Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért nem szól az oviban és...

Miért nem szól az oviban és miért pisil be?

Figyelt kérdés
Kislányom 2 és fél éves volt augusztusban. hete jár oviba,reggel 8- fél 9 körül megyünk és 12-kor megyek érte az ebéd után.Az első napokban sírdogált,de ma reggel már magától bement a csoportszobába és integetett is,de pár napja előfordul,hogy becsurog a pisi.Tegnap előtt a délutáni alvásnál pisilt be,tegnap az ebédnél ment be picit és ma már úgy mentem,hogy át volt öltöztetve,mert a tánci közben bepisilt.Sokat iszik.A dadusnéninek eddig szólt,de 2-3 napja nem szól!Kezdjek aggódni,vagy ez csak olyan visszaesés és majd "kinövi"?Segítsetek kérlek!Hozzátenném,hogy nem fáj neki a pisi és nem büdös!

2014. szept. 12. 12:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ha sokat iszik, akkor érdemes egy vérkép.
2014. szept. 12. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
2 hete jár oviba!
2014. szept. 12. 12:52
 3/12 A kérdező kommentje:
Cukorbetegségre gondolsz?
2014. szept. 12. 12:52
 4/12 anonim ***** válasza:
szerintem egyszeruen elfeledkezik magarol es azert csorog be a pisi.gondolj bele egesz nap jatszanak elvan a tobbiekkel,ez most neki uj hogy ennyi gyerek veszi korul.az en fiam is olyan hogy szol ha pisilnie kell de van amikor elfeledkezik magarol mert belemelyul a jatekba es becsorog vagy valami.
2014. szept. 12. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Szerintem nem mer szólni.


A kislányom legjobb barátja kezdte az ovit 2 hete. A lányom 4 éves a kisfiu 3 éves, de mivel szomszédok vagyunk minden nap együtt játszanak.

A nagylányom már 1 éve oda jár, így ö lettmegbízva hogy segítsen a kisfiunak. A kisfiu nem mer szólni, ha pisilni kell. A lányomnak szól és ö szól az óvónénienek. Ezt mi találtuk ki, mert ö is bepisilt többször az elején. Ez müködik. Legyen lányodnak egy személy,egy dadus, egy óvónö, egy gyerek akinek szolhat ha kell. ìgy ha érzi, hogy kell, akkor öt keresi meg és szól.

2014. szept. 12. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Itthon szokott szólni,de néha ha rá akarom ültetni a wc-re tiltakozik,de mégis pisil.Nem fáj neki,legalábbis nem látom rajta!
2014. szept. 12. 13:14
 7/12 A kérdező kommentje:
A dadusnéninek szólt az elején,de most nem szól és ez az ami zavar
2014. szept. 12. 13:15
 8/12 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy a dadus rosszul reagált egyszer. Szerintem meg lehet kérni, hogy x időnként kérdezzenek rá a lányodnál, hogy kell-e pisilnie.
2014. szept. 12. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

5-s vagyok.


Szerintem nem mer neki szólni. Tudatositsd benne, hogy ki az akinek tud szolni bármikor. Menjetek be hétfön az oviba, és menjetekoda a dadushoz, ha pisilni kell akkor a katika néninek szoljál. Ekkor a legjobb ha katika néni nagy mosojjal tudatja, hogy jó helyen jár a gyereked, és bármikor segít neki.

2014. szept. 12. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Mióta szobatiszta?

Szerintem nincs semmilyen szervi baja, az en lanyom is sokszor pisil ha sokat iszik.

Inkább az lehet, hogy csak 2 es fel éves, mellesleg még oviba is került ennyi idősen, tehát még nem teljesen érett. Egy 1 evvel idősebb gyerek mar másként reagálna ilyenkor. De nem hiszem hogy nagy baj lenne, majd belejön, az ovikezdeskor mindig van ilyen.

2014. szept. 13. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!