Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Naponta mennyi időt foglalkozt...

Naponta mennyi időt foglalkoztok nagycsoportos, iskolás gyermekkel (kekkel)?

Figyelt kérdés
Tudom ez változó, minden gyereknek másak az igényeik, de általában mennyi időt tanultok, utána játszotok-e még, vagy csak egyedül játszik? Vagy csak akkor, ha van házija, stb. Este mikor fekszenek le, hogyan oldjátok meg, hogy a házimunka, főzés mellett elég időtök jusson a gyerekekre?
2014. szept. 21. 17:26
 1/4 anonim ***** válasza:

A lányom 5 éves, a kicsi 2.

Ovi-bölcsi után ha az idő engedi játszótérre megyünk, onnan 7-f8 felé érünk haza.

Ha nem megyünk, akkor itthon rajzolunk, festünk, gyurmázunk, ilyesmi.


Főzni ritkán szoktam hét közben, takarítani szintén. Gyors felmosás, mosogatás, ilyesmi van hét közben, ez nem vesz el sok időt. Vasalni este fektetés után szoktam, közben nézek egy filmet.

2014. szept. 21. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Átlag 5 óra körül érünk haza, 7 körül vacsiznak, 8 körül fürdés, a kettő között nagyon elvannak magukban. 5 és 7 között kb egy óra intervallum van, amit velük foglalkozom, de ez változó. Van, hogy beülök velük a gyerekszobába legózni vagy olvasunk, de sokszor van, hogy én a konyhában teszek-veszek és mellettem az étkezőasztalnál rajzolnak, gyurmáznak, ilyenkor félig velük vagyok félig nem.


Számunkra a leghasznosabb idő, míg az ovikból hazasétálunk, ez kb 30-40 perces idő, ilyenkor szoktunk jókat beszélgetni, kivel mi történt stb.


Ha extra dolgom van, akkor megértik, elfoglalják magukat, de ha ez a beszélgetés elmarad, akkor az megvisel mindhármunkat, akkor jönnek elő otthon a gondok.

2014. szept. 21. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Amennyit csak lehet!!! Kb 5-re érünk haza, persze házimunka meg főzés is van a világon, de amibe lehet, bevonom, meg hát addig is kirakósozok bele, amíg pl fölforr a tésztavíz. És napi 30-35 perc a TSMT gyarkorlatsorunk, ez is vele való foglalkozás. Az oviból hazasétálás közben a beszélgetés az egyik legfontosabb szerintem a vele való foglalkozásban. Esti mese szintén. Szeretünk együtt gyurmázni is, de ha pl egyedül rajzol, én meg mondjuk álldogálok a konyhában a zöldségeket pucolva, akkor is folyamatos az interakció, anya milyen színű legyen a virág, anya nézd milyen szép lett a cica, anya képzeld ezt álmodtam, satöbbisatöbbi.
2014. szept. 22. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Fel oras seta ovibol (seta, beszelgetes, elmenybeszamolo), olyan fel ot korul erunk haza, kiveve persze ha jatszoterrol (hetente 2-3x megyunk altalaban, akkor csak 7-fel 8-ra erunk haza).

Olyan 6 ora korul elkezdunk el tarsasozni, jatszani, rajzolni gyakran kitalalok valami kozos csaladi jatekot. Ez ugy 1 ora. Azutan vacsi es estenkent meselek nekik, neha fejbol neha pedig konyvbol.

Hetvegenkent pedig valamilyen program (margit sziget, egesz napos jatszoter, tura, gyerekprogramok a kornyeken, otthoni zeneles, filmnezes, kis pihi).

2016. aug. 17. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!