Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A nagycsoportos lányom arra...

A nagycsoportos lányom arra kért, tanítsam meg olvasni. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
5,5 éves. Tanítsam? Ha igen, hogyan?
2014. aug. 26. 10:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem ne tanítsd! Ha kérdezi a betűket, akkor válaszolj, és lehet, hogy magától megtanul. Kifejezetten tanítani nem kell!
2014. aug. 26. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 sz0tyi válasza:
23%
Én egy-egy betűvel, egyszerűbb szavakkal kezdeném, ahogy a suliban is szokták. Tuti tanítanám, pláne ha ő kérni.
2014. aug. 26. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
55%

Ha ő érdeklődik, akkor nyugodtan megismertetheted a betűkkel. Pont a napokban találtam egy-két ilyen foglalkoztató füzetet a neten, mikor a kisfiamnak kerestem játékot...


[link]


[link] -c

2014. aug. 26. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
91%
Nem tartom helyesnek.
2014. aug. 26. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
85%

Ha érdeklődik iránta, akkor persze, mutasd meg neki. Aztán ha megy, akkor megtanulhat már oviban olvasni, írni, ha meg nem megy, akkor meg hagyni kell.

Én is már nagycsoportban tudtam olvasni. Engem nagyon érdekelt, apám sokat foglalkozott velem ilyen téren, tehát meg is tanultam. Nem vált hátrányomra.

Amikor apám olvasott újságot, akkor megmutatta a betűket, hogy melyik milyen betű, leírta őket, majd pedig összeolvastuk, meg voltak ilyen mágneses betűk és hozzá tábla, azokat is raktuk ki, nekem így volt. De ma már annyi játékos foglalkoztató füzet van, hogy szinte játszva tanulhatja meg a gyerek a betűket.

2014. aug. 26. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

De hangsúlyozom, hogy engem különösen érdekelt, magam másoltam a betűket az újságból, tehát nem a szüleim akarták így, hanem én akartam és elég fogékony voltam hozzá.

De erőltetni semmit nem szabad, nem baj, ha látja, de ha nem megy, akkor hagyni kell!

2014. aug. 26. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
59%
Eloszor probaljatok a rovid szavakat,itt ott de es ide ,stb, hogy felismerje. Mi is igy kezdtuk. Az enyem 4.5 de nagyon jol,magatol olvas :-)
2014. aug. 26. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
69%

Nem tartom jó ötletnek. Egyrészt a suliban nem biztos, hogy olyan módszerrrel tanulnak majd, amit te is alkalmaztál. Másrészt unatkozhat, ha ő már többet tud elsőben, mint a többiek.

Ha betűkre kérdez, válaszolj neki, de konkrétan ne tanítsd.

2014. aug. 26. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
73%

"Egyrészt a suliban nem biztos, hogy olyan módszerrel tanulnak majd, amit te is alkalmaztál. Másrészt unatkozhat, ha ő már többet tud elsőben, mint a többiek. "

Tapasztalatból mondom, hogy nem értek ezzel veled egyet.

Ha már valaki tud olvasni, akkor teljesen mindegy, hogy milyen a módszer az iskolában, hisz a gyerek már tud olvasni, tehát ott nem fogják olvasni tanítani. És hogy unatkozni fog? Ez sem igaz. Én is úgy mentem elsőbe, hogy tudtam olvasni, kaptam egy könyvet a kezembe olvasás órán és még a többiek tanulták a betűket és olvasni, addig nekem el kellett olvasni a meghatározott meséket, történeteket a könyvből, majd pedig megkérdezte a tanár az óra végén, hogy mit és miről olvastam. Tehát nem volt gond, hogy az iskolában milyen módszerrel tanítanak olvasni és nem is unatkoztam.

És nyomtatott nagy betűkkel egyébként nagyrészt írni is tudtam már, de rendes, írott betűkkel nem, így írás órán meg ugyanúgy tanultam a többiekkel.

Szóval nem zárja ki egyik a másikat, de ettől függetlenül tényleg mondom, hogy ez csak akkor működik, ha a gyerek maga akarja és megvannak a képességei is hozzá. Erőltetni nem szabad. De ha a gyereket érdekli és netán megtanulja, abból hátránya nem fog lenni.

2014. aug. 26. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
45%
szerintem a betükkel ismerkedjen először.az én kisfiam azért tanulta meg,mert kapott egy laptopot-és nagyon érdekelte,valamint a kerekmesét nézte-és innen is.ha érdekli ,szerintem mondogathatod neki,hogy melyik betü az,-aztán majd összeolvassa ezeket,de arra figyelj,hogy ne úgy tanitds,hogy "KÁ-" betü,hanem K-mert akkor nem fogja jól egybe olvasni-az én kisfiam is pl úgy olvasta a szót,hogy káueruempéeli-na ez volt a krumpli
2014. aug. 26. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!