Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Volt valaki hasonló helyzetben...

Volt valaki hasonló helyzetben? Hogy sikerült, és mennyi idő alattelfogadtatni a gyerekkel, hogy elköltöztök a megszokott helyről, párválasztás miatt? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

8 és fél hónap ismerettség után döntöttünk az együtt élésről a párommal. A kisfiam 7 éves,az előző kapcsolatomból. Szeretnénk együtt élni, de nem tudom mi lenne a leghelyesebb, legjobb megoldás, hogy a fiam ne érezze ezt kényszernek, mármint a költözést.... elvan Ő a páromnál is...csak a játékokat hiányolja, meg a tatáját (mert eddig náluk laktunk). A játékokat könnyen pótolhatjuk, viszont a többit nem. De már saját életet szeretnék! szeretném, ha a fiamnak külön szobája lehetne, mely most meg is adatna Neki. Csak nem tudom jó ötlet e, és tényleg a szívemre kéne hallgatnom, miszerint én már haza se mennék a szüleimhez, hanem a páromnál maradnék állandóra. (kisfiam rokonoknál van épp, így vele nem tudok erről beszélni most) viszont 3 hete lakunk együtt és nem szeretném felborítani ezt a dolgot....csak bizonytalan vagyok abban, hogy a gyerkőcömnek jót tenne, ha rögtön váltani kellene. A tatát láthatja minden nap, hisz neki kell továbbra is suliba vinnie, hoznia....

A párom szerint nem lenne semmi gond ebből ha egyből ott maradnánk, és el lenne a gyerek. Örülök, hogy így látja...mégis aggódom. Mit tegyek? arany középút? (idáig csak akkor aludtunk ott, mikor a kisfiam szerette volna, mert mindig megkérdeztem Tőle, hogy mikor szeretné. Sose mondta, hogy nem szeretné)



2014. aug. 21. 09:44
 1/5 anonim ***** válasza:
én az ország másik felére költöztem az ennyi idős lányommal... :) 1-2 hét kellett, hogy megszokja az új környezetet, de sose volt igazán nagy probléma belőle... szuper új sulit találtunk amit mai napig imád, (14 éves) új barátokat, szóval nem volt probléma... nálatok még ennyi se lesz, hisz találkozhat a tatával ezután is minden nap... én megmutatnám neki a szobát, hogy ez az ő sajátja, esetleg válaszon magának egy képet a falra, vagy együtt rendezzétek be ahogy ő szeretné... és nem lesz semmi gond... ha hazamegy a nyaralásból, nyugodtan költözzetek oda együtt... nem kell félni nem lesz semmi gond.. a gyerekek sokkal rugalmasabbak mint mi azt gondolnánk :) pláne ha szereti a párodat... biztos hogy nem lesz probléma...
2014. aug. 21. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod! amiket leírtál én is úgy szeretném, közösen berendezve, pár gyerek képpel, esetleg gyerekmintás bordűrrel...stb. szóval belevonni mindenbe.

kicsit megnyugodtam :)

2014. aug. 21. 09:58
 3/5 anonim ***** válasza:
örülök, hogy megnyugtattalak kicsit :) annyit tenné még hozzá, hogy a gyerekeknek az anya a biztos pont az életükbe... mivel te is ott leszel, igazából nem fogja érdekelni hol lakik... szerintem élvezni is fogja hogy berendezheti a szobáját, hogy az csak az övé... és mivel fiú... nagyon jó lesz neki, hogy lesz egy férfi az életébe, akivel autózhat, vagy focizhat, szóval "pasis" dolgokat csinálhat :) lányomnak van egy osztálytársa, akire szoktunk vigyázni a férjemmel amikor anyuka külföldön van 1 hétig... nincs férfi a közelébe, és ilyenkor állandóan a férjemen "lóg" látszik mennyire hiányzik neki egy apa... kicsit eltértem a tárgytól:D de hidd el még ennek is örülni fog... szóval a végén még te fogsz meglepődni mennyire könnyen ment majd :)
2014. aug. 21. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
mondjuk nálatok volt férfi... tata gondolom a nagypapa (?) :))
2014. aug. 21. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a további bíztatást is! Ők horgászni járnak együtt, meg szeretik a szgépes, autós játékokat :)

Igen, a tata volt az ún. apapótló...

nagyon anyás gyerek, és tudom velem bárhova eljönne... csak néha érzem, hogy ki akar sajátítani magának... ezen kell egy kicsit változtatni, hogy tudjon mást is beengedni az életünkbe, huzamosabb ideig. Gondolom minél nagyobb lesz, annál kevésbé én leszek neki már a legfontosabb....

2014. aug. 21. 12:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!