Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 4 éves kislányom rengetegszer...

4 éves kislányom rengetegszer mondja, hogy ő nem szeretne felmenni az égbe, illetve kér, hogy beszéljek az angyalkákkal, hogy ő nem akar odamenni. Mi ennek az oka? Hogyan kezeljem? Teljesen megrémít.

Figyelt kérdés
Más gyerekek is vannak így? A családból egy házi kedvencet kivéve senki nem halt meg.
2014. szept. 10. 22:26
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Hogy őszinte legyek, engem is megrémítene. Meg szoktad kérdezni ilyenkor, hogy miért kéne odamennie?
2014. szept. 10. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg tőle miért kéne oda mennie..
2014. szept. 10. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Kérdezem, hogy miért mondja ezt, mesét hallott vagy beszélt róla valaki, de azt mondja "nem, csak én gondoltam ki...." :(
2014. szept. 10. 22:56
 4/15 anonim ***** válasza:
87%
Amikor a kisállat meghalt, nem beszélteteknek ilyesmiről. Nekem 3 éves a fiam. Tavaly augusztusban és idén februárban temettünk el egy egy kutyusunkat. Most júli elején mikor énekeltem neki a Kell ott fenn egy országot. Megállított és közölte, hogy ő volt ott álmában abban az országban és elesett, de nem volt baj mert ott voltak a kutyusaink (nevén nevezte őket).
2014. szept. 10. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
69%

lehet, hogy a tv-ben látta, vagy valaki beszélt neki erről oviban, játszótéren.

Engem a mai napig megnyugtat, ha anyukám határozottan azt mondja, hogy "már mi baja lenne?", "dehogy lesz úgy", "szó sem lehet róla." (pl. jajj meghalok, lázas vagyok esetben)

Kicsi koromtól nagy biztonságot adott a határozottsága.

32 vagyok, szintén anya, de még mindig hatásos ez a módszere.

2014. szept. 10. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy az oviban hallotta valamelyik kisgyerektől, akiknek a családjában lehetett haláleset?
2014. szept. 10. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Amikor a kutyus meghalt, akkor azt mondtuk, hogy felment az égbe az angyalkákhoz és már nem jön vissza.

Volt olyan is, hogy elkezdett sírni, hogy "anya, én nem akarok öreg lenni és te se legyél, mert nem akarom, hogy felmenjünk az égbe".:( Pedig idős hozzátartozót, illetve hála az égnek fiatalt sem veszítettünk el az ő kis életében.

Azt nem tudom, hogy az oviban hall e vmit,de mondani nem mondja, illetve ha rákérdezek, akkor is azt mondja, hogy ott nem hallott ilyet.

2014. szept. 10. 23:04
 8/15 A kérdező kommentje:
Próbálok én is határozott lenni, de a sírás kerülget.:(
2014. szept. 10. 23:05
 9/15 anonim ***** válasza:

nagyon nehéz lehet.

mond neki, hogy : ő most egy gyerek, te az anyukája, neki most nagyon jó és neked is, úgyhogy nem mentek sehova :)

2014. szept. 10. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Ez eletkori sajatossag az 5 ev korulieknek. Kicsit hamarabb jott a tiednek, az en fiamat is kb. 4eves kora ota foglalkoztatja ez a tema. O se akar oreg lenni, nehogy meghaljon, es minden nap megkerdezi, hogy ugye nem halunk meg az apjaval.

Nem szabad ettol a tematol megijedni, a halal ugyanugy resze az eletunknek, mint a szuletes.

:-)

2014. szept. 10. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!