Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Megtortent hogy irigy legyel...

Megtortent hogy irigy legyel mas gyermekere?

Figyelt kérdés
Pl. nalunk az van hogy mivel kislanyom(2eves) nagyon rossz etku ha latom hogy mas gyerek jol eszik nem is tudom kifejezni magam mit erzek, s egyben bosszankodom az enyemre!
2014. szept. 15. 14:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen. De nekem betegek a gyerekek, és sokszor irigykedve nézem a többit. De imádom a gyerekeim!
2014. szept. 15. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
O nagyon sajnalom....
2014. szept. 15. 14:34
 3/11 anonim ***** válasza:

Nekem nagyon sírós babám volt, és irigykedve néztem a sógornőmet, akinek a kislánya szinte meg sem mukkant.

Na, most 3 éves a lánya, és végtelenül eleven, rosszcsont, lökdösős, nyugtalan, és le sem lehet állítani.

Most ő nézi az én végtelen nyugodt kislányomat.

Szóval nyugi, még változhat a helyzet, és természetesen minden gyereknek megvan a maga hülyesége, úgyhogy hiába is irigykedünk. :)

2014. szept. 15. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Eleinte "irigykedve" néztem azokra a gyerekekre, akik pl. egykorúak voltak a lányommal, de hamarabb másztak vagy álltak fel, stb.

Mondjuk ehhez az is hozzájárult, hogy sajnos olyan társaságba jártam, ahol napi szinten ment a dicsekvés első szülős szülőkként.

Eleinte hallgattam őket, mindenki csak dicsekedett .. mikor engem kérdeztek, hogy tud-e már pl. mászni .. igen tud. Majd kérdezték mióta?! Hát 6 hónapos kora óta. Teljesen elhűltek, hogy miért nem mondom. Majd a következő probléma rögtön az volt, hogy de Borika 7,5 hónaposan még nem mászik .. !


Minden gyerek más, minden ember sorsa teljesen más. Van, aki szerencsésebb, van, aki nem.

Én mindig úgy állok ezekhez a dolgokhoz (amit neked is javaslok), hogy sose irigykedj más gyerekére.

Ha csak ránézel a gyermekedre, a szeméből csak sugárzik a szeretet, a rajongás. Bármennyire is beteg, ő hálás neked, hogy te vagy neki és hogy mindig mellette vagy.

Egy gyermeknek mindig az édesanyja a legfontosabb a világon. Hiszen te mindenben mellette vagy és támogatod. Nekik ennél több nem kell, csak hogy érezze, hogy szereted.

2014. szept. 15. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nem szerencsére, pedig néha lenne mit, mert egy kisördög a fiam, de valahogy nem.
2014. szept. 15. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Kosz a valaszokat! Ennyi az egesz ,bajom,hogy nem eszik ugy ahogy szeretnem, mas szempontbol egy ugyes okos lanyocskam van aki gyonyoruen beszel es egy hete pelenka sem kell neki de valahogy az evessel rosszul allunk es ez kiborit!
2014. szept. 15. 14:59
 7/11 anonim ***** válasza:

Az evéssel nálunk is ez van. Keveset és ami a fogára való.. Olyankor én is azt gondolom mikor más gyerek eszik jóízűen, hogy jaaaj fiam te miért nem tudsz így enni??


Meg az alvással... Napközbe örülök ha 40-50 percet alszik, este is mire elalszik.. 2 éves szintén.

2014. szept. 15. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nem. A fiam viszonylag jó evő, nagyon jó alvó, szépen beszél, a kortársainál nagyobb és erősebb viszont júniusban múlt 2 éves és a szobatisztaság közelében sem vagyunk. Nem érdekel más gyereke mikor lett szobatiszta, a fiam sem lesz örökké pelenkás, szóval én nem irigykedem. Minden gyereknek vannak olyan dolgai, amik nehézkesebben mennek, így kell őket elfogadni és akkor sokkal egyszerűbb lesz minden.
2014. szept. 15. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Igen bevallom, viselkedés miatt. Azóta már tudom, miért viselkedett úgy, ahogy. Ő is sokat változott, és ebben én is tudtam / tudok segíteni neki, mert megkapja azt, ami a fejlődéséhez kell. Butaság és nagyon rossz azt érezni, hogy de jó a másik gyerek anyjának, meg az én gyerekem miért nem tud olyan lenni, mint a másik gyerek. Sokat furdalt emiatt a lellkiismeret, sőt mások is vádaskodtak, akiknek elmondtam... (közeli családtagok, barátnő stb). De valahol ez kellett mégis ahhoz, hogy elinduljak egy úton, ami oda vezet, hogy a problémák megoldódjanak és a lányom iskolás korára egy szuper, érett, jól működő gyerek legyen...
2014. szept. 15. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Én mindenkire irigy vagyok, akinek van egyáltalán gyereke. Rossz érzés, de nem tudom elfojtani, ha rámtör.
2014. szept. 15. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!