.
2014. aug. 23. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 5 éves lesz hamarosan a legnagyobb gyerkőcöm. Nálunk mindig a cipők kerülnek a legtöbbe, mert abból nem vagyok hajlandó akármilyet adni rájuk. Igyekszek kifogni a leárazásokat, így most az őszi téli cipők, csizmák, ovis szandálok kb. 40000Ft-ból vannak meg, igaz ebbe az is benne van, hogy a bennti szandálból vettem egy mérettel nagyobbat is és van 2 edzőcipője, aminek a betétét száműztem és helyette a felírt talpbetétet tettem bele...

A ruhái közül sokat veszek turiban illetve a piacon, nálunk van garázsvásáros rész és ott is ki lehet fogni jó darabokat. A boltokban is lesem a leárazásokat és sokszor, ha jó áron van, megveszem azt a méretet is, ami még nagy. Ezen felül persze mindig becsúszik 1-2 "jajj anya úgy tetszik" vagy "az xy. nak is olyan van, de jó neki" darabok is. :) Így egy szezonra kb 25000Ft a ruha, de soha nem egyszerre veszem meg, hanem apránként. Nálunk olyan szempontból szerencsés a helyzet, hogy 3 fiunk van, így vannak darabok amelyek öröklődnek, persze arra odafigyelek, hogy a kicsik is kapjanak új holmikat. A lestrapáltabb darabokat pedig vagy eladom vagy kidobom, az állapotuktól függően.

2014. aug. 23. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
52%

Nekem eddig kb 50.000-be van benne,de még néhány leggingsre szükség lesz,illetve téli csizma meg overál alsó.

A vásárolt ruhák 90%-a új,és olcsóbb cipőcskék.

2014. aug. 23. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
52%
Én is apránként veszem meg a 4 éves kislányomnak, aki 6-8 éveseknek való holmit hord már most, tehát nagyon gyorsan nő. Egy-egy évszakváltás min. 50.000-60.000 ft. Szerintem apuka nem is selyti :). Tavaly és idén is túl sok polót vettem, de egyebekből kellet az amit beszereztem. Sokminden turis, de csak kifogástalan újszerű darabokat veszek meg. 2 helyről is örököltünk. Abból is csak a tetszetős, jó állapotú holmikat adom a gyerekere. Minden szezonra kap egy-egy új szupinált cipőt is. Idén talpbetétet veszek még, hogy a sport és játszós cipője is egészséges viselet legyen.
2014. aug. 23. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat.50-55 lesz nekem is a vége,mert még tornacipőt is kell vennem az oviba,azt el is felejtettem.Nem is tudom mennyi lenne,ha újan venném a ruhákat.A sínadrág és a télikabát 5500 volt,de ez a márka újonnan minimum 15 ezer.Régebben mi is sokat örököltünk ,de a fiam lassan túlnő az Uncsitesón.
2014. aug. 23. 11:34
 6/10 anonim ***** válasza:
52%
Két kislányom óvis, egyik négy és fél éves a másik 3 és fél éves, egy méretű ruhákat hordanak, illetve a cipő méretük is ugyan az. Most mindent kinőttek 105.000Ft-ba került a ruhatár váltás nekik, de ezek csak őszi ruhák, télikabátok, sapkák, csizmák nincsenek benne! 2 db D.D. Step cipő került 18.000Ft-ba. A kisfiam 1 éves neki 27.000Ft-ba megállt az őszi ruhatár, de neki használtan, de kifogástalan állapotban vettem 150 db-os ruhacsomagot. A lányoké új ruhák.
2014. aug. 23. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
52%
Kislányom most kezdi az ovit,így több ruhával készülök mint alap esetben,illetve rengeteg mindent kinőtt,mert ugrott egy méretet.Most nagyjából össze számoltam,olyan 70.000 lesz összesen,de ebben már a téli csizmák,kabátok is benne vannak,olcsóbb cipőket veszek én is,mert egészséges a lába.Egyedül még egy overáll hiányzik,de azt nem is tudom vegyek-e mert tavaly is alig adtam rá az enyhe idő miatt.A ruhái újak is,használtak is vegyesen,bele sem merek gondolni mennyire rúghat annál az összeg aki csak újakat vesz,meg 10.000ft-os cipőket...
2014. aug. 23. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
84%

Én csak leárazáskor veszek a gyerekeknek, ll leárazottatt. Horror egyébként. Illetve amit a nagymama ajándékra szán, pl karácsony, névnap, húsvét..., annak a felén kb rucit veszek az is segítség.

Nálunk most megy a nagy oviba a kicsi bölcsibe, iszonyat, benti cipők, ágyneműk stb.. ruhát most nem kell sokat venni, mert előre megvettem, sőt már a télikabátjuk is meg van.

Egyébként én eladom a kinőtteket, illetve rászoktam az ebayre..

2014. aug. 23. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan csak 3,5 éves a fiam, de eddig úgy 30 000 Ft ment el a ruháira.

Még a nyáron két szandált vettem, egyet koptatott, egy megy az oviba benti cipőnek.

2 db olcsó benti cipő, kinőtte a papucsát, elhordta a zoknikat, kinőtte a pólókat vagy ócskára hordta őket.

A nagyszülőktől kapott 3 db melegítőszettet, egyiken rajta maradt az árcédula kb. 4000 Ft/szett.

10 000 Ft-ért vettem használt cuccokat, kapucnis pulcsikat, széldzsekit (vastag kabátot még nem is vettem), pólókat, vékony pulcsikat....

Ráadásul, ma jöttem rá, hogy a picinek nincsenek őszi-téli holmijai, mert amikor a nagy hordta a 80-as méretet, nyár volt. A következő hónapban ő jön.

2014. aug. 23. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

köszönöm mindenkinek

nem tüdom ki volt a lepontozó,én nem az biztos,mindenki zöldet kapott

2014. aug. 23. 16:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!