Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hány évesen milyen házimunkába...

Hány évesen milyen házimunkába vonod már be a lányotokat ill. fiatokat?

Figyelt kérdés
Írjátok légyszi oda, hogy fiú, vagy lány. Hogyan oldjátok meg, hogy ne büntetésnek, vagy ilyesminek vegye?
2011. ápr. 19. 11:08
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Én már 1,5-2 éves kora óta belevonom, mert imád nekem segíteni. Együtt porszívózik velem, törölgeti a port, de még főzni is "segít". :)

Már most mondom neki, hogy mit hogy kell, meg magyarázok. Remélem megmarad valami kamaszkorára is, mert most nagyon rendszerető.

2011. ápr. 19. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Kétéves kora körül vontam be ilyenekbe:


mosógép öblítő fiók becsukás gép elindítás

szennyes bepakolás a gépbe

tiszta ruha kipakolás a gépből

teregetéskor csipesz és ruha adogatás

most 2.5 évesen már egész ügyesen hajtogat egyszerübb darabokat.

főzéskor adogatás - tál, tálca, - hütőből hoz nekem ezt-azt

panírozás lisztbe morzsába

füszerezés

vásárláskor válogat gyümölcsöt zöldséget pakol a kosárba

van kis kosara amit szeretne hazahozhat max fél kg-ot adok neki.

mosogatásnál adogat ha van kedve

ha evett kiviszi a tányért a konyhapultra

magának hozza amit szeretne a hütőből - mustár ketchup szalámi

kisebb dolgok feltörlése asztaltörlés

és kislapáttal kiskefével felsöprés


ilyesmik. nem kötelezem magától kezdte. időigényes de ügyesedik általa.

2011. ápr. 19. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

2. vagyok .

kislányról van szó.

2011. ápr. 19. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
2 éves a fiam,és szinte minden házimunkába be lehet vonni.mosogatni még inkább nem,de teregetni,porszívózni,port törölni,elrakja az edényeket,előveszi ha kérek valamit.felmosni is szeret.és imád főzőcskézni,ő pucolja a krumplit,répát kis segítséggel.megmossa beleteszi az edénybe őket,és imád palacsintát összeállítani,már mondja mit kér,kérek tejet,lisztet,cukrot,ismeri a hozzávalókat.Tapasztalatom szerint ez nekik csak játék és egy idő múlva már nem lesznek ennyire aktívak,de olyankor ki kell találni pár olyan dolgot amit neki kell megcsinálni,amit lehet úgy találni is hogy egy nagyon fontos feladat amit csak ő tud megcsinálni.
2011. ápr. 19. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

7 éves lányom porszívóz, tereget, hajtogat teljesen önállóan, főzni-sütni segít, járdát söpör-gazol nyáron.

3 éves fiam a csetrest a mosogatóba viszi étkezések után, segít megteríteni, kisseprűvel felseper (ha nem is tökéletesen), elpakolja esténként a játékait.

Többet nem is várok tőlük.

2011. ápr. 19. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi!
2011. ápr. 19. 18:18
 7/8 anonim ***** válasza:
Négyéves lányomnál az a probléma, hogy mindent ő akar csinálni :( Nálunk azon megy a vita, hogy nem engedem, mert pl forróvízbe ő akarná beletenni a dolgokat, csipetketésztát akar főzni, persze egyedül. Olajban akar sütni, késsel akar vágni, miért is ne kapásból nyershúst, vasalni szeretne és még sorolhatnám. Ami nem veszélyes azt mindent engedek neki, seper, felmos, porszívózik, törölget, pakol, virágot öntöz, szóval mindenben segít, persze a maga módján.
2011. ápr. 19. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

2 éves múlt, abban a korban van, amikor játéknak fogja fel a segítséget, örömmel veszi ki a részét, így ezt ki is használom, hogy megszerettessem vele az otthoni kis munkákat. :o)

Vettem neki kis seprűt, lapátot, szépen felsöpri a konyhát. Persze nem tökéletesen, de ha van egy kis morzsa, sikerül neki úgy-ahogy felsöpörni.

A zöldségeket, gyümölcsöket megmossa, a hűtőből kiveszi a könnyebb dolgokat. Vaj, tojás, stb.

Mosásnál ő rakja be a mosógépbe a ruhákat.

Segít a mosogatógépből kipakolni.

Főzésnél adogatja, ami kell.

De persze csak addig a pontig "dolgoztatom", amíg élvezi. Amint menne, nem figyel már, útjára engedem.

26 hónapos fiú

2011. ápr. 19. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!