Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 20 hónapos kisfiam mellé...

20 hónapos kisfiam mellé megérkezett a kistestvér 1 hete! Hisztis, kezelhetetlen. Menny időbe telt nálatok ameddig megszokták a nagyok az új helyzetet?

Figyelt kérdés
Alapban nagyon nyugodt kisfiú. Most sincs vele egész nap gond, de gondol egyet is nekiáll ordítani, csapkodni stb. Az energiám nagy részét ő köti le nem is a pici. Apa még itthon van de később nem fogok tudni csak vele foglalkozni. Ti hogy vészeltétek át ezt az időszakot? Egyáltalán mennyi ideig tart el?
2010. jan. 18. 18:48
 1/3 anonim ***** válasza:

Nálunk is ugyanennyi a különbség a két gyerek között.

Sok-sok türelemmel, szeretettel idővel összecsiszolódnak, megszokják egymást. Nálunk a pici most 1 éves. Még mindig kikapkodja a nagy a kezéből a játékokat, de napról-napra jobb a helyzet. Amúgy imádja a hugát!

A lényeg, hogy ne érezze a nagyobbik, hogy mellőzve van, hiszen ő most úgy érzi, elveszíti a szeretetedet.

Amikor a pici alszik, akkor csak a naggyal foglalkozz!

Nincs segítséged a férjeden kívül?

2010. jan. 18. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szia! Gratulálok a 2. babához. Hozzánk 2,5 hónapja érkezett a kisöcsi, pont a nagytesó 3. szülinapja tájékán. Nem volt egyszerű a helyzet, de már sokkal jobb. Eleinte az én nagyfiam is olyan jelenetet rendezett, hogy csak pislogtam. De a kisöcsit imádja. Tényleg foglalkozz vele sokat, mert, ha cirkuszol, az neked szól. Nálunk annyi változás van, hogy mióta a kistesót puszilgatom, azóta ő nem annyira bújós, puszilkodós. De hát ő már nagyfiú, aki remélhetőleg jövő héten jól fogja magát érezni az óvodában. Én amúgy egyedül vagyok velük hetekig, mert a párom kamionozik. Szóval gatya felköt és csak határozottan, de gyengéden, akkor nagy baj nem lehet.
2010. jan. 18. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Szerencsére van segítség. Szeretnék minél több időt a nagy fiammal tölteni, ne érezze elhanyagolva magát. Ezért az elején a mamákhoz se akarjuk lepasszolni túl sokat. Nem vészes a helyzet, de egy kis agressziót látok benne a korábbi önmagához képest! Most még itthon a férjem így könnyebb.
2010. jan. 19. 11:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!