Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van itt olyan szülő, akinek a...

Van itt olyan szülő, akinek a gyermekénél vérvételt követően kiderült, hogy magas a vastartalom a vérében? Mit jelent ez?

Figyelt kérdés
2010. jan. 18. 21:38
 1/3 anonim válasza:
0%
Az csak azt jelenti,hogy ne egyen olyan terméket amibe van vas pl. májkém,máj meg ezek.
2010. jan. 18. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Én nem hinném, hogy ezt jelenti, ugyanis elég rossz evő, húst nem is eszik. Elvileg arra gyanakodott a doki, hogy kevés a vasa, mert igen sápadt sokszor, mégis az ellenkezője derült ki. Olvasgattam a neten, de igazából kézzel fogható esetre lennék kíváncsi.
2010. jan. 18. 22:05
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekem két örökletes betegségem is van, és hosszú évek alatt derült ki, hogy mik is ezek. Az egyik a sphaerocitosis a másik a gilbert-szindróma. A magas vasszint nálam is megvan, és mivel örökletes betegségek, a kisfiam is örökölhette, de még nem mentünk el a belgyógyászatra. Inkább állapotról van szó, nem is betegség, gyógyítani egyiket sem lehet. Nem akarlak megijeszteni, de lehet inkább érdemes lenne egy belgyógyászt felkeressél, vagy még egyszer egy teljes vérképet, májfunkciót kérni. Amíg magas a vasszint kerülje azokat a termékeket, ételeket, amiben vas van. A legtöbb multivitamin készítményben vas van (én tudom, semmit nem szedhettem terhesség és szoptatás alatt sem), pl actival, supradyn, béres csepp stb. Ez mind fennakad a rostán :( Remélem tudtam segíteni.
2010. jan. 19. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!