Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek mennyi az ideális...

Szerintetek mennyi az ideális idő, amelyet egy kisgyerek óvodában töltsön?

Figyelt kérdés
3,5 éves a fiam. Két hete kezdte az óvodát. Én a két kisebb testvérével vagyok itthon, akik ikrek. Fél kilencre vinném az oviba, és alvás után, 3-ra mennék érte. Az óvónénik szerint ennyi idő sok neki az oviban, mert még túl kicsi, és nagyon elfáradna, jobb lenne neki, ha ebéd után elhoznám. De én akkor éppen altalom a két kicsit, így nem tudok érte elmenni fél egyre az oviba, ezért gondoltam, hogy jobb lenne, ha 3-ig maradna. Szerintetek is "szívtelenség", hogy naponta 6 órát tölt az oviban egy 3 és fél éves?
2014. szept. 18. 13:10
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
88%
A lányunk 3 évesen fog óvodába menni és 9 órát lesz bennt, mert nekem 8 és felet a munkahelyemen kell töltenem és még oda is kell érni az egyik helyről a másikra. Amúgy az óvónőnek lenne jobb, ha minél kevesebbet kellene ugyanannyi pénzért dolgoznia, nem a fiadnak, ezért próbálkoznak be mindenkinél.
2014. szept. 18. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

Lányom bölcsiben is napi 9 órát töltött el, mert dolgoztam...

Lehet szívtelenségnek hangzik, de csak el kellett tartanom magunkat.

Most 4 éves lesz, kiscsoportos, és reggel 6:45-re viszem, 16:30-kor hozom el.

Nagyon jól elvan, szereti, és nem látom rajta a "feszültség" nyomait.

Viszont neki nincs testvére, akivel otthon lennék, és ami miatt az óvónők "lepasszolnák".

Sokszor hallom, hogy ahol van tesó, ott nem szeretik, ha a gyerek sokáig bent van. De ez leginkább óvónői érdek, hogy ne legyen bent sok gyerek.

Bár én nem panaszkodok. A mi óvónőink nagyon aranyosak, és mindig kérdezgetem őket, hogy mi a helyzet a lányommal, hogy bírja, és mindig pozitív visszajelzést adnak.


Szóval: nem szívtelenség, ha 6 órát oviban van!

2014. szept. 18. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
38%
Az én 2 éves és 3 hónapos fiam reggel 8-tól délután 4-ig van családi napköziben. Az óvónők csak le akarják rázni magukról a gyereket. Minek mennek az ilyenek óvónőnek???
2014. szept. 18. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
16%

Annyira tipikus kérdés... és probléma! :-)

Látom, minden óvodában ugyanezt a bunkó tapló stílust nyomják az óvónők.

Hamarosan megtanulod, hogy az önkormányzati óvodákban ritka mint a fehér holló az olyan óvónő, aki szeret dolgozni. :-)

És a lelki terror minden létező módjával próbálnak hatni a szülőre, hogy lelkiismeretfurdalása legyen amiatt, mert óvodába hordja a gyerekét.

A mi ovink pl. 5-ig van nyitva, de fél 5-kor már alig van bent gyerek, s ha én netán 40-kor esek be, hűűű, ha látnád az óvónő tekintetét...

2014. szept. 18. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

én meg azt gondolom, hogy szívtelenség 3kor érte menni, az a legrosszabb. vagy f1, ami nálatok nem megoldható, vagy 4 :)

az oviban alvás nem egy vidám program, viszont utána jön az uzsi és a közös játék, azért megéri bent aludni ;)

viszont ha 3kor elhozod, akkor a rossz, kötelező program után van vége az ovinak, semmi pozitív nem történik vele. szerintem tegyél az óvónőre és menj kicsit később :)

persze, hogy ő nem érzi jól magát akkor 3ra menj, de nálunk pl. akkor van a hiszti ha uzsikor megyek, így hiába dolgozom 3ig, hazajövök, megiszok egy kávét és utána megyek csak érte, mikor már kirohangálta magát a barátaival :)

2014. szept. 18. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 aHermann ***** válasza:
100%

Szia!

Szerintem bepróbálkoztak nálad az óvónénik, hogy kevesebb gyerek maradjon. Ne hagyd magad.

A mi fiunk is most kezdte az ovit (decemberben lesz 4 éves), én ismerve a természetét gondoltam bőven elég lesz neki délig az ovi. Első nap mikor vittük, kérdeztem az óvónénit mikorra menjek érte (én is itthon vagyok egy kisebbel, és várjuk a 3. gyerkőcöt). Ő mondta, hogy fél 4-re. Reggel 8-tól fél 4-ig van bent, semmi baja nincs tőle. Most, hogy újra szép az idő, kap még egy extra 30 percet, hogy az udvaron is tudjon még játszani.

Szereti az ovit, nagyfiúnak érzi magát tőle.


Amúgy még örülök is, hogy egész nap van az oviban, mert itthon bármit csináltam nem volt hajlandó délután aludni, noha nagyon fáradt volt. Az oviban alszik szépen, és este időben le lehet tenni.

2014. szept. 18. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

Nyugi, csak nem akarja hogy ott legyen a gyereked.


Nem lesz semmi baja tole, sot. Csinald ugy ahogy neked kenyelmes, ne ugy ahogy az ovononek!

2014. szept. 18. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
44%

Fél 9 körül viszem,ebéd után elhozom,mivel nem dolgozom nekem ez nem kérdés,bőven elég az a óra bent neki,aludni meg itthon is tud.

Aki dolgozik annak nincsen választása annyit van ott a gyerek amennyit muszáj,de szerintem egy óvódás korú gyereknek bőven elég lenne 4 óra ott lét

2014. szept. 18. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
Nem szívtelenség. Viszont szívtelenség lenne, ha az ikreid nem tudnának aludni, mert alvásidőben cígölnéd mindennap őket az oviba. Én 8-ra viszem a lányaimat az oviba, nálunk külön kérték, hogy ha lehet 8-ig érjünk be, mert fél 9 előtt tudnak igazán szabadon játszani a gyerekek (ezt több oviban is hallottam hogy kérik). Harmadik gyerekkel vagyok itthon, uzsonna végére megyünk a középsőért. Ha hazahoznám aludni, egyik gyereknek sem lenne nyugodt az alvása (ha egyáltalán még el tudnának aludni).
2014. szept. 18. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

Én úgyanígy vagyok mint Te!Itthon vagyok a 1,5 éves kistesóval és a 4 éves bátyját kb fél 9-re viszem be és 3-ra megyek érte!

Én beíratásnál külön kértem,hogy had legyen ott alvós mert:

1:pont akkor altatom a kicsit mikor ebéd után mennem kéne a nagyért!

2.Ha a nagyot keresztülcigölöm a fél városon ebéd után,kipattan a szeme,itthon már el se tudna aludni.

3.Bármikor ha visszahívnak dolgozni,a kicsi bölcsibe nekem meg mennem kell vissza dolgozni,ne akkor kelljen még a nagytesót is beszoktatni alvásra.


No ennek ellenére pont vmelyik nap próbálkozott be az egyik óvónő mert 2(!!) nap egymás után nemaludt valamiért a fiam,hogy nem-e mégis akarom hazavinni ebéd után??

Mondtam:NEM!

Azóta megbeszéltük a fiammal és alszik minden nap mint a bunda!


Ne hagyd magad!Semmilyen törvény nincs erre hogy köteles lennél hazavinni,csak bepróbálkoznak!!!

2014. szept. 18. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!