Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3-4 év körüli gyermeketeknek...

3-4 év körüli gyermeketeknek mennyi kapcsolata van a technikával? Értem ez alatt az okos telefont, tabletet, számítógépet, x-boxot, stb. -t?

Figyelt kérdés
2014. aug. 29. 22:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
89%
A kisfiam 4 éves és csak a tv-t ismertettem meg vele (meg a dvd-t) , nem is szeretném egyenlőre , hogy több technikai dolgot ismerjen meg . Inkább játszon és legyen gyermek amíg megteheti !
2014. aug. 29. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
60%

az érintőképernyős dolgokat jól kezeli(tablet,telefon) Számítógépet,tv-t csak felnőtt segítséggel(tehát megkér,hogy tegyek be ezt azt).

Szerintem ez az ő generációjuknak már teljesen természetes.

2014. aug. 30. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
56%
6 éves a lányom és 4,5 éves a fiam. Dvd-t teszek be nekik, néha játszanak a telefonomon (érintőképernyős), vagy a Pc-n (egérrel). a lányom bénácska, nem is igazán érdekli, a fiam totál rá van kattanva, heti 1x vagy max 2x15 percet Pc-zhez, különben egész nap nyomná, ha hagynám. imádja. Kb a harmadik pillatanban ráérzett az egérre, az érintőképernyőt meg jobban kezeli, mint én. Mindenféle műszaki ketyerét egy perc alatt megtanul használni, a tv távkapcsolóján ő mutatta meg, mi mire való szerinte, mert én nem bírtam beállítani ezt-azt...
2014. aug. 30. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
44%
Fiam a telefont, tabletet jól használja. Számítógépet is, simán egyedül bekapcsolja, megnyutja a böngészőt, utána youtubeot és indítja a mesét. Májusban volt 3.
2014. aug. 30. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
80%
A Youtube-on szokott mesét nézni, számítógépet és az erősítőket be tudja kapcsolni hozzá, de kezelni ennél jobban nem tudja. Máshoz nem ért.
2014. aug. 30. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
50%

Két és féléves a fiam! A telefonnal nem tud igazán mit kezdeni, viszont a táblagépet simán kezeli.

Megmondom őszintén nem vagyok fanatikusan ellene ezeknek. Egészen addig amíg nem egész nap ott ül előtte, és csak mesét nézeget, meg néha ilyen kis "idióta" kirakós játékot játszik rajta, nem zavar. A technika úgy is be fog szivárogni az életükbe. A baj szerintem ott kezdődik, amikor valaki mondjuk az esti mesét is a táblagépről nyomatja a gyereknek.

Nálunk akkor kaphatja meg,ha valami olyan házimunkát csinálok, amibe nem tudom bevonni, és nem úgy tudok vele foglalkozni. Ettől függetlenül ő imádja a rendes játékait is, legózik, gyúrmázik, de nyilván mivel minden nap csinálja, néha ráun.

2014. aug. 30. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
81%
3 éves a lányom,nincsen okos telefonunk,nem is kell,a sima telefonnal maximum játszik,hogy a füléhez teszi és hallózik,kezelni nem tudja,lehetősége sem volt megtanulni,mert minek.Playstation van,soha nem játszott vele,mi is alig-alig,gépen,tv-ben szoktam mesét kapcsolni neki,gépen ritkán,mert nekem attól romlott el a szemem,hogy sokat bámultam a monitort.Nem tartom normálisnak,hogy a 3-4 éves gyerekek úgy kezelik ezeket mint a felnőttek,maradjanak a babázásnál meg a kis autózásnál egyenlőre.
2014. aug. 30. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
63%
3 es fel eves a fiam. A tv- ki-es be tudja kapcsolni,dvd-ki tudja nyitni,ennyi. A tableten ha meset nez,tolem mer segitseget, de ott mar az ajanlott videokra rakattint. Van, hogy sam a tuzoltot nez japanul. :D Nem tanitom neki mit, hogy kell,nincs ra szuksege.
2014. aug. 30. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
70%
5,5 éves fiam van. Semmi ilyen dologhoz nem nyúlhat. Semmi szüksége még rá. Számítógépen sem játszik még, nem is érdekli. Játsszon, mesét szokott nézni, de én kapcsolom be a TV-ét vagy gépről néz mesét TV-én keresztül.
2014. aug. 30. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
61%
Semmi.
2014. aug. 30. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!