Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Téged aggasztana ha elsős...

Téged aggasztana ha elsős gyermeked padtársa egy hiperaktív fiú lenne?

Figyelt kérdés

Ismerősöktől hallottam, hogy pszichiáternél is voltak már a szülők a gyerekkel. Első nap mindjárt egymás mellé akartak ülni.

Félek, hogy rossz befolyással lesz az én gyerekemre.

Ma lesz szülői és ott beszélhetnék a tanítónővel.


2014. szept. 3. 07:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nem. Minden ember más. A gyerekednek is meg kell tanulnia ezt előbb-utóbb. Az meg, hogy valaki pszichiáterhez vitte a gyerekét csak a szűklátókörű fejekben jelent problémát.
2014. szept. 3. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Bölcsődés korukban és az óvoda kiscsoportjában együtt jártak, még jól emlékszem, hogy az óvónők sokat szenvedtek a mozgékony gyerek megültetésével.
2014. szept. 3. 07:59
 3/13 anonim ***** válasza:
Elsovel ertek egyet. Amugy a hiperaktivitas hivatalosan iskolaskorban diagnosztizalhato eloszor, tehat nem kene megbelyegezned senkit. Amugy ha az en gyermekem is hiperaktiv (amire van esely), nem szeretnem ha szegregalnak es azzal buntetnek, h nem lehet padtarsa.
2014. szept. 3. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Nem aggódnék emiatt. Nem hinném, hogy hátránya lenne belőle a gyerekednek.
2014. szept. 3. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Nem aggasztana.Ha gond lenne úgyis szétültetik őket,nem fogják hagyni,hogy tanulás helyett bármi mást csináljanak,viszont engem egy kicsit felháborít hogy ez egyáltalán megfordult a fejedben...:(
2014. szept. 3. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Szerintem „ne aggódj hitelbe”! Ha problémák lesznek, majd akkor beszélj a tanítónővel.


Most kezdték az iskolát, egymás mellé szerettek volna ülni a fiúk, még csak 3 nap telt el, én hagynám, hadd üljenek így, hiszen biztonságot adnak egymásnak.


Nálunk úgy volt elsőben, hogy kb. egy-két hétig mindenki ott ült, ahol akart, aztán a tanítónők felmérték, hogy ki milyen (pl. Gizike és Pirike túl jól elvannak, dumcsiznak, Bécike pedig piszkálja Benőkét), és átrendezték a társaságot. Év közben is ültetgettek, szóval nem volt kőbe vésve az ülésrend.


Egyébként nálam egyszer előfordult, hogy kértem a tanítónőt, hogy ültesse máshová a fiamat, mert ő maga panaszkodott, hogy hátulról piszkálja az egyik gyerek, és nem tud figyelni. Mivel egyébként is elég szétszórt a gyerekem, beszéltem a tanárokkal, és átrendezték őket. Viszont ugyanazt a gyereket más gyerek le tudta rendezni, szóval szerintem hacsak nem ultragázos egy gyerek, nem tudhatjuk, mit hoz ki a másikból.


Szóval szerintem előlegezz bizalmat a gyerekeknek és a tanítóknak!

2014. szept. 3. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
68%

Unokaocsem is ilyen gyerkoc, mint akirol irsz. O most masodikos. Az elso osztaly borzalom volt, bar a testvdrem cseszte el, mert nem akartak iskolaba engedni, de millio + 1 szakvelemenyt vitt, hogy a gyereknek semmi baja.

Tobb fekete pontja volt elso evben, mint az elmult 5 evben az osszes elsos kisgyedeknek osszesen. Kapott beirasokat is rendesen.

Allandoan elultettek. A vegen mar az sem valt be, hogy kulon padot raktak csak neki be. Zavarta az osztalytarsait rendszeresen. Mindig dumalt, sosem figyelt oda. Utobbi azert volt, mert a testveremnek nem volt annyi esze, hogy ne tanitson meg neki mindent, ami az elso ket osztalyban tanitanak. Tehat emiatt is sok problema volt.

Mst nyaron mindenkit nyaggatott, hogy tanitsuk meg neki a szorzas/osztast .. Testverem vett is hozza neki dolgokat, de idejeben 'leallitottuk', hiszen dz nem az o dolga.

Elkuldtek oket mindenhova az iskolaban. Egesz ev arrol szolt, hogy vizsgalatokrol vizsgalatokra jartak.

Heti 1* tesomek pszichologushoz is jartak. Az iskola a csalad segiton keresztul kotelezte oket ra.

Szoval nem (volt) egyszeru a dolog.


Remelem, hogy kinovi majd. Eleg nehdz vele boldogulni.

2014. szept. 3. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Szerintem ez akkor lenne gond, ha a te gyereked lenne olyan kis hiperérzékeny, hogy őt ez komolyan zavarná, vagy befolyásolná. Ha így lenne, akkor biztos a tanítók észre fogják venni és tesznek ellene. Vagy ha így van- akkor jelezd a tanítóknak a szülőin. Első körben nem aggódnék- ha ők akartak egymás mellé ülni- lehet hogy pont jó hatással lesznek egymásra.


Az én fiamra egyébként nem lenne jó hatással. Ő mindig is nagyon nyugodt, és nagyon érzékeny volt, túlságosan empatikus- átveszi más érzéseit... ő kikészülne egy valóban hiperaktív gyerek mellett. Ő is most kezdte az elsőt- de egy nagyon aranyos kislány mellett lett helye.

2014. szept. 3. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Tanítónő vagyok.

Első körben abban jelenthet gondot, hogy zavarja a gyerekedet a koncentrációban.

2014. szept. 3. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Kedves Tanítónő! Mennyi idő alatt tud mondani egy tanító arról véleményt, hogy mennyire zavaró a fiam számára a másik gyerek?

Az már látszana, ha nagyon súlyos magatartászavara lenne a hiperaktív gyereknek?

Fiam szerint még nem volt büntetésben a másik gyerek.

2014. szept. 3. 12:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!