Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 éves fiatok asztalnál...

2 éves fiatok asztalnál eszik, mint a kisangyal?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy csak az én fiam ilyen nemevős, de alig tudok belediktálni pár falatot az asztalnál. Leginkább futkos és úgy eszik vagy ami a legrosszabb - a tv előtt tömöm meg, már az evés közbeni játék sem köti le. Alacsony és vékony, próbálok (84 cm és 11,5 kg) minél többet etetni vele, de nem kér. Nasi szinte egyáltalán nincs.

Ti mit tennétek a helyemben? Amikor mi eszünk, ő is a székében ül az asztalnál, de hisztizik és dobálja az ételt.



2014. aug. 26. 08:41
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az a legnagyobb probléma, hogy te csinálsz ekkora felhajtást az evés körül. Érzi rajtad a feszültséget. Én futkosás közben biztos nem etetném. Játékosan próbáld meg! Majd eszik, ha éhes lesz. Nem biztos, hogy annyit igényel, amennyit te elégnek gondolsz.
2014. aug. 26. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem eszik mint a kisangyal, de nem is futkosok utána, tv meg pláne nincs evés közben.

Leülünk az asztalhoz, eszik amennyit eszik, legközelebb a következő evésnél van kajcsi. Még sosem halt éhen.

2014. aug. 26. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Egyet értek az előttem szólóval. Az én gyerekeim sem nagyevők, főleg a kisebbik, de eszembe sem jutna evés közben játszani vele vagy pláne a tévé előtt becsempészni a szájába a falatokat. Egyáltalán nem kicsi a fiad, az én lányom ugyanennyi idős és egy kilóval kevesebb, és az orvos szerint semmi probléma nincs vele, ránézésre sem vékony.

Nálunk ez úgy néz ki, hogy leülünk az asztalhoz együtt, aztán aki eszik eszik, aki nem, nem. Ha felugrálnak, egyszer rájuk szólok, a következőnél elveszem előlük a tányért, bár ez nagyon nem jellemző, talán ha egy-két alkalommal fordult elő mindkét gyereknél. Az persze megesik, hogy nem kérik az ételt, mert nem a fogukra való vagy nincs

2014. aug. 26. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

folyt: vagy nincs étvágyuk, akkor ez van. Egészségesek, vidámak, egyelőre nem haltak éhen.

Egyébként egyáltalán nem vagyok egy szigorú anyuka, sok tekintetben szerintem lazább vagyok, mint az átlag, egyszerűen nem szeretek magunknak problémát kreálni, márpedig ez az evés körüli cirkusz szerintem egyáltalán nem szükségszerű. Ha nem eszik, nem eszik, ne idegesítsd magad rajta, attól csak megmakacsolja magát.

