Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi van az átlagosnál akaratosa...

Mi van az átlagosnál akaratosabb gyerekekkel? Hogy lehetne velük eredményesen bánni? Vagy ez nem is átlagon felüli akaratosság?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy vannak bizonyos magatartásformák, melyeket minden gyereknél megtalálunk.Legáltalánossabb a személyi szabadság korlátozása, akkor amikor szükséges roszt kell elvégezni a gyereken. Ilyen pl. Körömvágás, orvosnál a leszorítás, gyógyszerbeadás, hajmosás, kézmosás. Tudom türelemmel kell hozzá állni, de a szülő nem rendelkezik végtelen türelemmmel, mert neki is dolga van. Tehát nem fogok fél órát vízcsapot folyatni, hogy játékosan megtanítsm kezetmosni. (na meg költséges)

De nem ez a lényeg, hanem hogy akaratosabb a gyerek az átlagnál. Bármilyen trükkel próbálkozunk, egyszer elfogadja mert újdonság, de megjegyzi és nem lehet pár hét múlva ugyanazzal előjönni mert tudja mit akarunk tőle. Tehát ha nem akar valamit semmilyen együttműködése nincsa akkor sem ha tudja, hogy semmi fájdalommal nem jár.

Ott az evés. Ha etetjük eldobja akaját, ha nem foghatja meg. De könyörgöm a levest hogy egye meg? Nálunk a legfőbb baj az ivás hiánya. Hiába kínáljuk félóránként óránként, nem és nem. Leraktam már neki keze ügyébe az italt, akkor játszik vele kiönti, de nem iszik bele.

Most már ott tartunk hogy a gyógyszereit, vitamínjait is erőszakkal kell beadni neki, mert nem fogadja el a trükköket. Sajna az meg az orvosvilág hülyesége volt, hogy olyan keserű, hogy minden édes iz sem tudja elnyomni, de még a szagát sem, tehát tudja hogy gyógyszert adunk be neki.

Látom a gyereken nem buta hanem nagyon akaratos. Ha elé teszem a foró kaját akkor is belenyúl, pedig elötte jelzi hogy forró. Hiába mondom hogy várjon. Ha nem elötte hül ki a kaja akkor órdít mint a sakál, hogy miért nem adok neki enni.

Szóval nem értem. Ez így normális vagy tényleg akaratosabb az átlagnál? 15 hónapos lányról van szó. Van amikor kenyérre lehet kenni, olyan együttműködő.


2009. aug. 17. 09:14
 1/1 anonim ***** válasza:

Az én tapasztalatom szerint amit leírtál és tekintve, hogy még csak 15 hónapos nem tűnik olyan szörnyű helyzetnek. Még talán nem elég okos ahhoz, hogy megértse mit miért tesztek és hogy mi a játék és a muszáj dolog között a különbség. Szerintem egyáltalán nem akaratosabb az átlagnál. Nagyon fontos viszont a következetesség és a határozottság az ő korában is. Ha egyszer valamire azt mondod hogy nem szabad akkor ne is engedj neki. Ha játszik az étellel akkor igenis vedd el előle, meg kell tanulnia hogy nem játszhat vele. Akkor is ha ordít, ha tényleg éhes enni fog. Azt is lehet hogy kis katonákat csinálsz neki amiből lehet és talán nagyobb kedve lesz enni. Ugyanúgy az innivalót sem lehet erőltetni. Többször kínáld meg vagy legyen mindig a közelébe innivaló, hogy akkor tudjon inni amikor ő akar és szomjas. Minél inkább akarod erőltetni annál inkább fog ellenkezni.

Ami a gyógyszert illeti az igenis be kell adni és tudom néha ez mennyire nehéz erre nem tudok érdemleges tanácsot adni. Viszont ami a vitamint illeti azt mérlegelném, hogy tényleg szükség van-e rá. Úgy értem az orvos javasolta neki, indokolt vagy csak a magatok megnyugtatása miatt szeretnétek a picit több vitaminnal ellátni? Nem azt mondom hogy ne adj neki csak, hogy gondold át hogy valóban szükség van e rá. Nem eszik elég zöldség gyümölcsöt amiben megfelelő mennyiségű vitamin jut a szervezetébe? Csak azért kérdem, mert a mindennapi procedúra a vitaminnal elégé kikészítheti őt is.

2009. aug. 17. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!