Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyire káros a mindennapi...

Mennyire káros a mindennapi kakaózás reggel?

Figyelt kérdés
15 hónaposom minden nap kakaóval kezdi a napot. Nesquik kakaóport használok. Ugye nem lehet baja?

2014. szept. 12. 06:23
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
72%
Nem lesz baja. Az enyémek is minden reggel kakaót/kávét/tejet isznak, ki mit kér, kb. másfél éves koruk óta. Alapvetően híve vagyok az egészséges táplálkozásnak, nagyon ritkán kapnak csokit, még a gyümölcsjoghurtot is inkább magam készítem el, de azért nem kell túlzásba esni. Napi egy Nesquiktől nem fog se kihullani a foga, se kialakulni a diabétesze, csak aztán később se essetek túlzásba.
2014. szept. 12. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:
Hát csak reggelente iszik 260milis cumisüvegből. Köszönöm az eddigi válaszokat, szivesen hallgatok még másokat is :)
2014. szept. 12. 10:57
 13/20 anonim ***** válasza:

Régen sem haltunk bele,ma sem :) érdekes mindig azok fújolnak,meg egészségtelenezik le az ilyen dolgokat akik maguk is egészségtelenül zabálnak,és gurulnak mint egy labda.

Ha annyira parás vagy akkor növényi tej (mandula,szója,kókusz,mogyoró,rizs stb) meg natúr bio kakaópor + édesítésre amit szeretnél (fruktóz,xilit,stevia,kókuszvirágcukor stb) de szerintem a sima tej meg nesquik sem fog kárt tenni benne :)

2014. szept. 12. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
0%
Kösz az általánosítást. Én is pampogok a nesqiuk és a cukros sza*rok ellen, pedig totál egészségesen eszünk, sportolunk, vékony-normál testalkatúak vaygunk :D Szóval nem jött be. Régen is volt kakaó,igen,de nem előre agyoncukrozott. ÉS valóban ott vannak az egészséges és nem mű édesítési altarnatívák. Valamint egy natúr kakaópor talán több valódi kakaót tartalmaz,annak minden egészséges haátásával együtt,mint a nesqiuk és társai. Persze könnyebb az instantot csak elkeverni. Ha viszont a kérdező nem reagált agresszívan és nem húzta fel magát a válaszokon,akkor nekünk,válaszolóknak sem kellene egymást csesztetni. :D
2014. szept. 12. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
0%

Nesquik-ben mennyi a kakó, 18%? Szóval a többi cukor. Nem kéne.

És én sem gurulok.

2014. szept. 12. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Tehát inkább használjak rendes kakaót ?
2014. szept. 12. 16:01
 17/20 anonim ***** válasza:
én rendeset használok,nem sokkal bonyolultabb elkészíteni. előre bekeverem cukorral,a szekrényben áll egy bögrében. mikrónk nincs,így a tűzhelyen egy decit kb. felforrósítok (max 2 perc), közben beleszedek 2 mokkáskanál keveréket az üvegbe,ráöntöm a forró lötyit,összerázom,el is oldódik,majd mehet rá a többi tej. csak egy kicsit macerásabb. mondjuk nem tudom mennyivel kevesebb így benne a cukor,én mondjuk rettegek a cukortól,igyekszem mindenben a legkevesebbet tenni.
2014. szept. 12. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

Én is minden nap kakaót ittam gyerekkoromban, nem vagyok kövér, nem vagyok tejcukorérzékeny, semmire nem vagyok allergiás.

Bölcsiben minden nap kapnak a gyerekek vagy kakaót, vagy tejeskávét, vagy cikóriakávét, vagy macikávét, vagy tejet.

Tízórai gyümölcstea vagy gyümölcslé.

Uzsonnára is mindig gyümölcsteát vagy citromos teát kapnak, gondolom nem kevés cukorral...

2014. szept. 12. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan, ne vicceljetek már, én főzött kakót ittam gyerekkoromban, agyoncukrozva, meg rendes teát, agyoncukrozva... És nem ám mézzel meg barna cukorral. Mégse vagyok kövér, alig eszem édességet, talán épp mert az édes íz nem volt soha tiltott gyümölcs, így idővel elvesztette a varázsát. A lányom szinte kizárólag vizet iszik (pedig 5,5 éves már) - szokott kapni szénsavmentes üdítőt, kakaót is, ha kér, de ritkán kér: üdítő helyett, ha kérdezed, inkább a vizet választja, kakó helyett pedig szinte mindig a tejet. Ha megbontunk egy Kubut, a fele megmarad. Neki erre van igénye, ilyen az ízlése. Pedig pl mikor rotás volt, bizony jól jött volna, ha megissza a teát vagy az almalét, nem kellett volna pölö infúziót kapnia.


Azt kívánom a kedves, lelkiismeretes kérdezőnek, hogy ez legyen a gyerek legnagyobb baja egész életében!! Ha máskülönben vizet iszik és rendesn táplálkozik, hadd igyon reggel kakót, a reggelnek is meg kell legyen ugyanaz a ritáléja, mint az estének. Jól fog jönni, ha nagyobb lesz.

2014. szept. 15. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%
Az én nagymamám meg szakácsnő volt, világ életében duci, rengeteg cukrot és kenyeret ettek, 40 éve magas a vérnyomása, és jövő hónapban lesz 90 éves. De úgy, hogy bot nélkül jár, teljesen jó a hallása, memóriája és fizikailag is rendben van. Jó, persze, hogy nem ez az átlag, de egy kis kakaótól biztos hogy nem fog senki meghalni.
2014. szept. 15. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!