Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi értelme van ezt csinálni a...

Mi értelme van ezt csinálni a gyerekkel?

Figyelt kérdés

Oltáson voltunk az orvosnál, utána elment valamiért, amíg vártunk rá, a nyitott ajtón át hallottuk a váróból, hang alapján épp beszélni kezdő 1,5-2 éves kislány és az anyja:

- Mit mond a cica?

- Miáu.

- Mit mond a kutya?

- Vau.

- Mit mond a denevér? (itt néztünk egymásra a férjemmel, hogy erre mi se tudjuk a választ)

- Mit mond a cica?

- Miau.

- Mit mond a kutya?

- Miau.

- MONDOM A KUTYA!! (fenyegető hangsúllyal)

- Miau...?

- NEM!!! MIT MOND A KUTYA??!!


Az egész beszélgetésnek egyébként pont olyan kikérdezés jellege volt, mint amikor engem érettségi előtt rajtakaptak, hogy nem tanulok és apám dühében egész délután kikérdezett a tételekből. Be is voltam tojva. Ugyanilyen számonkérő, fenyegető hangnemű volt itt is az anyuka.


Mi értelme van felmondatni egy beszélni alig tudó gyerekkel az állathangokat?

A lányom még csecsemő, de én kérek tarkónlövést, ha 2 év múlva ilyet csinálnék vele.


2014. aug. 27. 17:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
61%

Semmi értelme, de nem is mindenki minta szülő.


Sajnos gyerekhez nem kell jogosítvány...

2014. aug. 27. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyunk egyformák. Az anyuka nyilván azt gondolja, hogy ezzel jót tesz a gyerekének. A kérdezgetéssel még nem is lenne baj, amíg az játékos formában történik és gyerkőc is élvezi, viszont ha ezt anyuka véresen komolyan gondolja és "feleltei" a csemetéjét az semmiképp sem jó.
2014. aug. 27. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
12%

Ismétlés, így tanul a gyerek, nagyon jó, ha megtanulja ezeket is, mint minden mást.

A lányom is imádja, ha kérdezgetem, hogy mit mond a tehén, ló, kutya, kacsa stb.

Mondjuk a denevért még én sem tudom utánozni :))


Ne kérj tarkónlövést, hanem dicséretet, ha te is tanítani fogod a gyermeked.

2014. aug. 27. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
A sztoriban szereplő anyuka nem normális. Viszont majd meglátod Te is, amikor a beszélni tanuló gyerkőcöd teljes extázisban fogja mutogatni és utánozni az állatokat és az állathangokat. Imádnivalóak ilyenkor. Szval az egyik legjobb móka kismajommá válni, és vakarni a fejünk búbját, amikor makogunk. Majd meglátod Te is! És ne kérj tarkónlövést, elkerülhetetlen, hogy a Te gyerkőcöd is utánozza majd az állatok hangját.
2014. aug. 27. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Azért ezekről beszélnek, mert a gyerekek ezeket a szavakat könnyen tudják mondani, vau vau ez nagyon egyszerű, az én alig beszélő (pedig már kéne beszélnie) fiam is mondja büszkén.

Bár kiváncsi lettem volna a denevér mit mond :))))

Mondjuk nem kikérdezni kéne, de lehet neked tűnt úgy és valójában csak kérdéseket tett fel.

Én is szoktam, csak a testrészekkel, hogy sorra kérdezem, mégis hogy csináljam?????

2014. aug. 28. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Ugyan nekem még nem született meg a kislányom,de van egy 2 éves unoka öcsém:) Igazi kis Denis a komisz:)

Mi a nővéremmel mindig kérdezzük tőle,mit mond a kacsa,a ló,a cica,kutya,mikulás,és így tovább. Meg hogy hol a kis keze,lába,szeme stb. Sztem nagyon jó móka a kicsinek és elfoglaltság az anyukának,rokonoknak és plusz még tanul is a kicsi:) Nem gond ha ismételteti vele a szavakat mert ebből tanul:) 2 éves lesz szeptemberben,de már számol,tudja a nevét szinte az összes rokon nevét,mondhatni egyértelmű összetett mondatokat mond! Nagyon kis okos:) Persze a nővérem nem olyan hangsúllyal mondja neki ill kérdezi tőle mint ahogy azt említetted kedves kérdező. Ha elrontja akkor jót mosolygunk és mondjuk "na akkor újra" Sztem jó móka, ilyenkor nagyon aranyosak:)Meg amúgy is :)Ja és azt hozzá kell tennem, hogyha jól "teljesít" megtapsoljuk és látszik rajta,a kis mosolyán hogy ő igenis büszke magára:) És ezt jó látni:)

Ha lesz egy kis lurkód megérted :)

2014. aug. 28. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Nem az gond, hogy kérdezgette, hanem AHOGY tette ezt. Lecseszős, ingerült hangnemben, ha tévesztett a gyerek. A játékos formával nincs semmi gondom, de ez kőkemény számonkérés volt.

Ha rosszul válaszolt, az anyuka felcsattant és idegesen ráripakodott, hgy "de mit mond a kutya??!!".


A hangnem volt bicskanyitogató, egyértelműen számonkérés volt, nem játékos tanítás - de ezt a kérdés kifejtésében is leírtam.

2014. aug. 28. 09:27
 8/13 anonim ***** válasza:
Hát ha valóban ilyen lecseszős,számon kérős volt,nem is tudom, akkor a kedves anyuka nem normális :/ Agresszív...
2014. aug. 28. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Szia! Ha várunk valahol és már nem bír megmaradni a kisfiam ( nagyon eleven ) akkor én is el szoktam kezdeni kérdezgetni a testrészeit meg, hogy mit mond ez meg az az állat mert ezzel lefoglalom. De természetesen csak úgy, hogy élvezi és leköti a dolog nem pedig parancsnoki hangnemben. Amit írtál az viszont nem normális, ez nem "foglalkozás" ha mérgesen lecseszi szegény gyereket csak az önbizalmát rombolja ahelyett, hogy gondolkodásra ösztönözné.
2014. aug. 28. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

ha a hangnem volt a gond, akkor valószínű türelmetlen volt az anyuka, semmi kedve nem volt az egészhez, de csinálta mert úgy gondolta ezzel elütik az időt.

Mint írtam nem gond, hogy ezeket kérdezi, de ha lecseszi mert nem jót mond, az nem jó valóban. Kudarc a gyereknek, persze el kell ismételni helyesen, de nem lecseszve.

2014. aug. 28. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!