2014. aug. 26. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Azt tenném a helyedben,hogy evésnél ülünk ott az asztalnál,akkor is ha nem akar enni,tanulja,meg,hogy evéskor az asztalnál ülünk.Fiam egy örök mozgó,és egyáltalán nem nagyevő,de azt igenis muszáj volt megszoknia,hogy evés az asztalnál van,és ha akkor nem eszik akkor a következő étkezésig semmit sem fog enni. 2 évesen Ő 85cm és 12kg volt,most 3,5 15kg és 98cm,nem vékony,nem is kövér,teljesen jó,és mostanában jön meg igazán az étvágya,már tudja,ne hagyd,hogy a gyerek irányítson,te vagy a felnőtt.
2014. aug. 26. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Lehet, hogy csak én csinálok belőle problémát, de úgy olvastam más kérdés-véleményeket és a szakirodalmat is, hogy kb. 3x annyit kellene ennie a gyerekemnek, mint teszi.
2014. aug. 26. 09:24
 7/14 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok,a gyerek tudja mire és mennyire van szüksége,amiket olvastál azok csak beszélnek a levegőbe pl két felnőtt is különbözik abban mennyit bír enni,mennyivel lakik jól a gyerekeknél is így van, az én fiamnál a probléma az volt mindig is,hogy meg sem akarja kóstolni ha megkóstolta öklendezett,pedig szinte eddig minden ízlett neki,sosem erőltettem,sosem adtam neki rosszat, ha viszont megkóstolja akkor onnantól kiüríti a tányért,pl a ki lesz az első az bejön neki,vagy az kap desszertet aki eszik az ebédből,ha nem éhes nem erőltetem sosem,de általában inkább csak válogatna
2014. aug. 26. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Ne a könyvet figyeld, hanem a gyerekedet! Abszurd dolgokat tudnak írni. Első voltam.
2014. aug. 26. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Az én fiam is hasonló,pedig csak egy éves. Az ember felőrlődik a várakozásba,hogy mikor fog végre jól enni,és aggódik, aggódik, aggódik. Persze,hogy mindent kitalál csak végre egyen már kicsit többet. Próbálunk nem görcsölni a dolgon,de elég nehéz. Nálunk alap szabály, ha elfordítja a fejét, akkor akármennyit is evett, vége az evésnek. Várom a következő étkezést, és jön a csalódás alig eszik. Nagyon kis vékony, mozgékony,jó kedvű kisfiú. Nekünk is vannak rossz szokásaink, pl. megfigyeltem, ha én nem az asztalnál eszem almát, barackot, azt elkunyizza a kezemből(közben elszalad, vissza szalad) de legalább az elfogy. Próbáltam ezt asztalnál is, három falat után nem kér többet. Nagy család vagyunk, ha nem is eszik,azt még mi étkezünk, azt ki kell várni az etetőszékében az asztalnál, persze nem nagyon tetszik neki, de folyamatosan beszélünk hozzá. Szerencsére vannak napok amikor minden étkezésnél nagyon szépen eszik,ez nagyon megnyugtató. A gyerekorvos is csak azzal vigasztal, majd kamaszkorára jó evő lesz, ne aggódjak. Így türelmesen várom a következő étkezést, próbálom csak az asztalnál etetni, de tudom,hogy ez nagyon nehéz,és csak az tudja aki napi szinten ezzel küzd. Kitartás nektek is!!
2014. aug. 26. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Én fiam 2évesen 87cm és 11,5kg volt- szerintem nem volt sem vékony, sem alacsony. :)) Ránézésre kicsit talán kisebb volt- de arányos testalkata volt, én nem gondoltam kórosnak.

Leült az asztalhoz és evett is, de nem úgy mint egy kisangyal. :)) Reggel-este 200ml tejital volt, és napi 3x-i étkezés. Nálunk nasi is van- de nem sok- sokszor gyümölcs és párszor kis édesség is a tesókkal együtt. (győri édes keksz, vagy 1-2kocka csoki) Mindig összeterelem a 3gyereket minden étkezésre, és apa is haza tud jönni ebédre. Így 5-en együtt tudunk étkezni. TErmésztesen ez a nyárra vonatkozik, a két tesó oviban van tanév alatt. Igyekszünk mindig együtt vacsorázni is. LÉnyegében mindent megeszik a mind a három gyerekem, de a kicsi is. (kovászos uborkától elkezdve a hurka-kolbászig) A kicsinél vAnnak napok, amikor kimarad egy-egy étkezés, de ez azért ritka. Vannak olyan napok is, mikor kb egy kiscicának elegendő mennyiséget eszik, de máskor meg annyi belefér, hogy én alig hiszem el. Változó az étvágya, de ezek szélsőséges esetek- általában normálisan és jól eszik, az asztalnál ülve. Mondjuk az a jó nálunk, hoy a konyhapultnál eszünk, ami magasabb, magas a szék, még arra magasítót kell neki rakni, hogy felérje az asztalt, de onnan nem tud leszállni egyedül- így nem tud rohangálni evés közben. Annyi esze már van, hogy felmérje, hogy nagyot esne, ha onnan csak úgy egyedül leugrana. (lényegében olyan, mintha etetőszékben ülne, mert abból sem tudna egyedül kiszállni)

Szerintem sem feszülj rá ennyire az étkezésekre- hidd el, hogy amennyi kell neki, azt megeszi. Ha leültök együtt enni, szedjél mindig mindent neki is, és eszik annyit amennyit akar. Ha nem eszik- mond neki, hogy ha nem vagy éhes, nem kell enned, de nem ehetsz már csak ebédre/vacsorára. Szóval ne csinálj gondot belőle, majd eszik a következő étkezésnél. Ha akkor sem, akkor meg majd másnap. HIdd el, ennyitől nem fog éhen halni!Nekem a kolleganőm gyereke volt ilyen, elkezdték vele ezt a módszert és a harmadik napon már szépen evett velük. :)

A gyerekek néha fordítva működnek. :))

Sok sikert kivánok.

2014. aug. 26. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!