Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért vannak ennyire "elbabázv...

Miért vannak ennyire "elbabázva" a gyerekek?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy egy középsős ovis nem tud egyedül átöltözni, vagy egy elsős nem tudja megkötni a cipőfűzőjét, stb., mert nem tanítják meg neki, hanem megcsinálják helyette. Valahogy azt látom mindenhol, hogy a szülők (természetesen tudom, hogy nem mindenki), felét sem várják el a gyerekektől annak, amire egyébként simán képesek lennének. Nemrég egy esküvőn voltam, ahol 5. osztályos fiú (10-11 éves) nem tudott késsel-villával enni, mert neki otthon még mindig segítenek. Pedig a szülőknek is könnyebb lenne, ha önállóbbak lennének a gyerekeik. Tényleg csak szimpla kíváncsiság, de érdekelne a véleményetek.

2014. szept. 13. 12:41
 1/6 anonim ***** válasza:
86%

Sokszor az van mögötte, hogy egyszerűbb és gyorsabb megcsinálni, mint hagyni bajlódni a gyereket. Ez nem jó, de szerintem sokan így vannak vele.

Nem mindig van rá idő, hogy félórát várjak, mire magára vesz valamit, stb.

Mi még nem tartunk itt, én csak az kanállal evést rontottam el, mert állandóan attól féltem, hogy magára borítja az egészet. Ennek megfelelőlen nem is tud még egyedül enni. Mea culpa. Igyekszem változtatni.

2014. szept. 13. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
67%
Most olvastam egy másik oldalon egy válasz: "Olyan nincs, hogy egy gyereket túlbabusgatsz! " Hát szerintem a hasonló hozzáállás miatt :D Sok helyen olvasom, látom, hogy mindent ráhagynak a gyerekre: "Nem kell erőltetni, kicsi még, majd ha ő akarja..." Sokan rosszul értelmezik a liberális gyerek nevelést. Sajnos ezzel csak a saját gyerekükkel tesznek rosszat. Később sokkal nehezebben értik meg hogy szabályok és korlátok vannak az iskolában, munkahelyen. Nekem még csak 8 hónapos a kislányom, de már most is vannak dolgok amihez nem szabad hozzányúlni és ha kell elmondom 1000x is egyszer csak megérti :D
2014. szept. 13. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
58%

A cipőfűzéshez olyan kifinomult mozgások kellenek, amire az esetek túlnyomó többségében nem képes egy 4 éves, középsős gyerek, ennek semmi köze a szabályokhoz meg a liberális neveléshez. Nem tudom, mekkora a gyereked, ha ő 4 évesen tudott egyedül cipőt kötni, akkor egy nagyon korán érő kisebbséghez tartozott. Úgyhogy ez egy nagyon rossz példa.

Hogy az ötödikes miért nem tudott egyedül késsel-villával enni, azt sem én, sem a többi ide válaszoló nem fogja tudni megmondani. A tied majd remélhetőleg tudni fog.

Nekem erről a kérdésfeltevésről az a véleményem, hogy megint csak arra jó, hogy vadidegenek nevelési stílusát kritizáljuk anélkül, hogy bármi közünk lenne hozzá. És nem azért, mert sértve érzem magam, a 2,5 éves lányom egyedül öltözik, de ha valakié nem, az sem zavar, és baromira semmi közöm hozzá.

2014. szept. 13. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

nekem középsős a gyerekem, mindenki maga öltözik :)

persze ha reggel rohanni kell mert elaludtunk mondjuk akkor segítek neki és bent is látom, hogy ha valaki rohanna akkor tartja a nadrágot, fogja a cipő nyelvét...

de azt is láttam már tavaly, hogy mikor délután mentek ki az udvarra, akkor mindenki egyedül öltözött, max a cipzárt segítettek felhúzni.


a cipőfűző bekötés az manapság azért lehet necces, mert eleve az ovikban már tápőzáras cipőt kérnek, szóval sokszor nem is találkoznak fűzővel. enyém 5 éves, még nem volt fűzős cipője és valóban nem tudná bekötni.


késsel-villával evésre én szintén nem láttam példát, enyém használja a kést és sok ovis társa is.


szóval felénk nem jellemző amitek leírtál, a fűző kötésen kívül.

2014. szept. 13. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
100%

3-as, ha figyelmesen elolvasod a kérdést, láthatod, hogy a kérdező nem egy középsőstől várná el a cipőkötést, és csak konkrét példákat mondott, nem ezekre keres választ, hanem a jelenségre.

Amúgy meg szerintem is az időhiány az oka. Nem tudom, te hogyan dolgozol, és mennyire van messze az ovi meg az iskola, de nekem reggel semmi kedvem azért kelni korábban, hogy megvárjam, míg a kicsi felöltözik. Mikor hétvégén megyünk a mamához, az más, akkor egyedül is meg tudja csinálni, de én azért gyorsabb vagyok. A másik meg, hogy macerás. Ha nem veszek fűzős cipőt, akkor egy csomó időt megspóroltam, ami lehet, hogy nem jó, és hosszútávon megbánom, de nekem most így kényelmesebb.

2014. szept. 13. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szerintem cipőt kötni régen is sok elsős nem tudott. Meg azóta elterjedt a tépőzár nevű találmány, így nincs is szükség cipőfűzőre.

Öltözni meg majdnem minden középsős most is tud. És akkor most nem bezzegelek a saját gyerekemmel, mert ki ebben ügyes, ki abban.


Régen borzasztó nagy ügyet csináltak abból, hogy a gyerek "megfeleljen" mindenkinek, de legalábbis látszatra így legyen. Egyéves korára legyen szobatiszta, meg ilyenek. Nem várták meg, hogy maguktól jöjjenek ezek a dolgok, nem volt ilyen, hogy saját ütemében fejlődik a gyerek és kész, hanem a szomszéd Pistikéjének már megy, akkor addig erőltetjük, míg nekünk is menni fog.


A késsel-villával evéshez nem tudok hozzá szólni, mert ott még nem tartunk, de biztos, hogy egy emberes marhasteaket egyik tízéves se tud elvágni magától.

2014. szept. 15. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!