Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Milyen házimunkába vonod be...

Milyen házimunkába vonod be négy év körüli kislányodat?

Figyelt kérdés
Nálunk a terítésbe szokott besegíteni, elpakol (nagyjából) a szobájában, néha segít teregetni, és a múltkor porszívózni segített kicsit. Lelkes, úgyhogy szívesen olvasnám, másoknál ez hogy működik, hátha találok még valami jó kis követhető példát. :-) Köszi!

2014. szept. 7. 17:23
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Konyhában is tud segíteni, odahozni dolgokat, tésztát gyúrogatni, süteményt szaggatni
2014. szept. 7. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
88%
Nekem is 4 éves a kislányom. Én próbálom egyre több mindenbe belevonni, van, hogy ő jön oda és nézni akarja. Odatolom a gáztűzhelyhez, ott állok mellette, megkavarhatja a levest. Megpróbálja felütni a tojást, felverni, összekavarni. Gyúrni a tésztát, robotgépet kicsit tartani. Terítés még nem próbáltam, majd azt is kipróbálom, jó ötlet:D Porszívózni is próbálkozott már, szobájában egyre jobban megy a rendrakás. Szereti fogni a felmosót-vileda spriccelős, nem kell vízbe mártogatni. Segít port törölni, a műbör ülőgarnitúrát is törölgetjük együtt a babatörlővel. Kertészkedésbe még nem tud segíteni, de úgy csinálunk, mintha segítség lenne.
2014. szept. 7. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi a tippeket! Utolsó, ez aranyos: "Kertészkedésbe még nem tud segíteni, de úgy csinálunk, mintha segítség lenne." Én ma a panírozással voltam így, Mamáéknál segített panírozni. A fele zsemlemorzsát megette. :)))
2014. szept. 7. 17:51
 4/7 anonim ***** válasza:
83%
Az én lányom 3 éves lesz és mindenben segít, lelkes. Tojást ver a panírozáshoz, paníroz, sütit keverget, maffin formát töltöget, ellenőrzi, hogy a leves elég sós-e, terítget, kanalat, villát rak, szalvétát hajtogat, limonádét kever(a receptet is bőszen emlegeti, ha kérdezik :) )Odakint fát hordoz, a talicskájában füvet visz, locsolgat, gyomlál (fóliáink vannak) és esküszöm megjegyzi, hogy mit kell kihúzni, nem rombolja a növényeket! :), gereblyézni nagyon szeret, söpör, felmos(ezt csak segítséggel lehet megoldani ) és pakol ha kell. Sose volt gondom arra, hogy a játékai a helyén legyenek, mindet eltesz maga után és a megfelelő helyre, nem ömleszti. Nincs gyerek társasága, tehát csak azt teszi amit mi felnőttek, valószínű ezért segít ennyit.
2014. szept. 7. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Igaz nekem fiam van 3,5 éves, de legelső perctő a konyha a legfőbb területe. Mosogatni imád, de azt úgy oldjuk meg, hogy a mosogatás végére hagyok egy-két műanyag edényt és van saját "mosogatója" babafürdetővel van feltöltve :), hogy nem bántsa a kezét. Tészta gyúrásnál, szaggatásnál segít. Múltkor lecsót készítettünk és paprikát felkarikáztam és a végét ő vagdoshatta le (talpára állítottam a paprikát és ő vágta). De van saját partfisa, lapátja is.
2014. szept. 7. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
A felsoroltakon túl nálunk még nagy kedvenc a vásárlásban segítés. Ha otthonról megyünk boltba hozza a kis kosarát, de ha nem akkor is segít hazacipelni a reggeli kiflijét. Imádom, amikor olyan kis büszke, hogy azt ő hozta haza :)
2014. szept. 7. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nekem is fiam van, októberben lesz 4 éves. 1 éves kora óta imád a konyhában tenni-venni. Süteményt sütünk, ő adagolja a hozzávalókat, szaggatja a tésztát, díszíti a sütiket. Mindig együtt pakoljuk el a játékokat a nap végén, de ezt is már nagyon régóta csinálja. Igazából sosem kellett könyörögni, hogy pakoljon.

A teregetésnél is szokott segíteni, vagy a ruhákat, vagy a csipeszeket adogatja.

Szeret port törölni, amikor takarítok. (Nem mondom, hogy nem kell utána törölni, de nagyon lelkes, nem venném el a kedvét soha!!)

Ha valami olyan takarítás van, hogy lemosunk valamit, akkor ő is kér rongyot, hogy segítsen. Mint pl ma, együtt takarítottuk és szereltük össze a tesó babaágyát, aki még a pocakban van.

És mostanában amit nagyon szeret az a mosogatás. Úgy csináljuk, hogy én mintent elmosok mosószerrel, ő pedig öblöget.

Remélem ilyen kis házias marad és nem apára üt ebben. :)A férjem 25 éves volt, amikor az anyukája még minden nap rendet rakott a szobájába. :)

2014. szept. 7. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!