Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért kell kislányomnak...

Miért kell kislányomnak fejlesztésre járni?

Figyelt kérdés
Ma azzal fogadott engem az ovónéni,hogy fog kijárni a nevelésiből fejlesztő pedagógus,és ő beírta a lányomat.4,5 éves.most szeptemberbe kezdett el jobban járni oviba,mert tavasszal beteges volt,és keveset jártunk.Kérdeztem,hogy mozgásfejlesztés?Ő erre azt mondta,hogy nem,értelmi.Mondom én:Miért úgy tetszik látni,hogy baj van az értelmével?Erre ő:Nem,de ártani nem árt.De akkor miért kell járni neki?Amúgy szerintem nincs baj vele,sőt.Természetese holnap bővebben rákérdezek,most eléggé káosz volt...meg hirtelenül ért az egész.
2014. szept. 22. 13:19
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
100%
Szerinted mi honnan tudnánk erre válaszolni?
2014. szept. 22. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:
Igazad van,rosszul tettem fel a kérdést.Akkor az lenne a kérdésem,hogy akinek a gyerekét elküldték ilyen fejlesztésre azt milyen indokkal küldték el,és milyen ez a fejlesztés?
2014. szept. 22. 13:30
 3/29 anonim ***** válasza:
33%
Ez nem igy működik! Fejlesztést az a gyerek kap, akut a szakértői bizottság sajátos nevelési igényűnek tart különböző okok miatt. Ha bármilyen gyanú felmerül, akkor az óvoda ezt jelzi a szülőnek, majd kitölt egy vizsgálati kerelmet, ahol részletes pedagogiai véleményt irnak. A gyerek a szülővel egyutt időpontot kap a bizottsághoz, ahol megvizsgálják a szulivel elveszelgetnek es utana dol el, hogy kell e bármilyen fejlesztes. Ennek az óraszámat meghatározzák es írásbeli véleményt kaptok mindenről. Ez igy mukodik, nem gasrautesszeruen
2014. szept. 22. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem ez nem azt jelenti, hogy baj van vele, csak hogy valamiben fejleszteni kell. Pl. koncentráció, vagy kézügyesség, vagy bármi.
2014. szept. 22. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem meg kifejezetten iskola-előkészítő foglalkozásokról van szó. Én örülnék neki, ne úgy fogd fel, hogy baj van vele, nem ezt jelenti. Mivel keveset járt, a feladattudatát, feladattartását biztos fejleszteni kell, jó lesz neki.

Amit korábban írt egy válaszoló, az teljesen más, ahhoz valóban szakvélemény kell, és más jellegű fejlesztésről szól.

2014. szept. 22. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
100%
Az én kislányomnál is az óvónők jelezték anno, hogy valami nem stimmel vele, picit más, mint a többi, lemaradásba is volt, az óvóda kérvényezte a Szakértői Bizottságot, ott megvolt a vizsgálat és ők írták ki neki a fejlesztést! Ekkor volt három éves másfél évesre tették értelmileg. Láttam én is már jóval előtte, hogy valami baj van, de három éves kor alatt nem foglalkoztak velünk sehol, és a doktornő védőnők szerint makk egészséges volt, semmi eltérést nem láttak. Ma már öt éves, Budapestre felvittük vizsgálatra.
2014. szept. 22. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
100%

Először is a fejlesztés okáról és mikéntjéről a fejjlesztő pedagógust vagy gyógypedagógust kell kérdezni. Másrészt még nem hallottam olyat, hogy értlmi fejlesztés. A gyerekeknél minden idegrendszeri (értsd: agyi) fejlődés alapja, stimulálója, támogatója a mozgás, ezért a finom- és nagymozgásokon keresztül szokták a fejlesztéseket megvalósítani. Ezen keresztül fejleszthetők a picik szociálisan vagy kognitív képességeikben is. Nem tudom, nálatok miről lehet szó (hisz te sem tudod), de nem a jó embertől kérdezted.


Az óvónő mondja meg a fejlesztést előíró gyógypedagógus nevét, vele fel tudod venni a kapcsolatot a nevelési tanácsadóban.


Különben meg, bár szerintem elég gázul kommunikálták a dolgot, végeredményben örülnöd kell (majd ha mr tudsz), hogy foglalkoznak vele és segítenek neki. Vigyázz majd, hogy hogyan kommunikálod ezt a gyerek felé, nehogy azt érezze, hogy ő buta. Hallgasd meg a valós okokat a gyógypedagógustól és azt mondd majd el érthetően, a gyerek nyelvén, optimistán, pozitívan.

2014. szept. 22. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Nekünk nem volt semmi ilyen.Minden nap meg szoktam kérdezni,hogy volt e valami probléma.Mindig azt mondják,ma is,hogy nem volt semmi,ügyes,aranyos.Amúgy ő koraszülött volt.Mindent egy kicsit később csinált beszéd,járás,de az értelmével nem volt soha gond.Értem én,hogy ártani nem árt,de ilyen alapon minden gyerek mehetne...
2014. szept. 22. 13:48
 9/29 A kérdező kommentje:
Igen,mindenképp fel fogom keresni már holnap a fejlesztőpedagógust,de azért ez rosszul esett az ovónőtől,hogy nem mondott indokot...
2014. szept. 22. 13:53
 10/29 anonim ***** válasza:
50%
Nagyon köszönöm a lepontozast, végtére nevelési tanacsadoban dolgozom, csakis hülye lehetek hozzá... Fejlesztés állami oviban csak papiros gyereknek jar es nem ez a menete, ahogyan az ovonotok képzeli. Értelme mmeg plane akkor van, ha a szülőt aktívan bevonják.
2014. szept. 22. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!