Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van itt olyan, akinek a...

Van itt olyan, akinek a gyermeke csinálta a TSMT tornát megkésett beszédfejlődés miatt? Hogy alakult a gyermek beszéde, segített a torna? Mennyi idő után?

Figyelt kérdés
2014. szept. 5. 16:58
 1/5 anonim ***** válasza:

a lányom 3 évesen még nem beszélt ez volt januárban ... akkor kezdte az ovit is

májusban voltunk a beszédvizsgálóban és a dokinő olyan szavakat varázsolt elő a gyerekből amit addig nem hallottam tőle ...

eredmény: passzív szókincs 4,5 évesekre jellemző .... aktív szókincs 4 éves ????

de otthon alig pár szót volt hajlandó mondani inkább csak hümmögött

majd gondolom az ovi hatására egyszer csak elkezdte otthon is a szavakat mondani úgy május vége juni eleje fele - azóta be nem áll a szája :-)

gyönyörűen beszél már

valszeg a közösség volt ami beindította

májusban írta ki a tornát a doki de majd csak jövő héten kezdjük el :-(

+ 2x logopédia az oviban októbertől :-(


am nekem azt mondták 3 éves korig nem foglalkoznak vele, és egy közösség jó hatással van a gyerekek beszédfejlődésére

2014. szept. 5. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mi fél èvig csináltuk, sokat nem èrt. Itthon kellett heti 5x, vártuk a csodát, de nem törtènt sok minden. Most logopèdushoz jàrunk heti 3x, meg úszni 2x. Na most van óriàsi ugràs. Az èn fiam most 5 èves, de állítólag van beszédindítàs 3 èves kortól logopédusnál. A mi logopèdusunk nagyon jó, SZIT-et is visz az órába, illetve az egyik logopèdiát le fogjuk SZIT-re cserélni. Kell a torna, de mellé kell a logopédia is szerintem.
2014. szept. 6. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
nálunk nagyon jót tett-igaz csak egy hanggal volt gond.nem csak beszédfejlődés terén-egy komplex fejlesztés volt
2014. szept. 6. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Igaz mi nem beszédfejlődés miatt tornáztunk, hanem erős beszédhiba miatt ( 16 hibás hang) a kezdő lökést megadta a tsmt,de az igazi áttörést a logopédus hozta meg.

5 hónap alatt érthető lett idegenek számára is a beszédje.

2014. szept. 6. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Kislányom mozgásfejlődése (hipotónia miatt), és ezzel párhuzamosan beszédértés, beszédfejlődése is elmaradt. Egy éves korában még semmiféle beszédfejlődés indulást nem látott nála a neurológus, így korai fejlesztést javasolt. Tsmt tornát csináltunk és zeneterápiára (mondókázás, éneklés, hangok, hangzók gyakorlása játékosan) is járt. Szerencsére itt már korai stádiumban is foglalkoznak a beszédindítással. Természetesen ebben a korban itt nem a beszéd a lényeg, hanem az azt megelőző folyamatok megindítása. A kislányom tulajdonképpen csak magánhangzókat kiabált, nem volt gagyogás, szótagismétlés, babanyelv semmi. Most 20 hónapos, már van szótagismétlés (baba,jaja, jejej nana, dede, mama) babanyelven magyarázás, ilyesmi megjelent, berreg, . Sok mindent megért már, ha mondom, jó reggelt, ő is mondja jó. Apát apa-nak hívja nekem anyi-t mond, ha szólni szeretne valamiért.

Hogy ez a fejlesztés eredménye, vagy egyébként is eljutottunk volna ide nem tudom, de a dévény+tsmt-vel a mozgása is rengeteget fejlődött

2014. szept. 7. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!