Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen cipőt vegyek az éppen...

Milyen cipőt vegyek az éppen járni tanuló kislányomnak? Bakancs jellegűt, hótaposót, csizmát? Kell-e neki a szobába is valamilyen? (Hideg a kő) És milyen fajtát ajánlotok? (félek hogy merev a talpa és kényelmetlen lenne a babának)

Figyelt kérdés
2010. nov. 8. 11:32
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia, az én fiam is most tanul járni - mindenképp olyan lábbelit vegyé, ami tartja a bokáját, de atalpa könnyen hajlítható. Bentre szandált érdemes, azt talán még könnyebb is ráadni és szokja, hogy van rajta valami.

Ami a márkát illeti, állítólag Deichmannban vannak jók, de a Supy is nagyon jó - az ára is szupi sok mondjuk - de az az igazság, hogy a mi benti szandink turkálóból van, meg még 2 nagyobbacska cipőnk is. Egy mm elhordás nincs rajtuk, bőr a belsejük és nem kerültek egy vagyonba...

2010. nov. 8. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

szerintem még ha csak tanul járni, akkor hidegbe, hóba essőbe nem visszük ki (mármint a saját lábán), viszont a parketta/kő nekünk is okozott fejtörést, mert az én kislányom még csak 10 hónapos és főleg lábujjhegyen jár, ott pedig egyetlen csúszásgátlós zokninak sincs csúszásgátjója.

átmeneti megoldásnak bevált, hogy vettünk a madarastestkóban üvegfestéket (amit egyben le lehet húzni az ablakról) és azzal kentem "tapadó csíkokat" a zoknik orrára. nem egy szép alkotás, de bevált.


viszont éppen pénteken vettünk a Brendonban kiscipőt, puha hajlékony anyag a talpa és tele van csúszásgátlós pöttyökkel. eddig bevált. úgy néz ki, mint valami magasszárú tornacipő és ezerpárszáz forint egy pár.


mi kinti cipőt majd tavasszal fogunk venni, elöbb nem.

2010. nov. 8. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

most olvastam az első hozzászólást.


a Deichmannban mi is voltunk, de 18-as volt a legkisebb méretű mindenből (de inkább 20-22 volt a jellemző), abba meg a mi kislányunk lába kétszer fér bele...


a Brendonos 16-os mérettől van, igaz nekünk még az is kissé nagy, de dupla zoknival elmegy.

2010. nov. 8. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én úgy gondolom, hogy ha egy mód van rá inkább adj melegebb zoknit a lábára otthon, de cipőt ne. Egész egyszerűen mert a legkönnyebben a nélkül tanul meg járni, ráadásul így a legegészségesebb is. Kintre én bakancs jellegűt vásárolnék, ha már tényleg olyan úton halad a járással. Ha még csak most kezd felállni az is felesleges. A csizmák és hótaposók nem igazán fogják a bokát, márpedig nekik most arra van a leginkább szükségük, a talpuk a lehető leghajlékonyabb legyen. Márkából ki mire esküszik, az vegye. Egy biztos nem érdemes gagyit vásárolni, sajnos egy rosszul kiválasztott cipő éppen elég az egészséges láb elrontásához. Méretben pedig az sem túl jó, ha sokkal nagyobb, hiszen akkor nem tartja eléggé a lábát, 0,5 cm az ajánlott.
2010. nov. 8. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

szia. a kislányom is most tanul menni. én az ázsia centerbe vettem neki egy nagyon jó bundás, kiscsizmát. nem magas szárú, kb a bokája fölé ér. Sztem csizma nem jó még nekik, nem tud benne mozogni rendesen a kis lábuk.

Bentre nem adok rá cipőt, csak két zoknit. hagy tanuljon menni "mezitláb".

2010. nov. 8. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Első vagyok, elolvasgattam a hozzászólásokat. Mindenkinek szíve-joga természetesen, hogy miben 'járatja' a gyerekét otthon, meg melyik éppen aktuális trendet követi; de jelenleg azt tartják a szakmabeliek, hogy otthon ne zokniban legyen a baba, hanem cipőben. A "zokni" nem jelenti azt, hogy mezítláb, főleg télen, amikor van zokni, harisnya, tapadós zokni, több réteg valami a gyerek lábán. Ráadásul a mezítláb alatt azt értik mind az orvosok és gyógyászok, amikor nem parketta, vagy járólap van a gyerek lába alatt, hanem valami görönygyös felszín, amihez a boka és a talp igazodik.

Szóval, én 'cipő' párti vagyok otthon is - annak ellenére, hogy a gyerek állandóan leszedi magáról és nehezen viseli el a feladást is.

Emellett pedig, én szeretném, ha a gyerekem télen is tudna kint szó szerint menni, akár a hóban fetrengeni, ehhez pedig kintre is fogok neki cipőt beszerezni.

2010. nov. 8. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Otthonra én most kezdtem el szandált adni babámra (már elég ügyesen megy.) Eddig csak a szobában lépegetett kapaszkodva, az utóbbi időben pedig már a konyhakövön is "garázdálkodik", így a zoknit kevésnek gondoltam. Egyébként nekünk a gyógytornász azt javasolta, h otthon amíg lehet csak zokni legyen rajta, mert így erősödnek meg a láb(fej)izmok. Ha stabilan jár, és a hideg miatt muszáj, akkor adjak rá cipőt.

Hogy milyet, az jó kérdés. A Salust ajánlotta, de képtelen voltam belepaszírozni próbakor fiam lábát (lábujjhegyen maradt benne, pedig egyénként szépen, talpon jár.) Uígy voltam az összes bakancs-szerű cipővel. Az egyetlen, amit könnyen rá tudtam adni, az a Falcon Tesorino cipő volt. Ez puhatalpú, de már igazi cipű, nem túl magas a szára, és van bélelt is, mellesleg megfizethető árban van.

2010. nov. 8. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!